Kde sa najesť v Londýne: Reštaurácie v Londýne na vlastný žalúdok

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Kde sa najesť v Londýne alebo aké sú najlepšie reštaurácie v Londýne? Keďže som na slovenskom internete nenašiel veľa šikovných tipov, no a Tesco či Marks & Spencer za reštaurácie nepokladám, ochutnal som Londýn sám. Na vlastný žalúdok. V tomto článku ti prinášam tipy, kde sa najesť v Londýne a vyskúšame spolu tie najlepšie gurmánske zážitky. Niektoré drahšie, iné menej. Šetríme predsa doma, nie? Jedlo v Londýne stojí za to.

Kde sa najesť v Londýne: Toto sú reštaurácie, ktoré mám vyskúšané

Reštaurácia Jamieho Olivera (11 Upper St Martin’s Ln) €€€

Reštaurácia Jamieho Olivera v Londýne mi chutila najviac. Preto aj ide na vrch tohoto zoznamu. Aby bolo jasné (kým nám to vyhasne), v Londýne má Jamie viacero reštaurácií. Ja som vyskúšal taliansku, ktorá je priamo v centre. Za obed pre dvoch som tu nechal zhruba 35 €, čo nie je zlé, keď si uvedomíš, že si v Londýne. Reštaurácia je štýlovo zariadená a robí v nej čašník, ktorý chce byť herec. Tu však pracuje do vtedy, kým prerazí na filmovom plátne. Daj mi vedieť, či tam stále je – má kučeravé vlasy.

TIP: Od pondelka do piatka tu robia aj (nie až tak klasické) obedové menučká za zvýhodnenú cenu. Jamie to tu má vychytané.

kde sa najesť v londýne
Menučkooo.

The Princess of Wales (27 Villiers Street) €€€

Ide o typický britský pub s dobrými burgrami. Pred rokmi boli lepší, no stále stoja za návštevu. Ja som si tu dal vynikajúcu narodeninovú véču a ochutnal aj tradičný mäsový koláč. Ak ho chceš ochutnať, objednaj si ho ako Shepherd pie. Presne v tejto baro-reštaurácii spoznáš britskú kultúru. Úzke domy a drevené schody, vysoké stropy a všade veľa piva. Táto reštaurácia mi veľmi chutila. Odporúčam sedenie na hornom poschodí s výhľadom na úzku uličku – budeš sa cítiť ako Harry Potter.

Wagamama €€

Wagamama je sieť reštaurácií po celom Londýne. Dokonca ju máme už aj v Bratiské. Ja som sa tu veľmi dobre najedol. Ide o ázijskú kuchyňu, no nie takú, na aké sme naučení na Slovensku. Tu sa plastové tácky nenosia a arašidy dostali úplne nový význam. Na Londýnske pomery tu nie je až tak draho a dá sa tu najesť aj za 12 €. Z mne neznámych dôvodov som tu jedlo vôbec nevyfotil. Asi som bol až príliš hladný. Čo som to za blogera?

Keď sa budeš teda prechádzať po Londýne a natrafíš na Wagamama, zbehni tam. Zaručujem ti, že jedlo bude chutiť tak, ako má. Kde sa najesť v Londýne? Vo Wagamama.

Trhy s jedlom v Londýne

Camden Town alebo Portobello Market?

Osobne uprednostňujem Camden Town pred Portobello Market. Keď som navštívil sobotné trhy na Portbello Market, skoro som bol udupaný v dave. Ak sa ale bavíme iba o jedle, sú na rovnakej úrovni.

Camden Town je mi veľmi sympatický. Poriadne som sa napráskal v Magic Falafel, kde sa dalo taktiež platiť kartou. Moja túžba po dokonalom humuse tu bola vypočutá. Je tu nespočetne alternatívnych ľudí, kuchyňa z celého sveta a mrte vegánskych a vegetariánskych reštaurácií. Na každom rohu zaparkovaný retro bicykel a všetci s piercingmi v nose. Nie som vegán ani vegetarián, no tu mi jedlo mega chutilo. Sem chodia všetci pankáči a ľudia s tetovaním. Trhy sú tu otvorené počas celého týždňa.

Portboello Market mi prišiel trochu preľudnený. Avšak, aj tu bolo veľa vegetariánskeho a vegánskeho jedla. Čo mi je v podstate jedno, no tie špenátové štrúdle vyzerali super chutne. Je tu vyše 1000 stánkov, obchodov so starožitnosťami. Trhy sú najväčšie v sobotu.


Tip navyše: Sky Garden €

Toto nie je reštaurácia, no skôr kaviareň v mrakodrape. Určite ti odporúčam zastaviť sa tu. Počet miest je obmedzený, preto si prečítaj článok o výhľadoch na Londýn. Je v ňom spomenutá aj Sky Garden. Najviac mrte je to, že si tu dokonca nemusíš nič objednať, no nebola by to škoda?

kaviarne v londýne
kaviarne v londýne

Toto je len zlomok toho, ako môže jedlo v Londýne, či reštaurácie v Londýne vyzerať. Máš aj ty svoje obľúbené? Daj mi tipy do komentárov, nech viem, kam nabudúce ísť. Ďakujem.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

5 COMMENTS

  1. Aj napriek tomu, že jedlo v Londýne je naozaj skvelé a je tam veľa zaujímavých miest kde sa dá najesť, chýbalo mi tam niečo z domova, a tak som zisťovala a našla Czechoslovak restaurant, kde som si mohla dať delikatesy z domova a zároveň posúdiť či nám Slováci žijúci v Londýne šíria dobré meno aj takto v zahraničí. No a nebola som sklamaná, takže určite sa tam oplatí aspoň raz za pobyt zastaviť a pripomenúť si domov.

  2. super blog a super clanok ale… Shepperd pie je bez cesta, na spodku je mleté masko a na vrchu zemiaková kaša a tak je to zapecené, na obrázku je pravdepodobne Meat pie alebo Meat pudding (líši sa v cesticku) 🙂

  3. Trošku poopravím, že Skygarden je aj reštauracia. Celá tá presklená záhrada je kaskádovito rozdelená na viac častí. Samozrejme nachádza sa tam aj garden bar, ale stačí pozrieť vyššie a je nad ním aj výborná reštaurácia. Bola som tam, treba vyskúšať 😉 A v rámci Londýna určite navštíviť aj Sticks’n’Sushi.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.