Nudapláže na Slovensku, kde je dovolené kúpanie bez plaviek

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Nudapláže na Slovensku začínajú byť stále viac a viac populárne. Sám ich sporadicky navštevujem, keď mám pocit, že môj zadok je až príliš bielym haha. Rozhodol som sa teda pogúgliť a vypísať vám všetky slovenské nudapláže do jedného článku, aby boli prehľadne pokope. V prípade, že o nejakej neviem, napíšte mi o nej do komentára a nudapláž pridám do tohto článku.

Nudapláže na Slovensku sú a máme ich celkom dosť, najmä v okolí Bratislavy, no tiež aj Východnom Slovensku. Tie by ste mi mohli doplniť do komentárov, ďakujem.

Nudapláže na Slovensku, kde je povolené kúpanie bez plaviek

Nudapláže na Slovensku, kde sa môžete legálne kúpať bez plaviek
Nudapláže na Slovensku, kde sa môžete legálne kúpať bez plaviek

Najlepšie nudapláže na Slovensku


V tomto článku sa dočítate:

 • aké sú nudapláže na Slovensku,
 • kam ísť a kde sa môžem kúpať bez plaviek legálne,
 • odporúčania k nudaplážam a konkrétne súradnice, ktoré stačí zadať do Google a presne vám ukáže, kde je nudapláž umiestnená

Slovenské nudistické FKK pláže

Chýba na mape vaša obľúbená nudistická pláž? Napíšte mi do komentára a ja ju pridám do mapy nudistických pláží na Slovensku. Pozrite si tiež nudapláže v Chorvátsku, ak sa tam chystáte aj tento rok na dovolenku. Túto mapku som vytvoril a vyznačil do nej miesta, kde je povolené kúpanie bez plaviek, alebo tam minimálne chodia ľudia a je to v poriadku, hoci ide o neoficiálne nudapláže.

Oficiálne a neoficiálne nudapláže na Západnom, Strednom a Východnom Slovensku


Nudapláž v Rusovciach

(súradnice: 48.062125, 17.155473)
Nudapláž v Rusovciach patrí medzi tie najobľúbenejšie nudapláže v Bratislave. Veľa ľudí sa tu zastaví počas toho, ako idú na bicykli po hrádzi. Tu sa iba schladia a idú ďalej. Nudistická pláž v Rusovciach sa nachádza hneď vedľa hrádze, z ktorej je priamo vidno nudistov. Voda tu môže byť trochu viac studená, no veľmi čistá.

Pre nudistov je veľmi populárny ostrovček, na ktorý sa dá prebrodiť po vlastných nohách dokonca aj na bicykli. V Rusovciach je oficiálne zakázané kúpať sa, no veľmi sa to nekontroluje. Pozrite si aj tento zoznam jazier v Bratislave kam sa ísť kúpať.


Nudapláž v Čunove a problém s parkovaním

(súradnice: 48.040745, 17.172513)
Nudapláž v Čunove je malá, no v lete veľmi obľúbená a niekedy na môj vkus až príliš preplnená. V Čunove sa nachádzajú dve jazerá, to menšie má vzadu nudistickú časť s celkom veľkou a rovnou plážou. Kúpanie je oficiálne povolené len na malom jazere, na veľkom zakázané, keďže patrí pod dáky stupeň ochrany. Opäť podobne ako v Rusovciach, veľmi sa to nekontroluje.

V Čunove sa nejedná sa o oficiálnu nudistickú pláž, no chodí sem pravidelne veľa ľudí. Nachádza sa tu viacero menších, súkromných pláží pre maximálne dve, tri osoby a jedna veľká. Voda na nudapláži v Čunove patrí k tým najčistejším v Bratislave. Menšie pláže po krajoch majú prašný povrch, čo je nepríjemné, keď vyleziete z vody. Je tu však tradičný problém s parkovaním, keďže tu nie je oficiálne parkovisko. Veľa ľudí rado parkuje na príjazdovej ceste na žltej čiare. Polícia tu potom rada dojí pokuty, pokiaľ nemáte povolenie. Žltá čiara je tam kvôli traktorom, ktoré nevedia prejsť, ak tu v lete parkuje konvoj osobných áut.


