Slovenskí blogeri: Slovensko v zahraničí vnímajú rôzne
5 (100%) 1 vote

Slovenskí blogeri, ja a Crazy Sexy Fun Traveler sme si na Filipínach ľahli do bazéna, aby sme pokecali o tom, ako vnímajú Slovensko v zahraničí. S Alex sme sa zhodli na tom, že Slovensko veľmi nepoznajú. Nejde o nič nové, samozrejme. 

Slovenskí blogeri o tom, či Slovensko v zahraničí poznajú

Video, ktoré sme natočili na Filipínach rozpráva o tom, ako slovenské blogeri reprezentujú našu krajinu v zahraničí. Obaja s Alex máme rôzne vtipné príhody a zhodli sme sa na tom, že Slovensko si najviac ľudia spomínajú s filmom Hostel. Napísal som aj dôvody, prečo je Slovensko najnudnejšia krajina na svete a za týmito dôvodmi si stále stojím.

Slovensko v zahraničí nepoznajú. Slovenskí blogeri to nepokladajú za zlé

Či sa nám to páči alebo nie, v zahraničí nás nepoznajú. Avšak, veľká česť výnimkám. Keď som bol dávnejšie v USA, spoznal som sa s Kristou z Floridy, ktorá nás poznala natoľko dobre, že je jej túžbou Slovensko navštíviť a ísť na Čachtický hrad, lebo je fanúšičkou príbehu o Čachtickej panej. Toto mi vyrazilo dych.

slovenskí blogeri
Ty nevieš, kde je Slovensko?

Avšak, ak sa hovorí, aj zlá reklama je reklama. V Juhoafrickej republike si pracovníčka v lekárni prezerala môj pas, keď som si kupoval lieky na hnačku a spomenula si na film Hostel a Euro trop. Nuž, keď už nič iné, tak aspoň toto.

Mne osobne však nevadí, že Slovensko v zahraničí nepoznajú. Páči sa mi byť z krajiny, o ktorej svet vie tak málo. Aspoň tak pred ľudmi vyzerám exoticky, haha. Každopádne, vždy keď niekde som, snažím sa všetkým poctivo vysvetli, kde to Slovensko je a že sme viac ako len pekné hory.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.