Do emhádé v Bratiské iba s kalkulačkou. Dopravný podnik dostal úpal.

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Prečo ale?

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Viete prečo? Lebo zem je guľatá. Tento článok je súčasťou článkov zo série "Milan búra mýty",...

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Som nesmierne rád, že sa Dopravný podnik v Bratislave stará o moje mozgové závity a nechce, aby mi v tom teple mozog vypínal. Z toho dôvodu zasadla najvyššia rada Dopravného podniku a spolu vynašli fenomenálny spôsob, ako precvičiť mozgy lenivých Bratislavčanov. Veď sú vonku iba tridsiatky, nech sa im parí aj v hlavách. Nový spôsob je detailne premyslený a vôbec nevyzerá prvoplánovo. Božechráň. Jediné, čo budeme potrebovať sú kalkulačky. 

Nový spôsob označenia odchodov spojov je vlastne super

električky v bratislave
Ak by ti matematika zo základky chýbala

Na novom spôsobe označenia odchodu spojov sa mi páčia nasledovné 3 veci:

  • Môžem sa zdržať v nákupnom centre dlhšie, veď mi pôjde električka každých osem minút. Kedy presne však ani sama električka netuší. Radšej nebudem plánovať tú pračku na presný čas skončenia.
  • Ak meškám na pracovný pohovor, zavolám že prídem v intervale ôsmich minút. Presný čas radšej odo mňa nechcite! Vy hľadáte nových zamestnancov, tak si počkajte, kým prídu.
  • Milujem počítanie. Električka mi ide 14:07, čiže potom plus 8 je 14:15, plus 8 je 14:23. Ak potrebujem ísť na električku o trištvrte na tri, s radosťou si celý tento postup vyrátam od začiatku.
  • Presne viem, kedy mi príde nízkopodlažná električka, nakoľko som na vozíku a už nikdy nezmeškám čajový dýchanek vozíčkarov.

Na záver matematická úloha zadarmo:

Zadanie: Električka odchádza v intervale 8 minút. Brat tvojej sesternice z druhého kolena, Ivan, ktorý mal štvorky z matematiky potrebuje na minútu presne vedieť, kedy mu ide spoj aby stihol vlak. Ide na víkend domov. Pred tým sa ale musí zastaviť v botanickej záhrade, aby natrhal frajerke kvety. Vlak mu ide o 16:40 z Hlavnej stanice, no on sa nachádza na zastávke Saleziáni. Kedy ide Ivanovi električka, keď vie, že od 14:07 odchádzajú zo zastávky v intervale 8 minút a ako si to naplánuje tak, aby všetko stihol na minútu presne a neušiel mu vlak?

Zákerná poznámka pod čiarou: Ivan je na vozíčku a využívať môže len nízkopodlažné spoje.

Povolené pomôcky: kalkulačka.
Nepovolené pomôcky: nohy.

Moje navrhnutia pre zlepšenie nového grafikonu MHD v Bratislave

  1. Nápad to nieje zlý a takto to funguje vo všetkých veľkých mestách. Chápem, že to DPB spravil pre meškania, ktoré sa takto mierne stratia. Resp. nebudú tak viditeľné pre cestujúcich. Avšak, prečo nespravia intervaly počas celého dňa? Ak by bol jednoducho interval 8 minút od rána do večera a dajme tomu 10 minút cez víkendy, vyzeralo by to logickejšie.
  2. Ak sa hráme na intervaly a veľké mesto, treba jasne označiť, ktoré spoje budú nízkopodlažné. Vozíčkari nevedia veštiť. Môžeme dať všetky spoje nízkopodlažné, no toľko nových električiek a autobusov nemáme.
  3. Dať na každú zastávku elektronické tabule s odchodmi tak ako sú na Blumentáli či na Vysokej. Potom je intervalový grafikon na mieste.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.