Ako nájsť lacné letenky + vyhľadávač leteniek, čo hľadá za teba

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Ako hľadať lacné letenky? Jeden z tých mnohých výrokov na internete vraví ‚Ak by bolo cestovanie zadarmo, už nikdy by ste ma nevideli‘, čo je aspoň v mojom prípade úplná pravda. Návod ako nájsť lacné letenky nájdete tu!

Ako nájsť lacné letenky a hľadať výhodné ceny?


Stránky, kde nájdeš lacné letenky:

 1. skupina Mega letenky Bez Mapy
 2. BONUS: Ja vždy sledujem akciové letenky v Pelikánovi.
 3. Využívam Ryanair fare finder.
 4. Sleduj ma na Instagrame, kde tie najlepšie akcie pridávam do Insta story.


Takže, ako hľadať lacné letenky?

Nikdy nezaplatil viac ako 500 € za letenku. Ako to robím? Jednoducho dodržiavam nasledovných 5 krokov, vďaka ktorým nájdem vždy tie najlacnejšie letenky do mnohých kútov sveta. Nieje to o tom byť bohatý ale o tom byť flexibilný a rozhodný.

Predstavte si, že lacné letenky sú tovar po ktorý si idete do obchodu – niekedy má obchod akciu 1 + 1 zadarmo, inokedy dáva 50 % zľavu na vybraný tovar – vy len musíte počkať kedy táto zľava príde a musíte byť medzi prvými, ktorý si zľavnený tovar kúpia, nakoľko platí len do vypredania zásob. Ako nájsť lacné letenky? Buďte rýchli.

 • Hľadaj cenu, nie destináciu

Najdôležitejšie je nie hľadať destinácie, ale ceny. Ak si hovoríte ‚Chcem ísť do Sydney, nájdeme letenky‘ robíte to zle. Skúste to z druhej strany a povedzte si ‚Našiel som lacné letenky do Ríma, ideme?‘. Mnohé aerolínie majú na svojich stránkach tzv. vyhľadávače cien a vždy sa ich oplatí pozrieť pre aktuálne TOP ponuky.

Tieto ponuky bývajú často na konkrétny dátum a mnohokrát last minute, takže sa musíte rozhodnúť, zbaliť a ísť. Ja si svoje destinácie volím na 95 % na základe akciových leteniek.

ako hladat lacne letenkyRyanair ponúka prehľadný zoznam akciových leteniek na svojom webe

Ryanair má vlastný Fare Finder, tu prikladám môj video návod, ako ho využiť pri hľadaní leteniek. Viac o Ryanair Fare Finfer nájdeš v tomto článku.


 • Surfuj

Sú stránky, ktoré vyhľadávajú akciové ceny leteniek za vás a zverejňujú ich na svojich weboch či sociálnych sieťach. Vďaka týmto stránkam som letel spiatočne napríklad do New Yorku za menej ako 250 €, kde bežne letenku pod 450 € nenájdete. Najbližšie sa chystám do Azerbajdžanu spiatočne za 70 € a veľkú úlohu na tom zohráva práve internet.

Zvyčajne sú tieto smiešne ceny chybou v systéme aerolínií, kde ak ste rýchli a kúpite si letenku pred tým, ako chybu opravia, môžete ísť. Jeden známy takto letel za 50 € z Milána do New Yorku.

Druhou skupinou sú letenky, kde máte viac prestupov a častokrát musíte zmeniť aj letisko no aj pri zrátaní nákladov na prestupy sa cena stále oplatí. Kamarát ide momentálne do Bangkoku za 210 € s prestupom a zmenou letiska v Moskve, čo je pri aktuálnych cenách do Bangkoku (850 € a viac) skoro smiešne. Ako nájsť lacné letenky? Porovnávajte a nekupujte čo vidíte ako prvé.

Mojou obľúbenou stránkou na vyhľadávanie akciových cien leteniek je portál letenkyzababku.sk kde denne pribúdajú zaujímavé destinácie do celého sveta za smiešne ceny. Letenky za babku sledujem aj na ich oficiálnej stránke na Facebooku, kde zdieľajú každý deň nové akciové letenky a užitočné informácie pre fanúšikov. Ak aj vy hľadáte lacné letenky a nechcete aby vám unikla žiadna špeciálna akcia, sledujte ich a môžete precestovať svet takmer zadarmo.

Naposledy ma napríklad zaujala letenka do Moskvy za 30 € ktorú zverejnili na svojom webe. Trik lacného cestovania spočíva len v tom, dostať sa včas k správnym informáciám.


