10 fotiek, ktoré ukazujú skutočné Maldivy mimo rezortu

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako vyzerajú Maldivy mimo rezortu? Všetci máme Maledivy zafixované ako ostrovy v raji. Nádherná biela pláž, kokosové orechy, tyrkysové more, farebné rybičky a korytnačky. Áno, to je všetko pravda, no záleží kde. Ak navštívite rezorty na Maldivách, dostanete presne to, za čo ste si zaplatili – krásnu chatku na štyroch nohách priamo nad morom, skvelé raňajky, rozkvitnuté kvety, lehátko a dobré alkoholické drinky. Ako však vyzerajú Maledivy mimo rezortu? Trochu inak. Krajšie? Každopádne reálnejšie.

Maldivy mimo rezortu

Maledivy mimo rezortu
Sem turisti nechodia.

Takto vyzerá odľahlá časť populárnych ostrovov. Toto je konkrétne ostrov Villingili, ktorý má nádhernú pláž, no čo sa stane, keď sa otočíte a pozriete, čo je z druhej strany ostrova? Realita. Aj keď je ubytovanie na Maledivách oveľa lacnejšie mimo rezortov, pozlátko si tu nekúpite.

Maledivy mimo rezortu
More nebýva pekné a milé vždy

Aj more má svoje dni 🙂 Maledivy ležia uprostred Indického oceánu, ktorý je obrovský. Toto je fotka z hlavného mesta Malé, kde si na svoje prídu najmä tí, ktorí sa chcú naučiť surfovať. Surfovanie na Maledivách nie je veľmi vyhlásené vo svete, no dá sa naučiť aj tu.

Maledivy mimo rezortu
Trh s ovocím a zeleninou vôní rôznymi vôňami

Ak sa prejdete týmto trhom, neucítite lahodné vône jedla z vášho rezortu ale smrad zabitých rýb či hnijúceho ovocia. Trhy sú už proste také.

Maldivy mimo rezortu

Maledivy mimo rezortu
Zaparkujem to sem, dobre?

Na Maledivách je veľký problém s miestom a údajne hlavné mesto Malé je už úplne zastavané a nie je priestor pre nové budovy. Toto je ostrov Diffushi, kde ako prístav slúži pláž. Tu lehátka nenájdete, no môžete si sem zaparkovať váš čln.


TIP: Pozrite si, ako vyzerá ostrov Maafushi bez svojej preslávenej palmy, na ktorej sa všetci tak radi fotili. Palma je preč.


Maledivy mimo rezortu
Sáčok sem, sáčok tam.

Pozrite sa pod nohy. More na Maldivách nie je tak čisté, ako vyzerá. Samozrejme, ak ste v rezorte, pracovníci rezortu všetok odpad po vás odpracú, no na ostrovoch, kde žijú bežní ľudia to za nich nikto neurobí.

Maledivy mimo rezortu
A tu sa stavia nový ostrov

Mysleli ste si, že všetky ostrovy na Maledivách sú prírodné? Sklamem vás. Niektoré sú umelo vytvorené (ako napríklad aj to, na ktorom je letisko). Za mojim chrbtom vidíte nový ostrov, ktorý tu vytvárajú podobne ako Palmu v Dubaji. Všetky rybičky sa museli odsťahovať preč.

Maledivy mimo rezortu
Povedz nie gandži

Nepoviem.

Maledivy mimo rezortu
Grafity v hlavnom meste podobne ako u nás na električkách

Grafity sú problém a mne sa nepáčili a ani nikdy páčiť nebudú. Podľa mňa ide o veľmi nevkusné, farebné kreácie na stenách, na ktorých by bol oveľa krajší napríklad brečtan. Tu si však stenu pomaľoval majiteľ potápačského centra aby prilákal viac zákazníkov.

Maledivy mimo rezortu
Asfaltové cesty? Tie im netreba

Málo obyvateľov Maldív má vlastné auto, skôr vlastnia skútre alebo člny nakoľko môžu byť vzdialenosti medzi ostrovmi príliš dlhé. Ak zaprší, dajte si pozor aby ste nemali obuté tie najnovšie biele Conversy – biele už nebudú.

Maledivy mimo rezortu
Sem turisti nechodia

A takto vyzerá bežná pláž na Maledivách. Teda taká, na ktorú turisti nechodia. Maledivy mimo rezortu vyzerajú presne takto a prirodzene. Neupravený piesok, sem tam dáky bordel a mnoho nerovností. Tu by ste si lehátko alebo uterák nepoložili.

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

26 COMMENTS

  1. Ja som dostala na Zanzibare od mojho sprievodcu odpoved: Pytam sa ho, preco tu vidim robit iba zeny? Kde su chlapi? Bud vidim vyobliekanych Masajov lamajucich turistov na zazitky, turistky na neviem co a potom zeny s tonami veci na hlavach… A jeho odpoved… no muzi predsa v noci lovia ryby a cez den spia. Hmmm, esteze sa na tom ostrove od hladu neumiera. Je tam jedla po stromoch dostatok. A spinu vraj neriesi vlada a co oni akoze maju robit… sami… takze sme doma:-)

  2. Ahoj, prsím ťa, rozhodujeme sa s manželom Thajsko/Maledivy s 20mesacnym dietatom…nepotrebujeme velky luxus, ale zase by sme chceli aj nejake pekne plaze, kde by sme si mohli s malym oddychnut a ciste ubytovanie…vedel by si mi poradit ci su maledivy vhodne? 🙂

  3. Ahoj, chystám sa mimo rezort, tak by ma zaujímalo aké ostrovy si pochodil a ktorý by si určite neodporúčal. Hovoríš vo všeobecnosti o všetkých mimorezortných ostrovoch, ale sú ľudia, ktorí si pochvaľovali aj miesta práve mimo rezort. Díky

    • Ako ktory ostrov napr Thodoo mi prisiel oproti tomuto cistejsi a krajsi 🙂 zalezi od domacich, ako sa o to staraju 😉 hoteliky na tomto ostrove napr upratuju kazde rano jednu celu cast ostrova aby tam neboli odpadky 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.