Tvoj cestovateľský denník budeš mať plný, ak cítiš tieto pocity rovnako

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Cestovateľský denník si nevediem. Teda áno, tento cestovateľský blog, ale nechcem, aby to bol čisto len denník. Chcem, aby si mal z toho niečo aj ty a hlavne sa zabával. Myslím si, že mi to celkom ide, no keď už budem trápny, povedz mi. Každopádne, chcel som dnes večer pracovať a napísať niekoľko článkov, ktoré mám v pláne. Dedlajny nepustia. Avšak, opäť raz sa stala tá vec, ktorá mi nedá v živote pokoj. Tá vec, ktorá mi zaručuje, že môj život bude naďalej tak dobrodružný, ako doteraz. Čo to je? Letenka na miesto, na ktoré chcem dlho ísť. Grónsko.

Cestovateľský denník musí byť plný zážitkov

cestovatelsky dennik
Studené Estónsko bolo tiež jedno zo spontánnych rozhodnutí. Bol so tam pol roka

Proste, toto sa stalo. Som stále v Austrálii (keď už toto čítať, už som v Thajsku, no článok som napísal v Austrálii) a ležím vo svojej posteli. V tom mi pípne notifikácia na Facebooku Cestujeme bez mapy že jedna z mojich čitateliek mi pridala na nástenku správu o tom, že našla letenky do Grónska za 399 €. DOPEKLA! A to som chcel dnes pracovať. Je mojim snom ísť do Grónska a už dávnejšie som to na Facebooku spomínal

No a už to ide. Toto poznáš aj ty: Začne ti biť srdce a nevieš, čo skôr. V tom momente máš v hlave len jedno – letenku do Grónska po ktorej toľko túžiš. Pozeráš dátumy, preklikávaš sa a vidíš, že by to mohlo fungovať. Vieš, že v Grónsku je šialene draho no pri tej cene letenky ti to je jedno. Minule si najlacnejšiu našiel za 800 €, preto sa ti zdá tá cena neuveriteľná. Potíš sa a preklikávaš hotely, pozeráš na mape mieso, kam sa vlastne letí a zisťuješ, že to je šialene drahé. O desať minút neskôr si už napísal tri mejly trom farmám v Grónsku, že by si u nich chcel pracovať ako dobrovoľník. Pozrieš na stenu a zistíš, je prešli dve hodiny. Čakáš čo ti odpíšu z fariem v Grónsku a v ruke žmolíš kartu, že ideš kúpiť letenku. A takto sa píše cestovateľský denník.


TIP: Čekni moju skupinu na Facebooku s názvom Error féry Bez Mapy. Vždy keď uvidím šialenú letenku ju tam pridám.


[socialpoll id=“2414906″]

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.