Čo vidieť na Korfu a 8 tipov kam ísť na výlet podľa Milana

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo vidieť na Korfu? V tomto článku sa dočítate moje tipy na to čo navštíviť, kam ísť počas dovolenky a kde hľadať pekné pláže na Korfu. Mám pre vás nachystaný aj tip na ubytovanie, hlavné mesto ostrova, rybársku dedinku so super vínom, dramatické výhľady, bar na útese a jednu z najkrajších pláží, aké som videl v Európe.

Čo vidieť na Korfu a kam ísť na výlet podľa Milana Bez Mapy a praktické rady a tipy

Lacné letenky na Korfu z Bratislavy, Viedne a Budapešti

Na Korfu lieta z Viedne Ryanair aj WizzAir a ceny sa pohybujú už od 30 eur na osobu za jeden smer. Samozrejme, závisí to od aktuálnej naplnenosti lietadla a sezóny. Tu vám dávam link na akciové letenky na Korfu z Viedne, Korfu z Bratislavy a Korfu z Budapešti. Ja som tú letenku kúpil veľmi spontánne, asi týždeň pred odletom a bolo to jedno z mojich najlepších rozhodnutí tohto roka 🙂

Jedna z najkratších pristávacích dráh v Európe je na Korfu

Let na Korfu trvá niečo okolo hodinky a pol a veľkou zaujímavosťou je, že Korfu má spolu s ostrovom Skiathos najkratšiu pristávaciu dráhu v Európe – preto sem lietajú iba skúsení piloti (neskúsení, predpokladám, nelietajú nikam, haha).

Odporúčam vám sedieť pri okne, v pravej časti lietadla v smere letu. Ten nízky prelet ma fascinoval a skoro som videl ľudom do obývačiek. Ak si chcete urobiť pekné fotky s pristávajúcimi lietadlami, hoďte do Google toto parkovisko. Je tam super miesto na pozorovanie lietadiel.

Kde sa ubytovať na Korfu a ako vyberať ubytovanie

Ohľadom ubytovania na Korfu, zvolil som adults only hotel v hlavnom meste s názvom Mon Repos Palace. Určite si hľadajte ubytovanie buď na pláži, alebo s bazénom. Teploty na Korfu sú v lete dosť vysoké a sám som ich zažil.

V zásade je jedno, kde sa ubytujete. Obľúbená časť je najmä Agios Georgios na severe ostrova alebo v okolí jazera Korrision. Čo sa mi na Korfu páči je, že sú tu tak tretinové ceny oproti Mykonosu. Prečítajte si môj vzorový itinerár na Mykonos.

TIP: Ak máte ubytovanie v hlavnom meste a nemáte veľa batožiny, kašlite na drahý taxík či autobus z letiska. Tie chodia pomerne riedko. Z letiskovej haly je to do centra mesta iba 30 minút pešo medzi domčekami.

Aká je priemerná teplota mora na Korfu? Najteplejšia voda je v auguste

Teplota mora na Korfu je ideálna kúpanie iba v letných mesiacoch, a taká severná časť ostrova má studenú vodu aj počas leta. Priemerná teplota mora na Korfu sa v priebehu roka pohybuje od 15 °C v zime do 27 °C v lete. Najteplejšia voda je v auguste, keď dosahuje priemernú teplotu 26 °C. Málo, že? 😀 😀

Prástávanie na letisku v Korfu
Pristávanie na letisku v Korfu
Letisko na Korfu
Letisko na Korfu

Ako cestovať po Korfu autom a autobusom či na motorke

Prenájom auta alebo motorky na Korfu

Dajte si pozor na Gréckych vodičov, nedávajú prednosť na križovatke a cesty sú tu pomerne úzke. Cestné vzdialenosti nie sú na Korfu vysoké, no aj tak to všade trvá celú večnosť kvôli zlým cestám. Ak vám môžem odporučiť, prenajmite si čo najmenšie auto, alebo skúter.