Nudapláž Guláška v Senci

(súradnice: 48.214949, 17.431807)
Nudapláž Senec, zvaná aj ako nudapláž Guláška, sa nachádza v Senci, hneď vedľa Slnečných jazier. Veľmi populárna oblasť pre nudistov. Ide o štrkovisko, čiže voda je tu čistá. V lete to tu môže byť dosť prašné, pre nedostatok zelene. Občas sa Guláške hovorí aj Hlboké jazero.


Nudapláž na Zlatých Pieskoch

(súradnice: 48.185283, 17.194128)
Zlaté Piesky sú taktiež populárne najmä pre svoju polohu. Nudapláž na Zlatých Pieskoch je dostupná a je priamo v meste, električkou číslo 4. Sem sa vstupné neplatí, keďže je to to zadnej strany jazera s voľným prístupom. Samotná nudapláž na Zlatých Pieskoch sa nachádza z druhej strany ako je oficiálna pláž a kúpanie tu je povolené.

Pravdepodobne ide o najlepšiu nudistickú pláž v Bratislave, ktorá je obľúbená u ľudí všetkých vekových kategórií. Parkovanie je zadarmo, nájdete tu opodiaľ aj bufety a najmä, je tu štrkový povrch. Občas tu je problém s verom, no tenký lesík slúži ako dobrá bariéra a závetrie. Prečítajte si moju detailnú recenziu a rady pre nudapláž Zlaté Piesky.

Ostrov na Zlatých Pieskoch
Ostrov na Zlatých Pieskoch, pohľad z nudapláže.

Ostrov na Zlatých Pieskoch

Na Zlatých Pieskoch je v strede malý ostrov, na ktorý sa dá bez problémov preplávať, ak nefúka silný vietor. Ja som na ostrov skúsil preplávať z nudapláže a zvládol som to úplne bez problémov. Na zmeranie vzdialenosti, tepu a mojej rýchlosti som použil tieto vodotesné hodinky s GPS. Jedným smerom mi to trvalo presne štyri minúty, ale priznávam, išiel som rýchlejšie než bežne, keďže voda bola ešte celkom studený a do tváre mi fúkali vlny.

Dá sa preplávať na ostrov na Zlatých Pieskoch?
Dá sa preplávať na ostrov na Zlatých Pieskoch?

Teplý prameň v Chorvátskom Grobe a kúpanie

(súradnice: 48.230824, 17.271044)
Prameň v Chorvátskom Grobe nazývaný aj ako teplý prameň je miesto, kde zo zeme vyviera teplá termálna voda. Obľúbený je počas celého dňa, no najmä vo večerných hodinách, kedy sa sem chodia ľudia zohriať. Parkovať sa dá hneď vedľa neho a vraj (nemám to overené) má voda liečivé účinky. Raz na sen zobral kamarát a povedal som si, že nikdy viac.

Voda je síce príjemne teplá, no brutálne špinavá, okolo sú cigaretové špaky, vreckovky a ak sem prídete za bieleho dňa, budete mať pocit, že sa kúpete na smetisku.


Nudapláž Ratnovská zátoka

Na nudapláži na Ratnovskej zátoke som nikdy nebol, no počul som o nej veľa. Nudapláž Ratnovská zátoka sa nachádza pri nádrži Sĺňava a nudisti sem chodia dlhé roky. Ani by som sa nehádal, keby mi niekto povedal, že Ratnovská zátoka je najstaršia nudistická pláž na Slovensku. Vraj sa sem chodia nudisti slniť bez plaviek už od osemdesiatch rokov. Na kúpanie ale moc nie je pre svoje dno, ktoré tvorí najmä bahno. Raz určite vyskúšam.


