Čo vidieť na Korfu a kam ísť na výlet podľa Milana Bez Mapy

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Čo vidieť na Korfu? Popravde, nikdy som veľmi nebol na tie ostrovy. Buď mestá alebo hory. Avšak, keď sa Grécko stalo jednou z mála krajín, ktorá nebola počas vírusu na červenom zozname, spiatočná letenka za 20 EUR z Viedne ma okamžite presvedčila. Stráviť víkend na Korfu? Prečo nie, poďme na to.

V tomto článku sa dočítate moje tipy na to čo vidieť na Korfu a kam ísť počas dovolenky v Grécku. Síce som tu nestihol úplne všetko, Korfu som si celé naštudoval a vybral iba tie najkrajšie miesta, ktoré sa páčili na prvý pohľad mne. V tomto itinerári mám pre vás nachystaný tip na ubytovanie, hlavné mesto ostrova, rybársku dedinku so super vínom, dramatické útesy, bar v útese a jednu z najkrajších pláží, aké som videl v Európe. Poďme na Korfu!

TIP: A keď budete mať čas, prečítajte si tiež môj článok s tipmi na to čo vidieť v Aténach.

Čo vidieť na Korfu a kam ísť na výlet podľa Milana Bez Mapy a praktické rady a tipy

Čo vidieť na Korfu a kam ísť na výlet podľa Milana Bez Mapy
Čo vidieť na Korfu a kam ísť na výlet podľa Milana Bez Mapy.

Čo vidieť na Korfu počas dovolenky

Wikipédia o Korfu hovorí nasledovné: „Korfu, ostrov pri severozápadnom pobreží Grécka v Iónskom mori, vymedzujú drsné hory a pobrežie plné letovísk. Jeho kultúrne dedičstvo odráža roky strávené pod benátskou, francúzskou a britskou nadvládou pred jeho zjednotením s Gréckom v roku 1864. Mesto Korfu, lemované 2 impozantnými benátskymi pevnosťami, ponúka kľukaté stredoveké uličky, arkádu vo francúzskom štýle a veľký palác sv. Michala a svätého Juraja.“ Celkom lákavé, nie?


Lacné letenky na Korfu z Bratislavy, Viedne a Budapešti

Na Korfu lieta z Viedne Ryanair aj Wizzair a ceny sa pohybujú už od 5 eur na osobu za jeden smer. Samozrejme, závisí to od aktuálnej naplnenosti lietadla a sezóny, no mňa vyšla spiatočná letenka na Korfu presne dvadsať eur. Tu vám dávam link na akciové letenky na Korfu z Viedne, Korfu z Bratislavy a Korfu z Budapešti. Ja som tú letenku kúpil veľmi spontánne, asi týždeň pred odletom a bolo to jedno z mojich najlepších rozhodnutí tohto roka.

Let na Korfu trvá niečo okolo hodinky a pol a veľkou zaujímavosťou je, že Korfu má najkratšiu pristávaciu dráhu v Európe – preto sem lietajú iba skúsení piloti (neskúsení, predpokladám, nelietajú nikam, haha). Odporúčam vám sedieť pri okne, v pravej časti lietadla v smere letu. Ten nízky prelet ma fascinoval a skoro som videl ľudom do obývačiek.

Kde sa ubytovať na Korfu a ako vyberať ubytovanie

Ohľadom ubytovania na Korfu, ja som si vybral klasické Airbnb ktoré na mňa vyskočilo, za normálnu cenu. Korfu nie je veľký ostrov, no odporúčam vám najskôr si naplánovať čo chcete vidieť a podľa toho hľadať ubytko, aby ste nestrávili dlhé presuny v aute. Tu vám pridávam link na 25 EUR zľavu na ubytovanie v Airbnb. Určite si hľadajte ubytovanie na Korfu buď na pláži, alebo s bazénom. Čo som počul, teploty na Korfu sú v lete dosť vysoké. Ja som tu bol v októbri a cez deň sme mali príjemných 27 stupňov, no na kúpanie to už nebolo. Teplota mora je tu ideálna ina kúpanie iba v letných mesiacoch.

