Slovenskí blogeri, ja a Crazy Sexy Fun Traveler sme si na Filipínach ľahli do bazéna, aby sme pokecali o tom, ako vnímajú Slovensko v zahraničí. S Alex sme sa zhodli na tom, že Slovensko veľmi nepoznajú. Nejde o nič nové, samozrejme. 

Slovenskí blogeri o tom, či Slovensko v zahraničí poznajú

Video, ktoré sme natočili na Filipínach rozpráva o tom, ako slovenské blogeri reprezentujú našu krajinu v zahraničí. Obaja s Alex máme rôzne vtipné príhody a zhodli sme sa na tom, že Slovensko si najviac ľudia spomínajú s filmom Hostel. Napísal som aj dôvody, prečo je Slovensko najnudnejšia krajina na svete a za týmito dôvodmi si stále stojím.

Slovensko v zahraničí nepoznajú. Slovenskí blogeri to nepokladajú za zlé

Či sa nám to páči alebo nie, v zahraničí nás nepoznajú. Avšak, veľká česť výnimkám. Keď som bol dávnejšie v USA, spoznal som sa s Kristou z Floridy, ktorá nás poznala natoľko dobre, že je jej túžbou Slovensko navštíviť a ísť na Čachtický hrad, lebo je fanúšičkou príbehu o Čachtickej panej. Toto mi vyrazilo dych.

slovenskí blogeri
Ty nevieš, kde je Slovensko?

Avšak, ak sa hovorí, aj zlá reklama je reklama. V Juhoafrickej republike si pracovníčka v lekárni prezerala môj pas, keď som si kupoval lieky na hnačku a spomenula si na film Hostel a Euro trop. Nuž, keď už nič iné, tak aspoň toto.

Mne osobne však nevadí, že Slovensko v zahraničí nepoznajú. Páči sa mi byť z krajiny, o ktorej svet vie tak málo. Aspoň tak pred ľudmi vyzerám exoticky, haha. Každopádne, vždy keď niekde som, snažím sa všetkým poctivo vysvetli, kde to Slovensko je a že sme viac ako len pekné hory.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.