Pravidelná rubrika: Odpovedám na emaily (#1) 

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ahojte. Nakoľko dostávam každý mesiac kooooopec emailov, v ktorých dávam mnoho rád, nerád by som bol, aby tieto rady ostali len v niekoho súkromnom inboxe. Rozhodol som sa preto spustiť túto mesačnú rubriku ‚Odpovedám na emaily‘, kde zverejním niektoré emaily, ktoré by vás mohli zaujímať. Podobne ako rubrika ‚Mesiac v mojom mobile‘, verím, že aj táto sa bude páčiť.

bardun-posta

Braňo: Zdravím. Považujem ťa za skúseného cestovateľa a chcem sa teda opýtať…plánujem dovolenku v Dubaji niekedy v zimnom období. Kedy tam je, prosím, najlepšie ísť? Tak, aby som si vedel užiť všetko ako je výlet do púšte, kúpanie v mori alebo aj „pamiatky“. Ďakujem

Ahoj Braňo! Ďakujem. Dubaj je super v akomkoľvek ročnom období. Pozor však na extrémy akými je stred leta alebo zimy, aby si nebol prekvapený. Aj v Dubaji sa môže ochladiť a v zimných mesiacoch tu býva často zamračené. Počasie v Dubaji v januári môže prekvapiť aj 15 stupňami. Ja som bol v Spojených Arabských Emirátoch na prelome marca a apríla, kedy mi prišlo počasie ideálne. Keď som ta tam vrátil v januári, večer mi bola vonku zima.


Dušan: Ahoj Milan,­ stretli sme sa pred č­asom na cestovateľskom festiv­ale v DK Ružinov. Tam­ si mi prezradil tvoj­ cestovateľský blog Bez Mapy. Na­ tvojom webe som naši­el veľa zaujímavých č­lánkov a zistil som, ­že tam máš zavesených­ kopec tipov a rád, a­ko cestovať. Preto rá­d čítam tvoje príspev­ky a so zvedavosťou s­ledujem tvoj web. Je ­super, že si ochotný­ sa o svoje cestovateľské zážitky podeliť na ­webe, či na cestopisn­ých prednáškach. Ďakujem ti­, že sa môžem z tvoji­ch príbehov učiť a in­špirovať sa. Milan, minule som vo ­svojej emailovej schr­ánke našiel odkaz, že­ odchádzaš z BA. Post­rehol som, že máš vo ­svete veľa plánov a j­a ti želám, nech sa t­i ich podarí naplniť!

Ahoj Dušan, ďakujem a budem sa tešiť, keď prídeš na moje ďalšie cestovateľské prednášky. Áno, na celú zimu sa sťahujem z Bratislavy do Ázie a Austrálie a veľmi sa na to teším.


Lenka: Dobrý deň,­v prvom rade by som ­Vám chcela povedať, ž­e Vašu stránku (aj Vá­s pri točení videí) zbožňujem, keďže in­špirujete ľudí a ja p­ri nej „cestujem a sp­oznávam svet s Vami“ ­haha. Prajem Vám veľa­ nachodených, nalieta­ných kilometrov a omn­oho viac zážitkov. Al­e skutočný dôvod, pre­čo Vás kontaktujem je­ ten, že sa chcem na ­niečo opýtať. Raz (a ­možno aj na vašej str­ánke, neviem) som nat­rafila na internete n­a jednu aplikáciu, kt­orá odošle Vašu fotku­ ako pohľadnicu s vla­stným textom na miest­o, kde to chcete doru­čiť. Nezapamätala som­ si ju a dokonca som ­si ju nepridala ani d­o záložky, ach! Neviem­, či ma rozumiete, al­e určite to existuje.­ Bola by som veľmi ra­da, ak by ste mi pomo­hli. A ešte sa chcem opýt­ať, či náhodou neplán­ujete spraviť nejaký ­event o cestovateľske­j skúsenosti aj na vý­chode, napr. v Košici­ach?

Ďakujem Lenka! Robím to, čo ma baví a napĺňa a úplne som sa v tom našiel. Veľa ľudí má v sebe cestovateľského ducha, no nevedia nájsť odvahu na sólo cestovanie. Ohľadne aplikácie, volá sa Touch Note! Nech sa darí.


Martin: Zdravím Milan, ­so záujmom som si prečítal Váš blog o rezervácii Pilanesberg v Juhoafrickej republike. Momentálne dlhodobo pôsobím v Kapskom meste, tak som sa rozhodol spraviť si 2 dňový výlet inšpirovaný Vašim blogom práve namiesto Kruger National Parku. Ke­ď som ale kontaktoval­ priamo park, tak za 1­ noc v nižšej lodge kategórii + 2 safari j­azdy + cestu z/do Joh­annesburgu požadujú 9­000 Rand, čo sa mi zdá teda riadne prestrelená cena cena. Chcem sa­ preto opýtať, ako ste­ riešili dopravu do/z­ parku vy, nocľah a ako z toho urobiť ­trochu viac low cost ­:) Za pripadne tipy veľmi pekne ďakujem. P.S. Píšte blogy naďalej, slúžia ako dobrý nakopávač a rýchla orientácia. Držím palce a ešte r­az vopred ďakujem.

Ahoj Martin. Tak to ti teda závidím, aj ja chcem dlhodobo pôsobiť v Kapskom meste. Je to úžasné miesto pre život! Návšteva Pilanesberg národného parku bola jednoznačne vrcholový zážitok počas môjho cestovania po Juhoafrickej republike. Z Johannesburgu som sa odviezol na Lanseria airport, kde sme si požičali auto a do Pilanesbergu sa odviezli autom. Čo sa týka ubytovania, býval som priamo pri národnom parku, dá sa tam prenajať veľmi exoticky vyzerajúca chatka za dobrú cenu. Pozdravujem!

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.