Referencie & Public relations

Od založenia cestovateľského blogu Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013, som spolupracoval na mnohých projektoch a kampaniach s vyše 120 partnermi zo Slovenska aj zahraničia. Od roku 2016 som jedným z prvých členov slovenskej Asociácie blogerov a venujem sa destinačnému marketingu.

Spolupracujem so spoločnosťami, ktorých biznis model mi je sympatický, alebo svojim podnikaním podporuje rozvoj cestovného ruchu, turizmu, hotelierstva či kúpeľníctva. Taktiež sa účastním infociest do regiónov a miest po Slovensku a svete. Okrajovo sa venujem copywritingu, manažmentu obsahu pre slovenské a zahraničné spoločnosti a prekladaniu. Zároveň som externým lektorom v Slovak business agency, kde organizujem workshopy a prednášky pre podnikateľov aj nepodnikateľov z oblasti marketingu. Tiež pôsobím ako externý redaktor časopisu FOOD a príležitostný redaktor pre slovenské printové médiá.

Čitatelia cestovateľského blogu BezMapy charakterizujú blog ako autentický, svieži a zábavný. Dnes patrí medzi najčítanejšie blogy na Slovensku. Pre aktuálne štatistiky návštevnosti, demografiu, cieľovú skupinu čitateľov, možnostiach spolupráce a kontakt kliknite sem.


  • Keď veci fungujú, tak ako majú. Takto by som ohodnotil spoluprácu Panta Rhei a Milana Bez Mapy. Kreatívne a veľmi inšpiratívne sa Milanovi podarilo podporiť nie úplne jednoduchý knižný „žáner“ kt. sú bedekre. Túto spoluprácu si od A po Z (teda od nápadu až po výsledné spracovanie) veľmi vážime a tešíme sa ďalším nápadom.

Lukáš Bonk, Panta Rhei

  • Milan prispel k správnej komunikačnej navigácii MINI v online priestore cez cestovateľské príbehy. Navyše, osobnostne zrelý a k tomu manažérsky prístup len upevnil naše presvedčenie o kontinuálnej, dnes už takmer dvojročnej spolupráci. Štartujeme motor a ideme opäť ďalej.

Milan Stupka, BMW Group

  • Od prvého skype momentu som mala dobrý pocit, že sme sa vydali tým správnym smerom. Pre mňa je veľmi dôležitá ľudská stránka celkovej spolupráce v akejkoľvek brandži a Milan je ukážkou toho, ako má správna spolupráca vyzerať. Kvalitné výstupy, vtipný copywrighting, inteligentný humor, osobnostné vyzretie a na záver dobré čísla :)

Lucia Giacková, TatraTea, Karloff

  • Milana jsem kontaktovala ohledně reklamy na jazykovou školu na Maltě, ve které pracuji. Domluvili jsme se na sepsání článku a osobní návštěvě školy. Po prvním článku jsem věděla, že jsem nemohla udělat lépe. Jeho profesionální přístup a velmi zajímavé nápady na online marketing splnily všechna má očekávání a možná je i předčili. Ozvalo se nám mnoho zájemců o studiu a také si svůj pobyt zarezervovali, přičemž zmínili, že se právě o nás dozvěděli z blogu Cestujeme bez mapy. Spolupráce s Milanem byla perfektní a určitě budu ráda, když se bude v budoucnu opakovat.

Jesika Stockertová, Maltalingua

  • Milana sme objavili Instagrame a rozhodli sa osloviť ho s ponukou na spoluprácu. Hneď na začiatku prišiel zo zaujímavým nápadom, ktorý nám zapadal do hlavnej myšlienky kampane. Spolupráca nebola typu s.r.o & s.r.o, ale s ľudským prístupom, ktorú si na Milanovi veľmi vážime.

Matej Hajník, Marsann IT, kampaň pre Lenovo

  • Spolupráca s Milanom Bardúnom je inovatívna, obohacujúca pre obe strany. Svojim čitateľom prináša reálne osobné skúsenosti, a to nápaditými jazykovými prostriedkami, ktoré nielenže upútajú pozornosť čitateľa, ale zároveň pomôžu odprezentovať klienta, destináciu či jeho službu ľudským a prirodzeným spôsobom.

Mgr. Adam Bačkor, GetLike

  • Milan je dokonalým protikladom slov ako „neviem, nechcem, nedá sa“. Vedel, že práca v kancelárii nie je preňho, rozhodol sa preto skĺbiť túžbu cestovať po svete a deliť sa o svoje zážitky prostredníctvom článkov. Zbalil si „svojich pár slivák“ a urobil to a dnes robí to, o čom vždy sníval. Sme radi, že sa o svoj príbeh podelil aj s návštevníkmi Profesia days Žilina a stal sa tak inšpiráciu pre ďalších, vrátane tímu Profesia days.“

Tím Profesia days

  • Milan vie vo svojich textoch presvedčiť nielen o tom, že sa dá cestovať bez mapy. Okrem destinačného marketingu zo seba chrlí aj texty o dizajne. Rýchly, dynamický a veľmi kvalitný copywriting.

Zuzana Rafaelisová, Visibility

  • Milan je profík s dušou punkáča, s ktorým je radosť spolupracovať. Ak sú cestovatelia vašou cieľovou skupinou, na jeho blogu ich rozhodne nájdete.

Maroš Pánik, Union poisťovňa