Gigantické pavúky v Austrálii ma naučil žiť v symbióze s (ne)priateľom

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Pavúky v Austrálii sú známe po celom svete. Každý vie, že Austrália má všetko prehnane veľké alebo naopak. Platí to aj pre hmyz a pavúky. My jazdíme na pravo, oni na ľavo. My máme leto v júli, oni majú v júli zimu. My máme malé pavúky, oni majú veľké pavúky. My máme nízke platy, oni majú vysoké platy. Avšak s pavúkmi v Austrálii som sa naozaj skamarátil a dokonca im dal meno. Môj najvernejší kamarát bol gigantický pavúk menom Mikuláš, ktorý so mnou žil dva týždne v jednej spálni. Toto je náš príbeh.

Pavúky v Austrálii nepriatelia nie sú. Záleží na veľkosti

pavúky v Austrálii
Niečo tu nehraje. Pozri sa hore – pavúk poctivo stráži celý domov.

Keď som sa nasťahoval na dva týždne na rodinnú farmu neďaleko Brisbane, NSW v meste Lismore, majiteľ mi povedal:

On: „V tvojej izbe žije gigantický pavúk. Je veľký ako dlaň, nezľakni sa“
Ja: „WTF, robíš si srandu? Prečo ho nikto nevyhodí?“
On: „Ak ho zabiješ alebo vyhodíš, nasťahujú sa ti tam tie malé, čo sú smrteľne jedovaté. Kým je tu tento, neprídu, lebo sa ho boja“
Ja: „mamiiiiii“


TIP: Prečítaj si, prečo aj napriek veľkým pavúkom je Austrália pre mňa najlepšia krajina na život


Skrátka ide o to, že ak je pavúk v Austrálii veľký, je neškodný a pre to by si ho nikdy nemal zabíjať. V Austrálii majú veľký problém s muchami, ktoré sú to naozaj všade a sú mega otravné. Tieto pavúky ich chytajú. Každý dom v Austrálii by mal mať preto aspoň jedného gigantického pavúka, ktorý dom stráži pred muchami, hmyzom a malými, jedovatými pavúkmi.

pavúky v Austrálii
Je úplne neškodný a nič ti nespraví. Avšak, môže ti skočiť do tváre ak sa priblížiš
pavúky v Austrálii
V porovnaní s vidličkou. Majiteľ mi povedal, že toto je dieťa.
pavúky v Austrálii
Mikuláš vylezie každý večer spoza skrine a čekuje, či som okej

Pavúkovi som dal meno Mikuláš. Viem, že mi neublíži a stráži ma pred malými, jedovatými pavúkmi, ktoré sa ho boja. Kto by to kedy povedal, že budem žiť v symbióze a jednej izbe s takýmto netradičným tvorom. A koniec koncov, prečo by som ho mal zabíjať, nasťahoval som sa ja k nemu.

[socialpoll id=“2413747″]

 

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.