Ako sa pohybovať po ostrove a prenájom auta na Korfu

Čo som sa naučil na Malte, už nikdy nezabudnem. Na ostrovy jedine s prenajatým autom. Uvidíte toho viac a nebudete musieť riešiť autobusy, prestupy a čakačky. Korfu má hustú sieť autobusov mestskej hromadnej dopravy, ktorá chodí po celom ostrove, no osobne si myslím, že by vám to pokazilo dovolenku. Ja som si na letisku prenajal auto, čo bez poistenia vyšlo na 20 EUR na deň a ostrov obehal bez problémov.

Dajte si však pozor na Gréckych vodičov, nedávajú prednosť na križovatke a cesty sú tu pomerne úzke. Cestné vzdialenosti nie sú na Korfu vysoké, no aj tak to všade trvá celú večnosť kvôli zlým cestám. Ak vám môžem odporučiť, prenajmite si čo najmenšie auto, alebo skúter. Nebudete sa musieť báť, že si v uzučkých uličklách obúchate speťáky.

TIP: V blogu Janky Travelhacker som našiel fajn tipy na druhy verejných autobusov, ktoré chodia po Korfu. Ak neplánujete jazdiť vlastným autom alebo na mopede, prečítajte si jej článok dovolenka na gréckom ostrove Korfu.


Čo vidieť na Korfu a kam ísť na výlet podľa Milana Bez Mapy

Ako som spomenul, toto nie je kompletný návod úplne všetkého čo vidieť na Korfu, nestrávil som tam tak veľa času. Je to podľa mňa však výber z najlepšieho a keď sa raz na Korfu vrátim, tento zoznam určite rozšírim o ďalšie zaujímavé miesta čo nevynechať.

  1. Rybárska dedinka Agni a pláž Agni Beach,
  2. Cape Drastis a dramatické útesy,
  3. Pláž Porto Timoni, najkrajšia pláž na Korfu,
  4. La Grotta Lounge bar a reštaurácia Gran Aladino,
  5. Hlavné mesto Korfu, Kerkyra.

Rybárska dedinka Agni Beach na Korfu, v ktorej sa zastavte na víno

Agni Bay, ktorý sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova, je jedným z malých klenotov, ktoré určite na Korfu treba podľa mňa navštíviť. Táto historická rybárska dedina je jedným nádherným miestom, kde môžete zažiť skutočný ostrovný život. Užite si pobrežie, ponorte sa do teplých vôd a relaxujte v jednej z nábrežných taverien, ktoré vám na tanieri vykúzlia vynikajúce grécke jedlá. Ak milujete morské plody, budete milovať túto malú zátoku. Úprimne ak máte chuť na uvoľnenejší deň na ostrove, Agni Beach je to jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť a zájsť sem.

Dajte si však pozor na veľmi nepohodlnú príjazdovú cestu, ktorá je úzka a strmá (ako všetky na Korfu). Parkovanie je zadarmo kúsok od pláže a dokopy sa tu naozaj nič nedeje, čo je super. Sadnite si na terasu, objednajte víno a sledujte ako prichádzajú a odchádzajú lode. Nič iné sa tu nedeje. Presne toto som spravil ja a z Agni Beach odchádzal veľmi odpočinutý.

Agni Beach na Korfu
Agni Beach na Korfu.
Agni Beach na Korfu
Agni Beach na Korfu.

Cape Drastis útesy, ktoré sú rajom pre potápačov

Cape Drastis sa nachádza v najsevernejšej časti ostrova a ide o dramatickú prírodnú scenériu s výhľadom na Albánsko. Cape Drastis obľubujú najmä potápači.

Keď sem prídete, rátajte s tým, že z najbližšieho „parkoviska“, rozumej odstavná prašná cesta pre autá, je to dole k útesom ešte tak 20 minút pešo.

