GoPro Hero Session recenzia: Vhodná kamera pre cestovateľa?

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

GoPro Hero Session recenzia: Nedávno som si pred svojou cestou do USA kúpil nové Gopro Hero Session a viacerí ste mi písali na Facebooku, aby som spravil recenziu. Potreboval som chvíľu čas aby som sa s novým Gopro Hero 4 Session zoznámil a zistil, či sa mi páči alebo nie. Nuž, už je to mesiac čo moje nové GoPro Hero Session aktívne  používam, no moja odpoveď nie je jednoznačná. Odporučil by som vám ho alebo nie? Nuž… Čítajte ďalej. Cestovateľský blog Bez Mapy má pre vás hodnotenie tejto novej hračky ako stvorenej pre športovcov a cestovateľov, akým som aj ja (nepíšem to náhodou). 

Práve majú v Alze akciu a GoPro Hero Session zlacnené zo 442 na 209 ! Túto akciu som využil aj ja a GoPro si kúpil.

gopro-hero-session-cena

GoPro Hero Session recenzia

GoPro Hero Session má hneď jednu výhodu, ktorá ho predáva ako teplé rožky. Jeho úplne nový a pekný dizajn. Predchádzajúce verzie GoPro vyzerajú všetky takmer identicky a preto sa tomuto malému čiernemu kúsku dostáva toľko pozornosti. Je však zaslúžená? Aj keď ide o nový model, technicky neprekonal predchádzajúce modely a kvalita videa je síce mne postačujúca, no mnohým nemusí. Toto GoPro Hero 4 Session sa však dobre predáva aj vďaka nízkej cene v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Ja som ho kúpil za niečo okolo 209 € a bol som spokojný, že ako dobre som nakúpil.

Toto GoPro ovládam malým gombíkom, ktorý sa nachádza na jeho zadnej strane. Veľmi malý, obdĺžnikový displej ukazuje, či fotím, natáčam, koľko mám voľných fotiek, minút videa a podobne. Zapínam ním WiFi a mením základné nastavenia. Čo však zmena kvality videa, zmazanie fotografie alebo časovač? Na to všetko už potrebujem aplikáciu v mobile, čo je celkom nepraktické, keď sa chcem točiť či fotiť vo vode. Svoj iPhone do slanej morskej vody nevezmem a z toho dôvodu skúšam, fotím točím a až na brehu si pozriem, čo sa poradilo a čo nie. 

GoPro Hero Session recenzia

Kvalita fotografe je diskutabilná. Treba si však na začiatok uvedomiť a povedať, že GoPro Hero 4 Session je športová kamera a nie fotoaparát. Ak si dáte do zariadenia veľkú pamäťovú kartu ako ja (32gb) môžete urobiť fotografií koľko chcete. Táto 32GB pamäťová karta ma stála 17 a v tomto modeli GoPro Hero Session funguje geniálne- Niektorá sa určite podarí. Táto športová kamera však fotením nevyniká a môj iPhone 4s fotí veľmi podobne. V niektorých prípadoch dokonca lepšie. Dokúpiť som si musel aj túto selfie tyč pre GoPro, no nie originál. Tie mi prišli príliš drahé. Tyč je super, ľahká a môžem ňou cez bluetooth ovládať aj môj mobil.

Čo sa týka výdrže batérie, som spokojný. Batéria s kapacitou 1 030 mAh mi vydržala celý deň natáčania a fotenia v Miami či New Yorku a večer som ju vždy nabil.

Čo sa mi páči na novom GoPro Hero Session?

 • Moderný a netradičný dizajn, ktorý sa mi veľmi páči
 • GoPro Hero Session je vodotesné do hĺbky 10 metrov a netreba dokupovať vodotesný obal. Je vodotesné od výroby.
 • čierna farba (z bielej elektroniky som už unavený)
 • vysoká kvalita videa
 • nízka cena a ešte raz ten dizajn 
 • pripojenie pomocou USB 2.0
 • rozlíšenie videa FullHD (1920×1080) Mpx

Čo sa mi nepáči na novom GoPro Hero 4 Session?

 • Žiaden displej, len malý obdĺžnik zobrazujúci základné údaje
 • nie veľmi jednoduché ovládanie, musel som sa s tým trochu babrať kým som pochopil
 • nutnosť mať nainštalovanú aplikáciu na múdrom telefóne
 • rozlíšenie fotoaparáta  8 Mpx
 • batéria sa nedá vybrať
GoPro Hero Session recenzia
Na ceste do Key West, Florida
GoPro Hero Session recenzia
Boeing 747
GoPro Hero Session recenzia
Na vrchu Empirestate building
GoPro Hero Session recenzia
Tu kedysi stáli dvojičky

GoPro Hero Session recenzia

Z môjho pohľadu má toto GoPro Hero 4 Session viacero nevýhod ako výhod. Avšak, aj napriek všetkým nevýhodam som sa ho rozhodol nevrátiť. Prečo? Pre kvalitu videa, ktorá sa mi páči. Sem tam sa podaria aj fotografie a pre mňa je veľmi dôležité cestovať s čo najmenšími zariadeniami. Cestovanie s príručkou batožinou nie je problém, pokiaľ so sebou neberiete celý elektrodom. Aké je teda moje osobné hodnotenie? V prípade, že ste nenáročný používateľ a točenie videí vás neživí, toto GoPro Hero 4 Session vám bude bohato stačiť. Za rovnakú cenu máte priemerný fotoaparát, ktorý vám takto dobré a širokouhlé video nespraví ani náhodou. 

Koľko ma stál celý nákup?

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.