Najhoršia letecká spoločnosť v Európe je podľa mňa WizzAir

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Aká je najhoršia letecká spoločnosť s akou ste leteli a prečo si u vás zaslúžila toto označenie? Pre mňa to je jednoznačne Wizz Air a to hneď z viacerých dôvodov. Táto maďarsko – ukrajinská letecká spoločnosť s hlavným hubom v Budapešti je pre mnohých cestovateľov ideálnym riešením pri hľadaní lacných leteniek. Ako je to však v skutočnosti a prečo mám už dlhú dobu Wizz Air v zuboch? Wizz Air letenky sú popravde lacné, no za akú cenu?

Najhoršia letecká spoločnosť je podľa môjho názoru WizzAir

Kam som letel s Wizz Air?

  • Kiev – Budapešť
  • Budapešť – Baku (Let bol zrušený!)
  • Budapešť – Kutaisi (toto bol náhradný let za zrušený let do Baku)
  • Kutaisi – Budapešť
  • Riga – Eindhoven (Let meškal viac ako 3 hodiny)
  • Eindhoven – Riga (Let meškal vyše hodiny)

Wizz Air letenky sú jedny z najlacnejších!

Za úplný vrchol však považujem spoplatnenú príručnú batožinu. Príručná batožina vo Wizz Air je kapitolou samou o sebe. V ktorej inej aerolinke na svete sa platí za príručnú batožinu? Minimálne v Európe a USA v žiadnej. Povedzme, že letenka s Wizz Air stojí 19, 90 EUR jednosmerne – ak však chcete cestovať s príručnou batožinou, priplatíte si aj desať eur. Záleží to od destinácie. Ak si chcete nájsť lacné letenky, WizzAir sa vyhnite oblúkom.

Ak lietate s nízko nákladovými prepravcami a zrušia vám let tak ako mne do Baku, v ten deň sa do destinácie už nedostanete. Nízko nákladové letecké spoločnosti si v prípade zrušených letov „neposúvajú“ pasažierov medzi sebou, tak ako to robia klasické aerolinky. V prípade, že je ďaľší let až o dva dni, skôr sa tam nedostanete. Buď vám vrátia peniaze alebo ponúknu náhradný let. Toto by mala spraviť aj najhoršia letecká spoločnosť.

Avšak, pri mojom lete z lotyšskej Rigy do holandského Eindhovenu mi let meškal viac ako 3 hodiny. Pri takto dlhom meškaní je európsky zákon, na základe ktorého vám musí letecká spoločnosť v niektorých prípadoch vyplatiť až 300 EUR ako odškodné. Záleží to od dĺžky letu a počtu kilometrov medzi destináciami. Ja som teda svoj let reklamoval a po pár týždňoch mi prišla oficiálna odpoveď v ktorej stálo, že môj let síce z Rigy odletel neskôr ako 3 hodiny po plánovanom odlete, no do Eindhovenu priletel menej ako o 3 hodiny neskôr. Pilot na to šlapol a v Eindhovene sme boli „iba“ o zhruba 2:45h neskôr – stále sme mali 15 minút rezervu. Dostal som 10 EUR na svoje Wizz Air konto, ktoré som mohol využiť na kúpenie akejkoľvek letenky. Ďakujem Wizz Air! Tento zmeškaný let bol však niečim výnimočný a nikdy naň nezabudnem – pasažier si drzo zapálil na toaletách a letuška dostala hysterický záchvat 😀

Má Wizz Air dáke výhody?

Áno, má. Ak lietate s Wizz Air, môžete si zaplatiť takzvaný „discount club“ čo je klub zliav. Tí, ktorí sú v tomto klube môžu lietať často a naozaj za malé peniaze. Členovia tohoto klubu majú niekedy zľavy aj 50% na jednotlivé letenky. Taktiež, Wizz Air lietadlá sú moderné a nové stroje typu Airbus A320

wizzair letenky

najhoršia letecká spoločnosťPri tom, ako všetci nadávajú na Ryanair musím povedať, že s touto Írskou leteckou spoločnosťou som letel viac ako 30x a NIKDY sme nemeškali alebo bol let zrušený. Neviem, či mám len takú smolu na Wizz Air letenky, ale určite sa im budem vyhýbať ako čert krížu. A čo vy?

Zdroj fotografií: promo fotografie spoločnosti Wizz Air

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.