VIDEO: Canyoning v Slovinsku na Sušec Gorge pri Bovci

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Canyoning v Slovinsku bol posledným klincom do rakvy môjmu strachu z výšok. Ak som sa do vtedy bál, teraz ma už nič neprekvapí. Ak má niekto záľubu v skákaní do hlbokých jám plných vody, šmýkaní sa dole potokom či v lození po skalách držiac sa len lana, canyoning v Slovinsku je preňho ako stvorený. Ja som si ho dal spolu s chalanmi z Eurorafting pri Bovci na obľúbenom Sučec Gorge v Slovinsku. Pozri si toto video:

Canyoning v Slovinsku pri Bovci: Sušec Gorge

Canyoning (kaňoning) v Sučec Gorge bola teda adrenalínová skúsenosť. Spolu s kamarátkou Crazy Sexy Fun Traveler sme sa s chalanmi z Eurorafting vybrali vyskúšať po prvý kráť v živote kaňoning.

Na canyoning nepotrebuješ kánoe :)

Aby sme v tom mali jasno, čo je canyoning? Ide o niečo ako putovanie kaňonom, ktoré kombinuje viacero druhov adrenalínových športov, ako je zlaňovanie, skákanie do jám plných vody, horolezectvo či plávanie.

POZOR: nejedná sa o kanoing, kde si v pohode sedíš v kánoe a pozeráš na rybičky. Pri canyoningu pozeráš na to, ako sa tvoje telo rúti dole kaňonom a užívaš si to. Čiže áno, kanoing a kaňoning je celkom podstatný rozdiel.

Canyoning v Slovinsku
Kúsok od Sušec Gorge, kde sme mali pripravený neoprén, záchranné vesty a prilby.
Canyoning v Slovinsku
Toto bolo ešte na začiatku, čo rozpoznať aj z mojej tváre.

Canyoning v Sušec Gorge v Slovinsku

Sušec Gorge sa nachádza zhruba 7 kilometrov za mestom Bovec. Celý presun kaňonom spočíva v prekonávaní rôznych zlomov, malých „bazénikov“ a vodopádov. Počas presunu som videl aj staré obranné pevnosti z prvej svetovej vojny.

Sušec je dostupný takmer každému a je pre začiatočníkov, akým som bol aj ja. Canyoning je tu dovolený len s platným povolením, ktoré má Eurorafting vybavené a v prípade vysokej vody je tu pre tvoju bezpečnosť vstup zakázaný.

[socialpoll id=“2446899″]

Canyoning v Slovinsku
Crazy Sexy Fun Traveler zlaňuje :D

Čo sa mi páčilo na canyoningu?

  • úplne sa mi podarilo konečne potlačiť svoj strach z výšok, ide to,
  • zistil som, aký je neoprén geniálny materiál. Stál som v päť stupňovom prúde vody a zima mi bola len na nohy (lebo som si neoprén zapravil do topánok a natiekla mi tam voda – má byť na vrchu) :D amatéris.
  • celý presun trval zhruba dve hodiny, kde sme si sem tam spravili krátku prestávku,
  • inštruktori z Eurorafting na všetkých čakali, kým sme prešli jednotlivé úseky – jeden na začiatku a druhý na konci,
  • postupne som naberal odvahu a na konci som sa nebál skočiť z vysokého vodopádu.

TIP: Čekni stránku Eurorafting a choď skúsiť canyoning v Slovinsku aj ty. Mne všetko zabezpečili od dopravy, cez ubytovanie až po výstroj.


Canyoning v Slovinsku
S hlavou vo vodopáde.
Canyoning v Slovinsku
Po čase som už bol odvážny a robil si takéto selfíčka.
Canyoning v Slovinsku
Posledný zoskok bol najadrenalínovejší.

Canyoning v Slovisnku pri Bovci bol fakt zábava. Aj keď som sa ho obával najviac, nakoniec bol z toho veľmi príjemný zážitok. Určite by som do toho išiel znova a zvolil si aj obtiažnejšiu, prípadne dlhšiu túru. Ak zvažuješ návštevu Slovinska, skús to aj ty. Mne poriadne vyhladlo :)


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.