Ako funguje Airbnb? Z Airbnb sa stáva skutočný postrach hotelov. Niet sa čomu čudovať, keď tam za veľmi príjemné ceny nájdete skutočné šperky ako byty s atmosférou, v historických budovách. Máte kuchyňu, porozprávate sa s miestnym, ktorý vám môže dať dobré tipy na reštaurácie a miesta, a tak sa ešte viac zžijete s týmto mestom. Ako však nájsť tie najlepšie? Pri výbere cez Airbnb by ste si mali dať pozor hlavne na toto. Cestovateľský blog Bez Mapy má pre teba základy toho, ako funguje Airbnb.
Ako funguje Airbnb?
- Chcete iba izbu alebo celý byt?
V prvom rade si musíte vybrať, či si chcete prenajať iba jednu izbu alebo celý byt. V prípade, že si prenajmete izbu, s najväčšou pravdepodobnosťou bude s vami v byte niekto bývať – majiteľ alebo iný Airbnb cestovatelia. Toto je super, ak ste spoločenský človek, chcete sa rozprávať s inými ľuďmi a spoznávať novú kultúru. Ak však máte radšej súkromie, určite si vyberte byt iba pre vás. Ešte pred začiatkom vyhľadávania si zaškrtnite túto možnosť, aby ste sa vyhli nedorozumeniam. Ako funguje Airbnb? Na detailoch.
- Zamerajte sa na detaily, nie vždy vám musí všetko vyhovovať
Nie každý byt má Wi-Fi, nie každý byt ma klímu, nie každý byt má chladničku. Preto si kontrolujte aj tieto detaily, aby sa vám nestalo, že prídete na miesto a zrazu prídete na to, že si nemáte kam odkladať čerstvé potraviny. Tip pre vás – ak sa chystáte do teplejších krajín a našli ste byt bez klímy, pozrite sa, čí má sieťky proti hmyzu, ktoré vás ochránia pred otravnými komármi, keď sa rozhodnete vetrať.
- Pozerajte sa na mapu
Vždy, keď si vyhliadnete nejaký byt, pozrite sa na mapu. Hneď jednu máte aj na Airbnb, ale kvôli presnosti radšej skopírujte adresu do Google Maps a pozrite sa, v akej časti mesta sa byt nachádza. Ak máte možnosť, využite aj Street View a po tejto štvrti sa aspoň virtuálne poprechádzajte. Ako funguje Airbnb a je táto štvrť bezpečná? Pozrite sa cez mapu, či sa vám váš nový byt páči.
- Nie je negatívna recenzia ako negatívna recenzia, no fotky veľa povedia
Ak má byt prevažnú časť hodnotení negatívnych, je jasné, že je asi niečo zlé na strane majiteľa bytu. No ak čítate samé chvály a zrazu objavíte negatívny koment, môže ísť o človeka, ktorému nikto nevyhovie. Nie je výnimkou, že sa človek sťažuje, potom sa vyjadrí aj majiteľ a zrazu vyplynie, že sťažnosť je úplne neoprávnená.
Pozor aj na fotky, no nie samotného bytu, ale ich kvalita. Ak vidíte, že si majiteľ zaplatil profesionálneho fotografa a má naozaj krásne fotky apartmánu, viete, že mu na tom záleží. Samozrejme, ak sú fotky urobené mobilom, neznamená to, že byt je škaredý. Je to však ďalší ukazovateľ toho, ako pristupuje majiteľ ku svojim klientom. Zamerajte sa hlavne na fotky kúpeľne a jej čistotu, tie dokážu veľa napovedať. A ak vám chýba niektorá časť bytu na fotografiách, požiadajte majiteľa, či by bol ochotný a poslal vám ich. Ak sa budete týmto riadiť, aj do vášho fotoalbumu spomienok pribudnú ďalšie veľmi pekné kúsky.