Nebudete sa musieť báť, že si v uzučkých uličklách obúchate speťáky. Počas mojej prvej návštevy som mal prenajaté auto, no keď som sa vrátil znova, zistil som, že Korfu sa dá úplne v pohode zvládnuť aj autobusom. Nabudúce by som si namiesto auta skôr prenajal skúter.

Po Korfu autobusom

Green bus. Viac nepotrebujete vedieť. Chvíľku mi trvalo, kým som sa zorientoval na ich webstránke a v spôsobe ako fungujú, no z hlavnej autobusovej Greenbus stanice s názvom „Green Buses Terminal – KTEL“ vychádzajú autobusy pravidelne po celom ostrove. Lístky si viete kúpiť u vodiča za hotovosť a zaplatíte viac, alebo na stanici v okienku, kde sa dá zaplatiť aj kartou. Vypýtajte si rovno spiatočný a nestraťte ho.

TIP: V blogu Janky Travelhacker som našiel fajn tipy na druhy verejných autobusov, ktoré chodia po Korfu. Ak neplánujete jazdiť vlastným autom alebo na mopede, prečítajte si jej článok dovolenka na gréckom ostrove Korfu.

Po Korfu autobusom
Po Korfu autobusom

MHD autobusy v hlavnom meste na Korfu

Ako som písal vyššie, MHD autobusy moc nevyužijete, mesto je malé a všade sa dá ísť pešo. Ak však ale máte hotel trochu mimo, lístky kúpite v stánku a cestu po meste vám naplánuje appka Moovit.

Návšteva Korfu a kam ísť počas dovolenky za pamiatkami a plážami

 1. hlavné mesto na Korfu, kaviarne, pevnosť a výlet do Achilleion k zámku cisárovnej Sissi
 2. rybárska dedinka Agni a pláž Agni Beach
 3. Cape Drastis a dramatické útesy,
 4. pláž Porto Timoni
 5. pláž Paleokastritsa a výlet loďkou na najkrajšie pláže na Korfu
 6. nudistická pláž Paralia Mirtiotissa
 7. La Grotta Lounge bar a reštaurácia Gran Aladino
 8. nočný život v meste Kavos

Návšteva hlavného mesta Korfu

Hlavným mestom Korfu je mesto Korfu, ktoré sa tiež nazýva Kerkyra a je jedným z najnavštevovanejších miest v Grécku. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do staroveku. V priebehu svojej histórie bolo mesto pod nadvládou rôznych mocností, vrátane Benátčanov, Britov a Osmanov. To sa odrazilo na architektúre mesta, ktorá je zmiešaná z rôznych štýlov.

Historické centrum mesta Korfu je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Medzi najvýznamnejšie pamiatky mesta patria:

 • Stará pevnosť (Paleo Frourio)
 • Nová pevnosť (Neo Frourio)

Hlavné mesto Korfu je živým a pulzujúcim mestom, ktoré ponúka návštevníkom širokú škálu možností a je domovom reštaurácií, barov, klubov a obchodov. Mne sa najviac páčili večerné prechádzky po promenáte s výhľadom na jachty, keďže Korfu je obľúbeným miestom jachtárov. Ak máte čas, vybehnite loďou na Mouse island.

Návšteva hlavného mesta Korfu
Návšteva hlavného mesta Korfu
Návšteva hlavného mesta Korfu a Stará pevnosť
Návšteva hlavného mesta Korfu a Stará pevnosť
Výhľad na Korfu zo Starej pevnosti
Výhľad na Korfu zo Starej pevnosti

Tip na kaviareň s pekným výhľadom na Korfu

En Plo je pekná kaviarnička pri mori, odporúčam vám dať si tam zmrzlinu s príchuťou baklavy a kávu so západom slnka.

