Aké je letieť s MALAYSIA AIRLINES po havárii MH370

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Rok 2014 bol rokom leteckých nešťastí, keď zahynulo mnoho ľudí vďaka chybám pilotov, lietadiel, vojen, zlého počasia či doposiaľ neznámych príčin. Nanešťastie, Malaysia Airlines bola jedna z tých, čo utrpeli najviac, keď prišli až o dve lietadlá v nešťastných haváriách. Sú aerolínie doteraz dotknuté nešťastiami z minulého roka a aké je to letieť s Malaysia airlines po havárii MH370 a MH17?

LET MH370 a MH17 – ČO SA STALO?

V roku 2014 sa Malaysia Airlines prihodili dve vážne letecké nehody, kde jedna zostáva dodnes nevysvetlená aj napriek tomu, že už uplynul presne rok odkedy lietadlo typu Boeing 777 na lete z Kuala Lumpur do Pekingu zmizlo z radarov a nikdy nebolo nájdené. Druhou nehodou bol let MH17 na trase z Amsterdamu do Kuala Lumpur, kde bolo lietadlo, opäť boeing 777 zostrelený počas preletu naj vojnovou zónou na juhovýchodnej Ukrajine.

Malaysia Airlines BoeingBoeing 737-800 spoločnosti Malaysia Airlines

Malaysia airlines prechádza hlbokou ekonomickou krízou, nakoľko strata dvoch veľkých lietadiel by bola obrovská záťaž pre hociktorú inú leteckú spoločnosť. Ľudia jednoducho už nechcú lietať s malajskými aleroíniami v obavách o svoje životy a môj kamarát pracujúci v cestovnom ruchu povedal, že mnohí sú ochotní si za letenku priplatiť, len aby neleteli s Malaysia Airlines. Aj napriek tomu, že to je už presne rok od prvej nehody, on-line šikanovanie spoločnosti naďalej pokračuje a na internete koluje mnoho dohadov, obvinení a vtipov na účet Malaysia Airlines. Nikto z nás nevie čo presne sa stalo MH370, aj keď zrejme naj uveriteľnejšou príčinou mnohých dohadov je pilotova samovražda. Snáď sa svet raz pravdu dozvie.

S Malaysia Airlines som letel vo februári dva krát, na linke z thajského ostrova Phuket do Kuala Lumpur a následne z Kuapa Lumpur na Bali v Indonézii. Oba lety boli operované s lietadlom typu Boeing 737-800, kde prvý let trval asi hodinu a druhý tri. Obe lietadlá boli úplne nové s malými zabudovanými monitormi v sedadle pred vami, čo je mierne nezvyčajné pre tento typ lietadla. Boeing 737 je obvykle používaný na lety kratšie ako päť hodín a monitory sú tu preto zbytočné. No napriek tomu ich tu Malaysia Airlines má, čo je plus.

Malaysia Airlines boarding passmoja letenka s Malaysia Airlines

Malaysia Airlines foodjedlo na palube lietadla

Malaysia Airlines flightprelet nad Thajskom

Letieť s Malaysia airlines nebolo v ničom iné ako letieť s inými spoločnosťami, veď prečo by aj malo byť, že? Aj keď mi jedlo nechutilo – mohli sme si vybrať medzi rybím alebo syrovým sendvičom s želé a džúsom. Menu bolo úplne rovnaké na oboch letoch, takže som si rybu vychutnal dva krát. Blé. Okrem toho sa mi letieť s Malaysia airlines veľmi páčilo, aj napriek tomu, že každý z nás v poloprázdnom lietadle mal stále sem-tam na pamäti hrozné udalosti z minulého roku, ktoré túto leteckú spoločnosť postihli.

Skúsenosť s Malaysia airlines je porovnateľná s akoukoľvek inou leteckou spoločnosťou, plus ak letíte aj na kratších linkách, môžete si užiť nové monitory zabudované v sedadlách a sledovať tak na mape, kde sa práve nachádzate. Malaysia airlines robí všetko pre to, aby sa udržala nad vodu (!) ale aj napriek tomu sa v médiách objavili informácie o možnom zmene názvu spoločnosti. Moja skúsenosť s čiernou aeroliniou z roku 2014 bola príjemná, odleteli sme na čas a pristáli zdraví a v poriadku.

Milan Bardun, pretože cesta je cieľ

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.