Tri aplikácie na letenky, ktoré používam, keď hľadám akciové letenky

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Aplikácie na letenky sú mrte vec. Môžem s nimi hľadať lacné letenky, kombinovať odlety alebo vyhľadávať nie podľa miesta, ale ceny. Ja používam mobil takmer na všetko a preto mi tieto aplikácie na letenky šetria čas a hlavne peniaze. Prečítaj si, ktoré mám a odporúčam. Každá z nich má super fíčurky pre ktoré ich považujem za najlepšie aplikácie na hľadanie lacných leteniek.

Aplikácie na letenky, ktoré mi hľadajú lacné letenky


TIP: Prečítaj si, ako hľadať lacné letenky kedykoľvek a kamkoľvek. Navyše si tiež pozri aktuálny zoznam akciových leteniek do celého sveta.


  • Momondo nájde aj nenájditeľné

Momondo je môj miláčik. Z mojej skúsenosti táto aplikácia na letenky nájde vždy tie najlepšie ceny, aké hľadám. Dokonca lepšie než Skyscanner, Kyak alebo Pelikán. Je to hlavne preto, lebo vždy vyhrabe aj tie najčudnejšie letecké spoločnosti, o ktorých nikto nikdy nepočul, haha.

Navyše vyhľadáva tiež akciové letenky, ktoré sú platné len pre určité krajiny. Príklad: Ak dáš vyhľadávať letenky v Švédskych korunách, na určité linky platí iná cena. Momondo často tieto chybičky krásy nájde a často ukazuje aj error fares. Preto je pri niektorých napísaná veta typu „vyhľadávanie musí prebehnúť v Švédskych korunách“ a pod.

Výhody Momonda: Ako som spomenul, Momondo mi našiel aj nenájditeľné. Vždy, keď hľadám lacné letenky, použijem túto aplikáciu, no majú aj webovú stránku. Tiež na ňom milujem funkciu, kde mi ukáže graf vývoja ceny letenky.

vyhľadávač leteniek
Prehľadný graf vývoja ceny letenky na Momondo.

Nevýhody Mononda: Je to iba vyhľadávač, nie predajca. Po vyhľadaní letenky ma presmeruje na rôzne stránky predajcov leteniek, o ktorých dôveryhodnosti by sa dalo diskutovať. Zatiaľ som však nemal žiaden problém, ani keď som si kúpil letenku z Kostariky do Mexika cez strašne divnú stránku. Mali ju však lacnejšiu ako na stránke leteckej spoločnosti.

Ak ťa tematika error fares zaujíma viac, prečítaj si eknihu Ja cestujem za tretinu, kde sú error fares rozobraté dopodrobna. 


  • Skyscanner má super fíčurky

Skyscanner využívam, keď sa chcem inšpirovať. Ide o klasický vyhľadávač, jeden z najznámejších na svete. Podobne ako Momondo, letenky nepredáva, len vyhľadáva, kde si potom presmerovaný na stránku predajcu. Ja ho využívam vtedy, keď neviem, kam chcem ísť, ale viem za koľko. Má možnosť vyhľadávať kamkoľvek, zoradením podľa ceny. Stačí, keď do okienka namiesto mesta napíšeš „Everywhere“.

Aplikácie na letenky
Skyscanner s možnosťou hľadať kamkoľvek.

Výhody Skyscanneru: Má možnosť hľadať kamkoľvek a používa sa veľmi ľahko. Myslím si, že ide o ideálnu aplikáciu na letenky pre toho, kto si letenku ešte nikdy nekupoval.

Nevýhody Skyscanneru: Často som tu našiel dobré letenky, no nie vždy tie najlacnejšie.


  • Airfarewatchdog ma upozorní na zmenu ceny

Celkom známa appka aj webová stránka. Ak striehnem na konkrétnu letenku, môžem si nastaviť notifikácie o jej zmene, aby mi neušla najnižšia cena. Je to super a využívam ju hlavne vtedy, keď potrebujem konkrétnu letenku a čakám, kedy sa jej cena zníži.

vyhľadávač leteniek
Tu si nastavím upozornenia.

  • EXTRA: Secret flying pre error fares a špeciálne ceny

Ako som spomínal vyššie error fares, Secret Flying ich hľadá najlepšie a sledujem ich už niekoľko rokov. Nepatrí medzi aplikácie na letenky, no fakt stojí za to. Podarilo sa mi vďaka ním napríklad dostať na Kubu za 175 € spiatočne. Stačí ich sledovať pravidelne, ja vždy sem-tam mrknem ich stránku, že čo nové. Error fares majú rozdelené podľa kontinentov, tak si hore klikni na Európu.

akcie na letenky
Ponuka akcií.

Keďže nejde o aplikáciu, mám pre teba spôsob, ako ich sledovať. Stačí si založiť Twitter účet a nastaviť notifikácie na ich príspevky. Ja som si to musel po čase vypnúť, keďže mi chodili tipy na lacné letenky pomaly každých 20 minút, haha.

  1. Založ si Twitter účet.
  2. Sleduj ich na @SecretFlying
  3. Nastav si notifikácie na nové príspevky.

Aplikácie na letenky

BONUS: Počul si už o Ryanair Fare Finder? Kompletný návod nájdeš tu. Pozri si tiež video k danej téme:


Aplikácie na letenky, ktoré mi hľadajú lacné letenky samé. Spísal som zoznam aplikácií, ktoré mám v mobile a používam ich na hľadanie lacných leteniek. Vždy, keď potrebujem nájsť letenku, použijem jednu z týchto aplikácií a hľadám podľa destinácie alebo ceny. Čekuj moje aplikácie na letenky.
Aplikácie na letenky, ktoré mi hľadajú lacné letenky samé. Spísal som zoznam aplikácií, ktoré mám v mobile a používam ich na hľadanie lacných leteniek. Vždy, keď potrebujem nájsť letenku, použijem jednu z týchto aplikácií a hľadám podľa destinácie alebo ceny. Čekuj moje aplikácie na letenky.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.