Sólo cestovanie ako ho vidím ja a Crazy Sexy Fun Traveler.

Sólo cestovanie a Milan Bez Mapy

Sólo cestovanie nie je sranda a niekedy môže poriadne liezť na nervy. Keď som bol na Filipínach, stretli sme sa s Crazy Sexy Fun Traveler, aby sme spolu v tomto videu povedali, ako sa vyrovnávame s cestovaním sólo.

Pre všetky videá začni odoberať môj YouTube kanál.

Každý z nás má svoje vlastné metódy, ktoré mu fungujú. Pre mňa je najzásadnejšie vymazať si z mobilu všetky depresívne pesničky, ktoré by mi mohli pripomínať smútok. Sólo cestovanie má však niekoľko výhod, ktoré prevyšujú tie nevýhody.

Tri zásadné kroky pri sólo cestovaní

  1. Neseď na hoteli či hosteli. Keď je človek sám, oveľa viac myslí na tých, ktorí sú na druhej strane planéty. Necestuješ len ty, je mnoho ďalších cestovateľov, ktorí sa potrebujú vyrovnať so samotou.
  2. Buď v kontakte s rodinou. Sólo cestovanie je potom oveľa jednoduchšie. Skype a Facebook robia zázraky.
  3. Píš listy a pohľadnice. Keď píšeš na papier niečo osobe, ktorá je na druhej strane zeme, dostaneš ten pocit, ako keby bola tá osoba vedľa teba. Mne to pomáha a babke som poslal z Austrálie aj Havaja pohľadnicu.

Najdlhšie som bol mimo domu takmer pol roka, keď som cestoval po svete. Vyššie spomenuté tipy mi veľakrát pomáhali no netvrdím, že to na mňa niekedy nedoľahlo. Ako bolo v tom filme Brooklyn: „Homesickness is like most sicknesses. It’ll make you feel wretched, then it’ll move on to somebody else“.

Pozri si moju galériu fotiek z Filipín, kde som bol tiež sólo. S Alex sme sa tam stretli náhodou:


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.