VIDEO: Canyoning v Slovinsku na Sušec Gorge pri Bovci

127,401FansLike
213,079FollowersFollow
114,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a podľa Forbes jeden z TOP 10 influencerov na Slovensku.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Canyoning v Slovinsku bol posledným klincom do rakvy môjmu strachu z výšok. Ak som sa do vtedy bál, teraz ma už nič neprekvapí. Ak má niekto záľubu v skákaní do hlbokých jám plných vody, šmýkaní sa dole potokom či v lození po skalách držiac sa len lana, canyoning v Slovinsku je preňho ako stvorený. Ja som si ho dal spolu s chalanmi z Eurorafting pri Bovci na obľúbenom Sučec Gorge v Slovinsku. Pozri si toto video:

Canyoning v Slovinsku pri Bovci: Sušec Gorge

Canyoning (kaňoning) v Sučec Gorge bola teda adrenalínová skúsenosť. Spolu s kamarátkou Crazy Sexy Fun Traveler sme sa s chalanmi z Eurorafting vybrali vyskúšať po prvý kráť v živote kaňoning.

Na canyoning nepotrebuješ kánoe 🙂

Aby sme v tom mali jasno, čo je canyoning? Ide o niečo ako putovanie kaňonom, ktoré kombinuje viacero druhov adrenalínových športov, ako je zlaňovanie, skákanie do jám plných vody, horolezectvo či plávanie.

POZOR: nejedná sa o kanoing, kde si v pohode sedíš v kánoe a pozeráš na rybičky. Pri canyoningu pozeráš na to, ako sa tvoje telo rúti dole kaňonom a užívaš si to. Čiže áno, kanoing a kaňoning je celkom podstatný rozdiel.

Canyoning v Slovinsku
Kúsok od Sušec Gorge, kde sme mali pripravený neoprén, záchranné vesty a prilby.
Canyoning v Slovinsku
Toto bolo ešte na začiatku, čo rozpoznať aj z mojej tváre.

Canyoning v Sušec Gorge v Slovinsku

Sušec Gorge sa nachádza zhruba 7 kilometrov za mestom Bovec. Celý presun kaňonom spočíva v prekonávaní rôznych zlomov, malých „bazénikov“ a vodopádov. Počas presunu som videl aj staré obranné pevnosti z prvej svetovej vojny.

Sušec je dostupný takmer každému a je pre začiatočníkov, akým som bol aj ja. Canyoning je tu dovolený len s platným povolením, ktoré má Eurorafting vybavené a v prípade vysokej vody je tu pre tvoju bezpečnosť vstup zakázaný.

[socialpoll id=“2446899″]

Canyoning v Slovinsku
Crazy Sexy Fun Traveler zlaňuje 😀

Čo sa mi páčilo na canyoningu?

  • úplne sa mi podarilo konečne potlačiť svoj strach z výšok, ide to,
  • zistil som, aký je neoprén geniálny materiál. Stál som v päť stupňovom prúde vody a zima mi bola len na nohy (lebo som si neoprén zapravil do topánok a natiekla mi tam voda – má byť na vrchu) 😀 amatéris.
  • celý presun trval zhruba dve hodiny, kde sme si sem tam spravili krátku prestávku,
  • inštruktori z Eurorafting na všetkých čakali, kým sme prešli jednotlivé úseky – jeden na začiatku a druhý na konci,
  • postupne som naberal odvahu a na konci som sa nebál skočiť z vysokého vodopádu.

TIP: Čekni stránku Eurorafting a choď skúsiť canyoning v Slovinsku aj ty. Mne všetko zabezpečili od dopravy, cez ubytovanie až po výstroj.


Canyoning v Slovinsku
S hlavou vo vodopáde.
Canyoning v Slovinsku
Po čase som už bol odvážny a robil si takéto selfíčka.
Canyoning v Slovinsku
Posledný zoskok bol najadrenalínovejší.

Canyoning v Slovisnku pri Bovci bol fakt zábava. Aj keď som sa ho obával najviac, nakoniec bol z toho veľmi príjemný zážitok. Určite by som do toho išiel znova a zvolil si aj obtiažnejšiu, prípadne dlhšiu túru. Ak zvažuješ návštevu Slovinska, skús to aj ty. Mne poriadne vyhladlo 🙂


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.