Najlepšie filmy natočené v New Yorku podľa Milana Bez Mapy

131,206FansLike
214,632FollowersFollow
114,724FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a podľa Forbes jeden z TOP 10 influencerov na Slovensku.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Najlepšie filmy natočené v New Yorku? V týchto dňoch mám kvôli koronavírusu a karanténe, podobne ako vy, viac času na pozeranie filmov a seriálov. Dnes ráno mi na Facebooku vyskočila spomienka, že presne pred rokom som sa na mesiac presťahoval do New Yorku. Nostalgia =)

Filmy natočené v New Yorku, ktoré sa oplatí vidieť

Hneď na to som dostal obrovskú chuť pozrieť si aspoň jeden dobrý film, ktorý sa v New Yorku natáčal, nech si pripomeniem svoje časy za oceánom. Ktorý film natočený v New Yorku je najlepší? Idem si tu urobiť taký svoj malý zoznam, ku ktorému sa neskôr vrátim a inšpirujem aj vás. Toto sú podľa mňa najlepšie filmy o New Yorku, ktoré som doteraz videl. Tiež vám odporúčam prečítať si články na tému koľko ma stál týždeň života v New Yorku  a čo vidieť v New Yorku.

Filmy natočené v New Yoku

Najlepšie filmy natočené v New Yorku podľa Milana Bez Mapy
Najlepšie filmy natočené v New Yorku podľa Milana Bez Mapy

Tipy na filmy natočené v New Yorku, ktoré sa oplatí vidieť

  1. Raňajky u Tiffanyho, 1961
  2. Sex v meste 1, 2008
  3. Ako byť single, 2016
  4. Taxikár, 1976
  5. Brooklyn, 2015
  6. Isn’t it romantic, 2019
  7. Pose, 2018 (seriál na Netflixe)

Ak máte aj vy super tip na film natočený v New Yorku, ktorý sa oplatí vidieť a nie je tu spomenutý, napíšte mi do komentára. Ja si ho rád pozriem a pridám do zoznamu. Klasiky ako Sám Doma 2 či seriál Gossip Girl, som vynchal. Tie sú úplná newyorská samozrejmosť.



Raňajky u Tiffanyho, 1961

Holly (Audrey Hepburn) je žena, ktorá žije vo svojej peknej bubline. Dnes by som ju nazval Insta-bublina, haha. Je to v žena, ktorá je bezradná, naivná a uteká pred svojou bolestnou minulosťou. Film rozpráva o mladej, pôvabnej a emancipované dievčine, ktorá v New Yorku trochu ľahkomyseľné sníva svoj sen o skvelej budúcnosti.

Zatiaľ však musí žiť len z „príspevkov na taxík a oblečenie“ od svojich stálych pánskych obdivovateľov a kamarátov. Jej plány ale naruší zoznámenie sa začínajúcim spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, kde býva.


Sex meste, 2018

Prvý z dvoch filmov podľa rovnomenného seriálu sa mi celkom páčil. Carrie kráča ulicami New Yorku a premýšľa o udalostiach, ktoré sa stali jej a jej frajerovi, Bigovi. Charlotte je šťastne vydatá za Harryho, no keďže majú problémy s počatím dieťaťa, adoptovali si čínske dievča menom Lily. Miranda sa usadila v Brooklyne so Stevom, aby vychovala svojho syna Bradyho a Samantha presťahovala svoje podnikanie do Los Angeles, aby bola blízko Smitha, ktorý je v súčasnosti superhviezdou.

Klasická zápletka, Carrie a Big, na seba nenechá dlho čakať. Hoci sa mi viac páčil druhý z filmov s verziou v Abu Dhabi, aj tento film ušiel. Pozrite si ak chcete vidieť pár pekných záberov na New York.


Ako byť single, 2018

Kombinácia herečky Rebel Wilson a New Yorku sa mi od začiatku zdala ako skvelý nápad. Film How To Be Single je jednoduchá komédia o tom, aký je milostný život v New Yorku v skutočnosti. V meste, kde je tak veľa možností a 11 miliónov ľudí, no tak ťažké nájsť niekoho na romantický vzťah.

Hlavná postava, Alice, sa dočasne rozíde so svojim frajerom z vysokej školy, Joshom, a presťahuje sa do New Yorku ku svojej sestre. Tá odmieta akýkoľvek vzťah či dieťa. Alice sa v novej robote skamaráti s divokou kolegyňou Robin z Austrálie, ktorá má rada párty a nočné zábavy v New Yorku. Rozhodne sa Alice predstaviť to, aký je single život v New Yorku.


