Backpacking na Maledivách či ostrovy pre prachatých? Máš smolu

131,206FansLike
214,632FollowersFollow
114,724FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a podľa Forbes jeden z TOP 10 influencerov na Slovensku.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Backpacking na Maledivách: Takto na začiatok poviem, že Maledivy ma nikdy nelákali. Prečo? Myslel som si, že sa tam zastrelím. Trochu piesku, sem tam dáka palma na samá voda široko ďaleko. Aj keď som od pravdy vôbec nebol ďaleko, Maledivy mi učarovali a vedel by som tam stráviť oveľa viac času. Mnohí majú Maledivy zafixované ako miesto milionárov, čo je aj pravda. No máte pocit, že miestni žijú na vysokej nohe? Nie. Backpacking na Maledivách je v poslednej dobe stále bežnejšia vec a ide to lacno.

Backpacking na Maledivách sa stáva bežnou vecou

Pláž vo Villingili
Pláž vo Villingili len 5 minút loďou z hlavného ostrova Malé. Cena? 0,30 eur.
maledivy lacno
Takto vyzerajú miestne loďky. Menej pohodlné, no veľmi zážitkové – najmä, keď to hádže.

Prečo sa o backpackingu na Maledivách veľmi nehovorí? Ide o to, že donedávna bol turizmus na Maledivách veľmi regulovaný. Maledivy nechcú, aby sa z nich stalo Thajsku – to je bordel, opití turisti a sex turizmus. Maledivy sú 100% moslimská krajina, kde ak si Maledivec, automaticky musíš byť Moslim. Ak sa rozhodneš Moslimom nebyť, budeš z krajiny vyhostený. To sa našťastie netýka turistov, no sex na pláž neodporúčam. Jednak pre piesok a kto by chcel skončiť vo väzení?


TIP: Pred tým, než si kúpite letenku sa však zoznámte s tým, ako vyzerajú Maledivy mimo rezortu. Aby ste neboli sklamaní.


Dnes už Maledivy turizmus kontrolujú menej, a turisti môžu navštíviť väčšinu ostrovov, na ktorých žijú domáci. To sa pred tým nemohlo. Čo sa mi však veľmi páčilo je, že na Maledivách ma nikdy nikto neotravoval. Teda až na gaya Ahmeda, ktorý mi pochválil jedno oko. Da fuq?! Každopádne, domáci sú veľmi milí a na turistov pozerajú skôr ako na niečo nové a stále nechápu, že na nich môžu zarobiť, čo je super. Skoro žiadne magnetky, žiadni otravní taxikári alebo žobrajúce deti. To všetko samozrejme platí, ak sa vyhnete rezortom.

Backpacking na Maledivách
Ostrov Diffushi je jedno z najkrajších miest na zemi, ktoré som navštívil
Banány sa vozia najmä zo Srí Lanky a Indie
Banány sa vozia najmä zo Srí Lanky a Indie
Decká sa hrajú - to v rezorte neuvidíte
Decká sa hrajú – to v rezorte neuvidíte
Študentky na Maledivách
Študentky na Maledivách

Ako precestovať Maledivy lacno?

  1. Vyhnite sa rezortom. To je najzákladnejší bod – rezorty sú predražené a pravé Maledivy v nich nespoznáte
  2. Ubytujte sa v miestnych hoteloch alebo hosteloch – je dosť. Ubytovanie však musíte mať rezervované ešte pred príletom, inak vás do krajiny nepustia. Zabudnite na stanovanie na Maledivách a podobné extrémy – zo zákona musíte mať hotel. Na ostrove Maafishi som napríklad spal v hoteli Beachwood Hotel.
  3. Namiesto takzvaných „speedboats“ cestujte miestnymi loďkami. Priemerná cesta vás bude stáž od 0,20 EUR až po 3 EURá v závislosti na vzdialenosti. Ja som cestoval z hlavného ostrova na ostrov Diffushi asi tri hodiny a stálo to zhurba dve eurá.
  4. Rady ako „nakupujte v potravinách“ tu hádam nemusím spomínať 🙂

Maledivy sa dajú spraviť lacno aj vďaka tomu, že ostrovy otvárajú svoje dvere turistom viac, než kedykoľvek pred tým. Najpopulárnejší ostrov pre Backpackerov na Maledivách je jednoznačne ostrov Maafushi, ktorý sa mi však zo všetkých, ktoré som navštívil páčil najmenej. Prečo? Veľa turistov, haha.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.