Som vyriešil: Môj iPhone sa nechce pripojiť k verejnej WiFi

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Môj iPhone sa nechce pripojiť k verejnej WiFi. To je problém, ktorý riešim kdekoľvek prídem. Na letiskách, v reštaurácií, v megdonalde alebo na verejných toaletách v nákupných centrách. Problém spočíva v tom, že mnoho týchto verejných WiFi má podmienené prihlasovanie. Čiže sa musíš prihlásiť a súhlasiť s ich podmienkami. Asi aby neboli zodpovední, keď si niekto stiahne detské péčko alebo tak. Problém je v tom, že prihlasovacia stránka veľa krát sama od seba nevyskočí. No ako som tento problém vyriešil? Jednoducho.

Môj iPhone sa nechce pripojiť k verejnej WiFi

iPhone sa nechce pripojiť k verejnej WiFi
iPhone sa nechce pripojiť k verejnej WiFi? Problém som vyriešil.

Prihlasovacia obrazovka na verejné WiFI sa nemusí na iPhone otvoriť vždy. Niekedy sa oplatí počkať, no inokedy nepomôže ani to. Trik spočíva v tom, vynútiť zobrazenie prihlasovacej obrazovky bez toho, aby si musel na ňu čakať. Ajfóny s tým majú často problém, čo sa mi nepáči.

Keď cestujem, na WiFi som závislý, nakoľko si málokedy kupujem miestne sim karty. Dnes je Wifi všade no môj iPhone niekedy nespolupracuje. Tu je postup:

  1. Prihlás sa na verejnú WiFi v tvojom okolí
  2. Počkaj minútu, či ti vyskočí prihlasovacia obrazovka
  3. Ak nie, zadaj do prehliadača túto adresu http://captive.apple.com/
  4. Stránka sa načíta a prihlasovacia obrazovka by sa ti mala objaviť
  5. Keď nie, vráť sa na prvý bod
  6. Prihlasovaciu obrazovku na verejné WiFi pre iPhone si ulož do záložiek pre budúcnosť
  7. Ak ti to stále nefunguje, resetuj si v nastaveniach internetové nastavenia

Prečo tento problém nastáva naozaj netuším, no vždy ma to nahnevá. Najmä vtedy, keď potrebujem rýchlo niečo zistiť. Neznášam, keď sa iPhone nechce pripojiť k verejnej WiFi. Už ani neviem, ako som objavil túto prihlasovaciu stránku, no u mňa vždy funguje. Prihlasovaciu obrazovku mám uloženú v prehliadači ako záložku, takže ma už nefungujúce WiFiny prekvapia.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.