Taxikár, 1976

Travis Bickle je osamelý, depresívny 26-ročný žijúci v izolácii v New Yorku. Travis si nájde prácu ako vodič taxislužby v nočných zmenách, aby si poradil s chronickou nespavosťou. Pozerá porno, chodí do divadla a vedie si denník, v ktorom sa vedome pokúša zahrnúť aforizmy, ako napríklad: „Ste tak zdravý, ako sa cítite.“ Duševne nestabilný veterán má silné nutkanie robiť veci proti prúdu a začne tým, že sa pokúsi zachrániť maloletú prostitútku. 

Ide o celkom známy film, no ukazuje aj tú menej noblesnú stránku New Yorku, na ktorú nemusíte mať zrovna náladu. Ak nemáte radi thrillery, v tomto zozname sú aj tipy na dve skvelé komédie o New Yorku.


Brooklyn, 2015

Píše sa rok 1951. Eilis, mladá žena z Írska, nemôže nájsť zamestnanie na plný úväzok a cez víkendy pracuje v obchode, ktorý vedie zlomyseľná slečna Kelly. Eilis sa vôbec nezaujíma o miestnych mladých mužov a tak jej sestra píše írskemu kňazovi v Brooklyne v New Yorku, ktorý jej zariadi presťahovanie sa za Oceán. Eilis počas plavby morom trpí na morskú nemoc, no žena, skúsená cestovateľka, jej poskytuje rady a podporu ako začať nový život v New Yorku.

Tento film je jedným z mojich najobľúbenejších, lebo ukazuje starosti mladej ženy o svoju rodinu a neustále pochybnosti, či spravila dobre, že začala nový život za oceánom. Sama. Vráti sa? Ostane? To je otázka, ktorá nad filmom visí až do jeho konca.


Isn’t it romantic, 2019

Ďalší film s Rebel Wilson v New Yorku? Už viem, že sa mi bude páčiť. Architektka Natalie v sebe prechováva silnú nenávisť voči romantickým komédiam, čo ešte zhoršuje jej nízka sebaúcta a ťažkosti s nájdením lásky. Jej asistentka Whitney, fanúšik romantických komédií, verí, že ich spolupracovník Josh, je do Natalie zamilovaný, no Natalie túto predstavu odmieta, pretože sa zdá, že Josh trávi všetok svoj čas hľadením na billboardovú modelku cez ulicu.

Jedného dňa je Natalie, počas prepadnutia na ulici, upadne do bezvedomia a keď sa preberie zistí, že je uväznená v stereotypných romantických komédiách, ktorými tak pohŕda. V zúfalej snahe vrátiť sa k svojej realite Natalie usudzuje, že túto frašku ukončí len tak, že sa zamiluje.


Pose, 2018

Pose je americký dramatický seriál o africko-americkom a latinskoamerickom LGBTQ a latino-LGBTQ v New Yorku. O rodovej nezhode v kultúrnej scéne v 80. Charakteristické postavy sú tanečníci a modelovia, ktorí súťažia o trofeje a uznanie v tejto kultúre a podporujú sa navzájom.

Keď som o tomto seriáli počul, najskôr si hovorím, že aká hlúposť a kombinácia všetkého, černošských homosexuálov a transvestitov, ktorí tancom v New Yorku bojujú proti HIV. Avšak, tak ako ma chytil tento seriál, ma už dávno nechytil žiaden. Fakt oceňujem veľmi kvalitné spracovanie, kostýmy, kameru aj hudbu. Zaujímavosťou je, že väčšina herečiek sú v skutočnosti preoperovaní chlapi, čomu som sám neveril, kým som si ich vygúglil, lebo vyzerajú ako veľmi pekné ženy.

Milan Bez Mapy

18 COMMENTS

  1. You’ve got mail (Meg Ryan + Tom Hanks) = stará dobrá klasika. NY 152 ✏
    Happy New Year = množstvo súčastných hviezd, vrátane Jon Bon Jovi-ho, a romantika

  2. och, este samozrejme Mr. Robot, a z komedialnych serialov Unbreakable Kimmy Schmidt, alebo Don’t Trust the B—- in Apartment 23

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.