Cestovateľská výbava digitálneho nomáda, ktorá ma sprevádza vo svete

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Aká je moja cestovateľská výbava? Ako digitálny nomád potrebujem elektroniku, aby som sa uživil. Živím sa prácou na internete, blogom a písaním článkov a k tomu potrebujem elektroniku. Zakladám si na kvalite, nakoľko som mal viacero skúseností s nekvalitnou elektronikou, ktorá sa hneď pokazila. Ako hovorí moja mama, nie sme tak bohatí, aby sme si mohli dovoliť kupovať lacné veci. Je to 100% pravda. Toto je teda moja cestovateľská výbava digitálneho nomáda vďaka ktorej sa dokážem uživiť na internete.

Cestovateľská výbava digitálneho nomáda na cesty

cestovateľská výbava
Bez výbavy, ktorú spomínam v článku by ani táto koláž nevznikla 🙂

Môj mobil je iPhone 4S (nesmej sa, noačo)

S týmti mobilom som precestoval celý svet a 99% fotiek na tomto blogu je zhotovených práve ním. Určite si povieš, že ako je to možné, že ako travel bloger mám tak šitnú kameru? Popravde, ja som veľmi spokojný (bol som) a fotografie sa mi páčili. Nedávno som si však objednal nový ajfón, ktorý ma čaká doma. Prečo? Môj iPhone 4S sa rozbil na Havaji a po dvoch rokoch som si povedal, že je čas na nový. Moja cestovateľská výbava sa pre to rozrástla o nový mobil. Avšak, chcel som si kúpiť nový iPhone 7, no tá cena ma dorazila. V žiadnom prípade.

Výhody, ktoré u mňa vyhrávajú:

 • kompaktný a malý
 • kvalitná kamera
 • panoramatické fotograie
 • kvalitné video

Ako počítač používam MacBook Air

Áno, znova jablko. Prečo? Čím som starší, tým viac uprednostňujem kvalitnú elektroniku. Pred tým som mal vždy Windows, no po skúsenosti s OSx by som sa na Windows už nikdy nevrátil. Vyhovuje mi rýchlosť a najmä výdrž batérie. Keďže veľa času trávim v lietadlách na dlhých letoch, desať hodinová výdrž batérie je pre mňa neskutočná výhoda. Nový MacBook mi teda úplne vyhovuje a plánujem na ňom pracovať niekoľko rokov, nakoľko je mrte kvalitný.

Cestovateľská výbava digitálneho nomáda
MacBook perfektne fičaj aj v austrálskych horúčavách

Výhody, ktoré u mňa vyhrávajú:

 • je ľahký čo je super pre príručnú batožinu
 • 10 hodín výdrž batérie
 • perfektne rýchly hardvér
 • kvalitné spracovanie

GoPro Hero 4 Session ako super športová kamera pre cestovateľa

Toto GoPro Hero 4 Session ma zaujalo na toľko, že som o ňom napísal špeciálnu GoPro Hero 4 Session recenziu. Kamera ideálna pre cestovateľov, ktorí sa snažia zachytiť dobrodružstvo. Páči sa mi aj výdrž batérie a kvalita obrazu. S kvalitou fotografií až tak spokojný nie som, ale povedzme si na rovinu – je to kamera a nie foťák.

cestovateľská výbava digitálneho nomáda
GoPro Hero 4 Session si neviem vynachváiť

Výhody, ktoré u mňa vyhrávajú:

 • kompaktnosť a skladnosť
 • vysoká kvalita videa
 • neuveriteľná výdrž batérie

Ďalej mi cesty uľahčuje externá batéria na mobil power bank, ktorá mi niekoľko krát zachránila krk, keď sa mi vybil mobil. Aktuálne už dožíva a zrejme si kúpim tento nový power bank od Alza, ktorý má super hodnotenia. Toľko moja cestovateľská výbava 🙂

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.