 • Sleduj oficiálne zdroje

Okrem chýb v systémoch aerolínie radi zverejňujú akciové ceny a špeciálne letenky na svojich oficiálnych stránkach a sociálnych sieťach, ktoré sa nazývajú ‚flash sales‘ alebo bleskové výpredaje. Vďaka podobným výpredajom som letel do Varšavy z Budapešti za smiešnych 0,45 € alebo som si kúpil letenku do Osla za 1 €, kam som nakoniec nemohol ísť, no pri cene, ktorú som zaplatil za letenku mi to nevadilo.

Ako nájsť lacné letenky Ryanair zverejňuje bleskové výpredaje na svojom Twittri


 • Vráť sa z iého mesta, než si prišiel

Ďalší tip o ktorom vie málo ľudí je, že ak sa vrátite alebo odletíte z iného mesta, do akého ste prileteli alebo z ktorého ste odleteli, letenka vás bude stáť menej. Kamarát letel do Los Angeles z Budapešti a vrátil sa do Prahy. Za túto letenku zaplatil 400 €, kde bežná cena je okolo 650 €. Toto však platí pre normálne aerolínie, nie pre nízko nákladové. Pri nízko nákladových to je jedno ako letíte.

Pri bežných aerolíniách si však vždy kúpte spiatočnú letenku, aj keď sa neplánujete vrátiť naspäť a môžete ušetriť stovky eur. Príkladom je rezervácia z Viedne do Varšavy, kde jednosmerná letenka stojí takmer 600 € (nesrandujem) no ak si kúpite spiatočnú, ten istý let vás vyjde na 100 € plus druhá letenka. V konečnom dôsledku by ste zaplatili za jeden let 600 € alebo za dva 200 €.

Ako nájsť lacné letenky
Ako nájsť lacné letenky?

pri normálnych leteckých spoločnostiach (nie low costových) si vždy kupujte spiatočnú letenku, aj keď sa nechcete vrátiť


 • Cestuj mimo sezóny

Ďalším dôležitým bodom je cestovať mimo turistickej sezóny, kedy je všetko lacnejšie počnúc aj letenkami. Prečo? Aerolínie vedia kedy a z čoho môžu vyťažiť a preto napríklad letenky pred Vianocami stoji aj o 100 % viac ako bežne, každý chce ísť predsa domov, nie? Je to jednoduchý marketing. V Maroku som bol mimo sezóny, počas sviatku Ramadan a nevedel som si to vynachváliť – lacné ubytovanie, letenky a skoro žiadni turisti.

Cestovanie nieje lacné, no nemusí byť drahé. Ušetriť sa dá rôzne no najlepšie sa dá šetriť na letenkách. Dúfal, že vás tento článok inšpiroval a nájdete si tú pravú letenku práve do destinácie, kam ste sa chceli vždy ísť pozrieť. Ako nájsť lacné letenky? Buďte flexibilní a zabudnite na pohodlie 🙂


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Ako nájsť lacné letenky + ultimátny vyhľadávač, čo hľadá za teba
Ako nájsť lacné letenky + ultimátny vyhľadávač, čo hľadá za teba

Uložiť Uložiť Uložiť

11 COMMENTS

 1. Zdravím, ja som sa len chcel tiež chcel možno podeliť s mojou skúsenosťou s lacným lietaním. Kedže som z Košíc tak najlepšie sa dá lietať z Budapešti, síce transfer niečo stojí okolo 35eur s https://www.fast-taxi-transfer.sk/ (asi najlepšia cena) ale inač sa to dá.Inač všetko platí čo povedal autor. A ináč musím pochváliť autora veľmi dobrý článok
  .

 2. Prosím Ťa, ktorý vyhľadávač zobrazuje ceny v tabuľke podľa dní, čo je zobrazené na obrázku v tomto článku (ukazuje ceny z Viedne do Varšavy v januári 2015)? Ja som raz na neho natrafil, ale už sa mi ho viac nepodarilo nájsť. Je to super funkcia, pretože si môžeš listovať hore dolu po dňoch a vyhľadávanie tak nie je obmedzené len na + – 3 dni.

 3. môžeš sem napísať stránky, ktoré spomínaš v článku?
  „Sú stránky, ktoré vyhľadávajú akciové ceny leteniek za vás a zverejňujú ich na svojich weboch či sociálnych sieťach“
  kde sa dá nájsť (ako zistím) zoznam spoločností, ktoré lietajú z konkrétnych letísk (BA, KE, ZA, Krakow, atď)

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.