Do emhádé v Bratiské iba s kalkulačkou. Dopravný podnik dostal úpal.

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Som nesmierne rád, že sa Dopravný podnik v Bratislave stará o moje mozgové závity a nechce, aby mi v tom teple mozog vypínal. Z toho dôvodu zasadla najvyššia rada Dopravného podniku a spolu vynašli fenomenálny spôsob, ako precvičiť mozgy lenivých Bratislavčanov. Veď sú vonku iba tridsiatky, nech sa im parí aj v hlavách. Nový spôsob je detailne premyslený a vôbec nevyzerá prvoplánovo. Božechráň. Jediné, čo budeme potrebovať sú kalkulačky. 

Nový spôsob označenia odchodov spojov je vlastne super

električky v bratislave
Ak by ti matematika zo základky chýbala

Na novom spôsobe označenia odchodu spojov sa mi páčia nasledovné 3 veci:

  • Môžem sa zdržať v nákupnom centre dlhšie, veď mi pôjde električka každých osem minút. Kedy presne však ani sama električka netuší. Radšej nebudem plánovať tú pračku na presný čas skončenia.
  • Ak meškám na pracovný pohovor, zavolám že prídem v intervale ôsmich minút. Presný čas radšej odo mňa nechcite! Vy hľadáte nových zamestnancov, tak si počkajte, kým prídu.
  • Milujem počítanie. Električka mi ide 14:07, čiže potom plus 8 je 14:15, plus 8 je 14:23. Ak potrebujem ísť na električku o trištvrte na tri, s radosťou si celý tento postup vyrátam od začiatku.
  • Presne viem, kedy mi príde nízkopodlažná električka, nakoľko som na vozíku a už nikdy nezmeškám čajový dýchanek vozíčkarov.

Na záver matematická úloha zadarmo:

Zadanie: Električka odchádza v intervale 8 minút. Brat tvojej sesternice z druhého kolena, Ivan, ktorý mal štvorky z matematiky potrebuje na minútu presne vedieť, kedy mu ide spoj aby stihol vlak. Ide na víkend domov. Pred tým sa ale musí zastaviť v botanickej záhrade, aby natrhal frajerke kvety. Vlak mu ide o 16:40 z Hlavnej stanice, no on sa nachádza na zastávke Saleziáni. Kedy ide Ivanovi električka, keď vie, že od 14:07 odchádzajú zo zastávky v intervale 8 minút a ako si to naplánuje tak, aby všetko stihol na minútu presne a neušiel mu vlak?

Zákerná poznámka pod čiarou: Ivan je na vozíčku a využívať môže len nízkopodlažné spoje.

Povolené pomôcky: kalkulačka.
Nepovolené pomôcky: nohy.

Moje navrhnutia pre zlepšenie nového grafikonu MHD v Bratislave

  1. Nápad to nieje zlý a takto to funguje vo všetkých veľkých mestách. Chápem, že to DPB spravil pre meškania, ktoré sa takto mierne stratia. Resp. nebudú tak viditeľné pre cestujúcich. Avšak, prečo nespravia intervaly počas celého dňa? Ak by bol jednoducho interval 8 minút od rána do večera a dajme tomu 10 minút cez víkendy, vyzeralo by to logickejšie.
  2. Ak sa hráme na intervaly a veľké mesto, treba jasne označiť, ktoré spoje budú nízkopodlažné. Vozíčkari nevedia veštiť. Môžeme dať všetky spoje nízkopodlažné, no toľko nových električiek a autobusov nemáme.
  3. Dať na každú zastávku elektronické tabule s odchodmi tak ako sú na Blumentáli či na Vysokej. Potom je intervalový grafikon na mieste.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.