Milan Bez Mapy na Korfu
Milan Bez Mapy na Korfu.
Cape Drastis
Cape Drastis

Pláž Porto Timoni, najkrajšia pláž na Korfu a možno v celej Európe

Ak sa ma najbližšie niekto opýta, aká je najkrajšia pláž v Európe, na ktorej som bol, bez zaváhania mu poviem, že to je Porto Timoni v Grécku. Keď si spomeniete na všetky tie pláže z Thajska a Ázie, Porto Timoni vyzerá veľmi podobne. Trošku je tu problém s parkovaním.

Mne sa podarilo zaparkovať na týchto súradniciach, 39°43’26.2″N 19°39’36.8″E, no nejde o oficiálne parkovisko. To tu je, o pár metrov nižšie, čiže ak si nenájdete voľné miesto, vždy môžete zaparkovať na ňom.Zo súradníc, ktoré som vám dal vyššie, je to na pláž Porto Timoni pešo približne pol hodinku. Po ceste je niekoľko krásnych reštaurácií s výhľadom, škoda, že som sa v žiadnej nezastavil.

Odporúčam vám zobrať si pevnú obuv, ja som to síce dal v šľapkách, ale nebolo mi všetko jedno. Prístup na pláž je pohodlný, no strmý. Posledný obchodík s nápojmi či zmrzlinou som našiel tesne pred začatím zostupu na pláž, ak so sebou nič nemáte, určite si u pani niečo kúpte. Mne sa tu veľmi páčilo a zoznámil som sa tu s dvoma svojimi čitateľmi blogu, ktorí mi poradili ďalší bod do môjho zoznamu vecí čo vidieť na Korfu podľa Milana Bez Mapy. Tak som sa tam vybral.

Najkrajšia pláž na Korfu.
Najkrajšia pláž na Korfu.
Porto Timoni
Porto Timoni

La Grotta Lounge bar a reštaurácia Gran Aladino

TIP: Do La Grotta Lounge bar sa vyberte doobeda, alebo na obed. Ja som sem pôvodne išiel, aby som si pri víne vychutnal západ slnka, no nevydalo. Slnko zapadá za skalou a nemalo to už takú wow atmosféru. Cez deň je La Grotta plná ľudí, môžete si tu dať drinky aj ľahké jedlo ako šalát či pizza. Nejde o reštauráciu.

Určite vám odporúčam zobrať si plavky a vyskúšať ten skokanský mostík, ktorý je rovno pod barom. Neďaleko sa nachádza aj reštaurácia Gran Aladino, ktorú som nevyskúšal, no odporúčali mi ju moji čitatelia z pláže, tak som sa ju rozhodol zaradiť do tohto zoznamu vecí čo vidieť na Korfu.

TIP: Zaparkovať môžete úplne hore nad barom, je tam dosť miesta z oboch strán. Ja som videl autá parkovať pod takou kolmou kamennou stenou, z ktorej padali skaly. Bol to adrenalín, no po návrate z baru som si na aute nenašiel žiadne kusy skál na streche auta.

Výhľad z reštaurácie La Grotta
Výhľad z reštaurácie La Grotta.


Hlavné mesto Korfu, Kerkyra

V Kerkyre som stihol iba rýchlu večeru pred odletom, dám vám aspoň tip, kde sa dobre najesť v centre a za normálne peniaze. Cafe Bar 92. Objednal som si musaku a síce to nebola moja najlepšia musaka v živote, chutila fajn. Kerkyra má maličké centrum s uzučkými uličkami, kde sa v budúcnosti rád pôjdem znova prejsť. Na Korfu je toho, samozrejme, oveľa viac. Ale z naháňania sa aby som videl všetko, som už dávno vyrástol. Radšej uvidím menej a zažijem viac.

Ulice mesta Kerkya
Ulice mesta Kerkya.
Ulice mesta Kerkya
Ulice mesta Kerkya.
Ulice mesta Kerkya
Ulice mesta Kerkya, fotené nočným režimom na Huawei P40 PRO.

S láskou, Milan Bez Mapy

 

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.