Nudapláž v Novom Meste nad Váhom na Zelenej vode

Obľúbený nudistický areál na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom má peknú, hoci malú, nudistickú pláž. Prístup autom je tu trošku náročnejší, keďže je tu veľa zákazov vjazdu, no áut je to zaparkovaných požehnane. Samotné pláže sú naj môj vkus trochu strmé a vstup do vody tiež, no na druhú stranu, voda na nudapláži na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom mi prišla pomerne čistá a nebolo tu ani veľa ľudí.


Nudapláž na Liptovskej Mare

Na Liptovskej Mare môžete ísť na nudapláž na Ratkovskom poloostrove. Je tam veľa súkromných miest oddelených zeleňou, čiže o súkromie na nudapláži budete mať postarané. Stačí zaparkovať na tejto odbočke (49.124907, 19.536371) priamo pred zákazom vjazdu. Odkiaľ je to na nudapláž na Liptovskej mare približne dvadsať minút peši. Pláž, kde je povolené kúpanie a opaľovanie bez plaviek, nájdete na týchto súradniciach N49.1144870789, E19.5296479099.

Veľkou výhodou je, že tu je kľud zo všetkých strán. Nudapláž na Liptovskej priehrade je kamenistá a keďže ide o chránenú oblasť, autom sa dostanete len po spomínaný zákaz vjazdu.


Nudapláž v Košiciach Bukovec

Nudistickú pláž na Východnom Slovensku, v Košiciach, nemám overenú, no veľa sa o nej hovorí. Bukovec je pre Košičanov známe miesto, kam sa chodia opaľovať a kúpať bez plaviek. Ide o vodnú nádrž iba desať kilometrov za mestom, plná pitnej vody. Hoci sa na pláž zmestí iba okolo päťdesiat ľudí, je tu tiež menšia čistina na ktorú chodia nudisti. Veľmi dobrú recenziu na nudapláž Bukovec v Košiciach som čítal tu.


Ostatné nudapláže:

 • Nudapláž Dunajská Streda,
 • nudapláž Šútovo a Košariská na veľkom jazere,
 • nudapláž Harčáš,

Z vašich komentárov na Facebooku ste mi napísali:

Včera som sa dozvedela od kamaráta, že aj pri Devíne smerom do Karlovky pri Kameňolome je jedna FKK pláž… Ešte som tam nebola ale dobre vedieť… nemusím sa trepať do Rusoviec.

Tip pre „severanov“ – Liptovska Mara – poloostrovcek Ratkovie nedaleko Liptovskeho Mikulasa, taktiez Sutovo.


ANKETA: Ktorá je vaša najobľúbenejšia nudapláž?

Ukázať výsledky

Loading ... Loading ...

Uložiť Uložiť Uložiť

45 COMMENTS

 1. Ahojte. Príjemná plavba na katamaráne po krásnych lokalitách a príjemné plávanie v čistom mori. Pobyt na lodi je týždenný, plavba a trasa prisposobená posádke, a samozrejme je odporúčaný naturizmus počas cele plavby. Ak má niekto záujem ozvite sa a vieme doriešiť termín a miesto. Igor

 2. Cavte chystam zriadit nuda plaz na jazere dlhe kusy HORNÁ STREDA pri pieštanoch a SPOMENUTA RATNOVSKÁ ZÁTOKA na Sĺňave skor neffunguje ako funguje …

 3. Ahoj Miňo, minule leto – 2022 sme boli na Domaši na nudaplaži, tá je skoro pri hrádzi, malo ľudí, ale boli tam, pláž kamenistá, voda čistá (49,00385° S, 21,70092° V). Taktiež Šírava, malička nudaplaž pod cestou, pláž z okrúhlych kamienkov až piesočnatá, voda čistá, narozdiel od vody pri normálnych plážach (48.7988674, 21.9936935). V Prešove sme taktiež našli malú nudaplaž, pri vysychajúcom potočiku, mala šanca na kúpanie sa ale za to super ľudia (48,95860° S, 21,26668° V). A za mňa najkrajšia nudaplaž je v Šutove, malá piesočnatá až kamenistá pláž, voda tyrkysová mierne chladná (49,15479° S, 19,09737° V)

