Pozor na tieto Airbnb podvody, môžu z vás vylákať stovky eur

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Airbnb podvody: Obľúbená platforma Airbnb, ktorá spôsobuje stále väčšie a väčšie vrásky na čelách hoteliérov a hostelov však tiež nie je dokonalá. Aj keď Airbnb v niektorých mestách zakázali a revolúciu v bývaní síce Airbnb spôsobilo, úspechu sa chytili aj mnohí podvodníci z celého sveta. Podvody na Airbnb sa dejú a stoja ľudí stovky eur. Prečítajte si tie najčastejšie a vyvarujte sa im pri vašej najbližšej ceste.

Najčastejšie Airbnb podvody vďaka ktorým môžete prísť o stovky eur

airbnb podvody

 1. Podvodníci žiadajú peniaze za ubytovanie mimo Airbnb. Nikdy neplaťte mimo Airbnb, väčšinou ide o podvod. Ak vás niekto žiada, aby ste za ubytovanie zaplatili inak ako cez stránku Airbnb, radšej nereagujte a upozornite Airbnb na tento problém. Účet im s najväčšou pravdepodobnosťou zablokujú. Airbnb podvody treba odhaliť hneď.
 2. Podvodník si môže peniaze za bývanie vypýtať aj prevodom cez iné platformy ako je napríklad Western Union. V zásade, neverte ničomu, čo ide cez Western Union, Money Gram a podobne. Ak vám dokonca majiteľ bytu navrhne odmenu alebo zľavu za ubytovanie, ak mu pošlete peniaze inak ako cez Airbnb, ide na 100% o podvod.
 3. Podvodník sa môže taktiež vyhovárať na to, že ak mu pošlete peniaze cez Airbnb, bude vás stáť ubytovanie viac, nakoľko si Airbnb berie províziu. Áno, tak to funguje a v tejto provízii je zaplatená aj ochrana vašich peňazí.
 4. Podvod so zálohou. Ak si niekto pýta zálohu za ubytovanie bez toho, aby ti bolo ubytovanie ponúknuté, resp. rezervované lebo ide o super ponuku, určite nereagujte.
 5. Ak vám niekto ponúka viac, než si pýtate za ubytovanie a rozdiel chce vrátiť v hotovosti, ide o podvod s preplakom. Toto sa týka najmä tých, ktorí fungujú na Airbnb ako hostitelia a nie hostia (prenajímajú svoj byt). Airbnb podvody neobídu ani hostiteľov.
 6. Falošný email nazývaný Phishing, keď ti niekto pošle dôveryhodne vyzerajúci email s rôznymi linkmi, kde budú chcieť od teba číslo karty a podobne. Vždy si skontroluj od koho tento email prišiel a pre srandu ho skús hodiť do Gúgla.

Bezpečnostné tipy pre ubytovanie s Airbnb

 • vždy si nájdite len byty/domy, ktoré už majú dáke referencie od relevantných ľudí
 • dôveryhodnejšie sú aj byty a domy, ktoré sú pekne odfotené a majú detailne vyplnený profil
 • pozrite si profily týchto ľudí, ktorí referenciu napísali a zamyslite sa, či sú skutočné a nie vymyslené
 • vždy s majiteľmi komunikujte iba cez Airbnb stránku, nikdy nie inak
 • plať iba cez Airbnb stránku. Ak vás majiteľ bytu/domu požiada, aby ste mu poslali peniaze mimo Airbnb, ide na 99,99% o podvod
 • ak máš pochybnosti, nechoď do toho – svoje ubytovanie môžeš dokonca zrušiť aj deň po príchode a kontaktovať Airbnb, že byt nevyzerá tak, ako je nafotený na stránke
 • registruj sa na Airbnb použitím linku nižšie a dostaneš zľavu 20 EUR na svoje prvé ubytovanie

ZÍSKAŤ 20 € AIRBNB ZĽAVU

Podvody na Airbnb nie sú až tak veľmi časté, no čert nikdy nespí. Dodržte všetky vyššie spomínané rady a tipy a vyhnite sa tomu, že prídete o stovky eur len tak, za nič. Airbnb je úžasný nástroj ako sa ubytovať vo svete, spoznať miestnych a nájsť si ubytovanie podľa seba.

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.