Kaviareň En Plo
Kaviareň En Plo
Prechádzky po promenáte v hlavnom meste Korfu
Prechádzky po promenáte v hlavnom meste Korfu

Výlet k zámku cisárovnej Sissi, Achilleion

Návšteva Achilleionu na Korfu je skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o živote cisárovnej Sisi s Achillesom.Achilleion je veľmi populárnou turistickou atrakciou a davy ľudí sa môžu rýchlo nahromadiť.

Včasný príchod skôr ráno vám pomôže vyhnúť sa davom a užiť si pokojnejšiu prehliadku. Lístky si určite kúpte online a prezrite si aj Sisinu spálňu. Táto spálňa je najslávnejšou miestnosťou v paláci a je vyzdobená nádherným interiérom a maľbami. Jej záhradaje plná sôch a fontán. Palác sa nachádza v obci Gastouri.

Rybárska dedinka Agni Beach na Korfu v ktorej sa zastavte na víno

Agni Bay, ktorý sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova, je jedným z malých klenotov, ktoré určite na Korfu treba podľa mňa navštíviť. Táto historická rybárska dedina je jedným nádherným miestom, kde môžete zažiť skutočný ostrovný život.

Dajte si však pozor na veľmi nepohodlnú príjazdovú cestu, ktorá je úzka a strmá (ako všetky na Korfu). Parkovanie je zadarmo kúsok od pláže a dokopy sa tu naozaj nič nedeje, čo je super. Sadnite si na terasu, objednajte víno a sledujte ako prichádzajú a odchádzajú lode. Nič iné sa tu nedeje. Presne toto som spravil ja a z Agni Beach odchádzal veľmi odpočinutý.

Cape Drastis útesy, ktoré sú rajom pre potápačov

Cape Drastis sa nachádza v najsevernejšej časti ostrova a ide o dramatickú prírodnú scenériu s výhľadom na Albánsko. Cape Drastis obľubujú najmä potápači. Keď sem prídete, rátajte s tým, že z najbližšieho „parkoviska“, rozumej odstavná prašná cesta pre autá, je to dole k útesom ešte tak 20 minút pešo.

Milan Bez Mapy na Korfu
Milan Bez Mapy na Korfu.

La Grotta Lounge bar a reštaurácia Gran Aladino

Do La Grotta Lounge bar sa vyberte doobeda, alebo na obed. Ja som sem pôvodne išiel, aby som si pri víne vychutnal západ slnka, no nevydalo. Slnko zapadá za skalou a nemalo to už takú wow atmosféru. Cez deň je La Grotta plná ľudí, môžete si tu dať drinky aj ľahké jedlo ako šalát či pizza. Nejde o reštauráciu.

Určite vám odporúčam zobrať si plavky a vyskúšať ten skokanský mostík, ktorý je rovno pod barom. Neďaleko sa nachádza aj reštaurácia Gran Aladino, ktorú som nevyskúšal, no odporúčali mi ju moji čitatelia, tak som sa ju rozhodol zaradiť do tohto zoznamu.

TIP: Zaparkovať môžete úplne hore nad barom, je tam dosť miesta z oboch strán. Ja som videl autá parkovať pod takou kolmou kamennou stenou, z ktorej padali skaly. Bol to adrenalín, no po návrate z baru som si na aute nenašiel žiadne kusy skál na streche auta.

Výhľad z reštaurácie La Grotta
Výhľad z reštaurácie La Grotta

Najkrajšie pláže na Korfu

Pláž Porto Timoni a vraj najkrajšia pláž na Korfu a možno v celej Európe

Ak sa ma najbližšie niekto opýta, aká je najkrajšia pláž v Európe, na ktorej som bol, bez zaváhania mu poviem, že to je Porto Timoni na Korfu. Keď si spomeniete na všetky tie pláže z Thajska a Ázie, Porto Timoni vyzerá veľmi podobne.