 4. FKK Svit Batizovce.Pôjdem preveriť aktuálny stav. Je nový podjazd pod štrekou a železničné priecestie bude buď zrušené alebo len na núdzový stav, keď bude podjazd zaliaty vodou tak, ako je bežné na Ružinovskej pod Bajkalskou. Poľná cesta vedľa hlavnej na Batizovce až po nadjazd nad diaľnicou. Jazero majú v správe rybári, osadili rampu, tak treba zaparkovať, a ďalej peši alebo na bicykli rovno až do rohu a odtiaľ doľava sú rôzne zákutia. Najkrajší kút v šírom svete sú štrkoviská Batizovce.

 5. Ešte by som doplnil, že aj na Ruzinej pri Lučenci je tiež nuda pláž, akurát teraz čakáme na vodu, lebo bola nádrž vypustená. Ale už sa plní.

 6. Ja este chodim aj na velke strko-pieskovisko pri Vysokej pri Morave. Este stale sa tam tazi strk, ale na opacnej strane sa da existovat a opalovat nahy a aj sa aj vykupat. Mozno pre niektorych fajnovejsich to nie je moc vhodne, ale mne to vyhovuje.

 7. Dnes pekne z…..o par damam na Zlatych….
  Skratka 2metre distance lebo do zajtra zomrieme na Covid….omg este stastie ze tu dnes nie je natresk..ludom pekne…..

 8. Ahoj Miňo, mne napadla taká pláž alebo lepšie povedané je to súčasť kúpaliska Vadaš Štúrovo. Tu sa nachádza taký menší kúsok pre nudistov a je tam teplá, termálna voda. Je to pekné, ale ja vidim negatívum primárne v tej teplej vode, lebo keď su 35°C teploty a slnečné dni tak je to veľký zaberák pre človeka. Samozrejme je tam taký mini bazénik s chladnou vodou, ale ak sa ti tam nasúkajú viac lúdí tak ani nemáš chuť sa ovlažiť.

 9. Taká malá nudapláž je aj na kúpalisku Vadaš v Štúrove…je tam aj bazén, no podľa mňa moc horúca voda

   • Jasne, potom, ked nejaku vo svete objavis a bude tam chybat, dopln. Pripadne napis komentare, ak ta plaz uz neexistuje, zmenilo sa osadenstvo a pod. Ja som takto zo 5 doplnil, ked som na nejakom mieste bol, kde podla lokalnych zdrojov plaz bola, ale v mapke chybala.

 10. Svit Batizovce nudaplaz na strkovisku – vo Svite odbocit cez zeleznicne priecestie na Batizovce a hned za nim je strkovisko, nuda plaz je na strane jazera od dialnice- jedna sa o viacere male plaze- pomedzi borovice – prekrasny vyhlad na Tatry, cista voda ,atmosfera skoro jak v chorvatsku

 11. Leto sa už blíži. Ale v prírode v okolí Bratislavy sa stále ešte dá kúpať len na teplom prameni v Chorvátskom Grobe, Jeho voda výborne prehreje svaly a kĺby, vynikajúco pôsobí na pokožku, Pohodu nudistov občas naruší nejaký mužský či ženský nevyvinutý mozoček čo tam behá v plavkách ale inak pohoda. Prevádzka nonstop, parkovať sa dá tesne vedľa, žiadne vstupné a ste tam koľko len chcete.Proste oplatí sa tam chodiť.

 12. autor je Bratislavčan, však? lebo piše najlepšie nudaplaže na Slovensku, ale vyberie iba tie zo zapadneho Slovenska

 13. Vo vela člankoch sa spomína nudaplaž v Rajci…taktiež v okoli je ynama nudaplaž v Kralovanoch -šutove v byvalom Kamanolome…vraj na vzdialenejšej strane

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.