Trošku je tu problém s parkovaním. Mne sa podarilo zaparkovať na týchto súradniciach, 39°43’26.2″N 19°39’36.8″E, no nejde o oficiálne parkovisko. To tu je, o pár metrov nižšie, čiže ak si nenájdete voľné miesto, vždy môžete zaparkovať na ňom.

Zo súradníc, ktoré som vám dal vyššie, je to na pláž Porto Timoni pešo približne pol hodinku. Po ceste je niekoľko krásnych reštaurácií s výhľadom, škoda, že som sa v žiadnej nezastavil. Odporúčam vám zobrať si pevnú obuv, ja som to síce dal v šľapkách, ale nebolo mi všetko jedno. Prístup na pláž je pohodlný, no strmý.

Najkrajšia pláž na Korfu.
Najkrajšia pláž na Korfu.
Porto Timoni
Porto Timoni

Pláž Paleokastritsa a výlet loďkou na najkrajšie pláže na Korfu

Bože. Návštevu pláže Paleokastritsa budem ešte dlho spracovávať. Najhoršia pláž v živote. Literally som tu mal malý infarkt, keď som videl, ako veľa ľudí tu je. Z mojej skúsenosti, keď každý článok na webe označuje jednu pláž ako najkrajšiu – nechoďte tam a kašlite na ňu. Keď som to zbadal, chcel som sa otočiť, no potom som dostal nápad využiť výlet loďkou na okolité pláže, na ktoré sa dá dostať jedine po mori. A dobre, že som tak urobil.

Ako sa sem dostať? Určite choďte autobusom, parkovanie je tu čistý horor. Greenbus chodí z autobusovej stanice každých 30 minút a cesta trvá len hodinku.

TIP: Vyberte si hotovosť. Za zhruba 30 Eur na osobu si viete zjednať rybársku loďku, ktorá vás povozí po okolitých plážach v malej skupinke. Určite ich uvidíte, tieto lode parkujú kúsok od reštaurácie Vrachos.

@milan_bezmapy 🌴 Vraj najkrajšia pláž na Korfu je Paleokastritsa. Môj tip ale je, že ak je niečo omielané v každom jednom článoku ako to NAJ, urobíte NAJlepšie, keď sa tomu vyhnete, ak si nechece zničiť dovolenku a celý život 😁 #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #grecko #dovolenka #paleokastritsa #korfu #corfu ♬ original sound – Milan Bez Mapy

Pláž Paleokastritsa
Pláž Paleokastritsa
Pláž Paleokastritsa
Pláž Paleokastritsa
Výlet rybárskou loďou z pláže Paleokastritsa
Výlet rybárskou loďou z pláže Paleokastritsa
Výlet rybárskou loďou z pláže Paleokastritsa
Výlet rybárskou loďou z pláže Paleokastritsa

Nudistická pláž Paralia Mirtiotissa

Mirtiotissa som chcel navštíviť už dlho. O tejto pláži som počul veľa, najmä to, že postupne mizne. Hladina mora sa dvíha a pláž tu o chvíľu nebude. Pred pár rokmi bola, vraj, široká a dnes z nej ostal už len krátky pásik. Dá sa tu prenajať slnečník za 5 Eur na deň a more je tu fakt čisté. Mne sa páčilo.

Dostanete sa sem Greenbusom do mesta Glyfada a prejdete úzkou cestou cez kopec. Áno, zen zákaz vstupu ignorujte, prejdite tým domom v ruinách a za ním je cestička do kopca. Veľmi pekne skrytá.

Nudistická pláž Paralia Mirtiotissa
Nudistická pláž Paralia Mirtiotissa

S láskou, Milan Bez Mapy

 

5 COMMENTS

 1. Ahoj Milan mal si tu link na vrátanie peňazí z letenky už ho nedokážem vyfiltrovat, posadili nás dvoch na jednú stoličku papierovo cez esky a tvária sa že je to ok znova platiť check na letisku a pod a žiadna odozva ani náhrada ,
  Poprosím tá dáš ho tu ešte raz dik Karol.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.