Kde sa najesť v Londýne: Reštaurácie v Londýne na vlastný žalúdok

Kde sa najesť v Londýne: Reštaurácie v Londýne na vlastný žalúdok
5 (100%) 3 votes

Kde sa najesť v Londýne alebo aké sú najlepšie reštaurácie v Londýne? Keďže som na slovenskom internete nenašiel veľa šikovných tipov, no a Tesco či Marks & Spencer za reštaurácie nepokladám, ochutnal som Londýn sám. Na vlastný žalúdok. V tomto článku ti prinášam tipy, kde sa najesť v Londýne a vyskúšame spolu tie najlepšie gurmánske zážitky. Niektoré drahšie, iné menej. Šetríme predsa doma, nie? Jedlo v Londýne stojí za to.

Kde sa najesť v Londýne: Toto sú reštaurácie, ktoré mám vyskúšané

Reštaurácia Jamieho Olivera (11 Upper St Martin’s Ln) €€€

Reštaurácia Jamieho Olivera v Londýne mi chutila najviac. Preto aj ide na vrch tohoto zoznamu. Aby bolo jasné (kým nám to vyhasne), v Londýne má Jamie viacero reštaurácií. Ja som vyskúšal taliansku, ktorá je priamo v centre. Za obed pre dvoch som tu nechal zhruba 35 €, čo nie je zlé, keď si uvedomíš, že si v Londýne. Reštaurácia je štýlovo zariadená a robí v nej čašník, ktorý chce byť herec. Tu však pracuje do vtedy, kým prerazí na filmovom plátne. Daj mi vedieť, či tam stále je – má kučeravé vlasy.

TIP: Od pondelka do piatka tu robia aj (nie až tak klasické) obedové menučká za zvýhodnenú cenu. Jamie to tu má vychytané.

kde sa najesť v londýne
Menučkooo.

The Princess of Wales (27 Villiers Street) €€€

Ide o typický britský pub s dobrými burgrami. Pred rokmi boli lepší, no stále stoja za návštevu. Ja som si tu dal vynikajúcu narodeninovú véču a ochutnal aj tradičný mäsový koláč. Ak ho chceš ochutnať, objednaj si ho ako Shepherd pie. Presne v tejto baro-reštaurácii spoznáš britskú kultúru. Úzke domy a drevené schody, vysoké stropy a všade veľa piva. Táto reštaurácia mi veľmi chutila. Odporúčam sedenie na hornom poschodí s výhľadom na úzku uličku – budeš sa cítiť ako Harry Potter.

Wagamama €€

Wagamama je sieť reštaurácií po celom Londýne. Dokonca ju máme už aj v Bratiské. Ja som sa tu veľmi dobre najedol. Ide o ázijskú kuchyňu, no nie takú, na aké sme naučení na Slovensku. Tu sa plastové tácky nenosia a arašidy dostali úplne nový význam. Na Londýnske pomery tu nie je až tak draho a dá sa tu najesť aj za 12 €. Z mne neznámych dôvodov som tu jedlo vôbec nevyfotil. Asi som bol až príliš hladný. Čo som to za blogera?

Keď sa budeš teda prechádzať po Londýne a natrafíš na Wagamama, zbehni tam. Zaručujem ti, že jedlo bude chutiť tak, ako má. Kde sa najesť v Londýne? Vo Wagamama.

Trhy s jedlom v Londýne

Camden Town alebo Portobello Market?

Osobne uprednostňujem Camden Town pred Portobello Market. Keď som navštívil sobotné trhy na Portbello Market, skoro som bol udupaný v dave. Ak sa ale bavíme iba o jedle, sú na rovnakej úrovni.

Camden Town je mi veľmi sympatický. Poriadne som sa napráskal v Magic Falafel, kde sa dalo taktiež platiť kartou. Moja túžba po dokonalom humuse tu bola vypočutá. Je tu nespočetne alternatívnych ľudí, kuchyňa z celého sveta a mrte vegánskych a vegetariánskych reštaurácií. Na každom rohu zaparkovaný retro bicykel a všetci s piercingmi v nose. Nie som vegán ani vegetarián, no tu mi jedlo mega chutilo. Sem chodia všetci pankáči a ľudia s tetovaním. Trhy sú tu otvorené počas celého týždňa.

Portboello Market mi prišiel trochu preľudnený. Avšak, aj tu bolo veľa vegetariánskeho a vegánskeho jedla. Čo mi je v podstate jedno, no tie špenátové štrúdle vyzerali super chutne. Je tu vyše 1000 stánkov, obchodov so starožitnosťami. Trhy sú najväčšie v sobotu.


Tip navyše: Sky Garden €

Toto nie je reštaurácia, no skôr kaviareň v mrakodrape. Určite ti odporúčam zastaviť sa tu. Počet miest je obmedzený, preto si prečítaj článok o výhľadoch na Londýn. Je v ňom spomenutá aj Sky Garden. Najviac mrte je to, že si tu dokonca nemusíš nič objednať, no nebola by to škoda?

kaviarne v londýne
kaviarne v londýne

Toto je len zlomok toho, ako môže jedlo v Londýne, či reštaurácie v Londýne vyzerať. Máš aj ty svoje obľúbené? Daj mi tipy do komentárov, nech viem, kam nabudúce ísť. Ďakujem.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

3 KOMENTÁRE

  1. super blog a super clanok ale… Shepperd pie je bez cesta, na spodku je mleté masko a na vrchu zemiaková kaša a tak je to zapecené, na obrázku je pravdepodobne Meat pie alebo Meat pudding (líši sa v cesticku) :)

  2. Trošku poopravím, že Skygarden je aj reštauracia. Celá tá presklená záhrada je kaskádovito rozdelená na viac častí. Samozrejme nachádza sa tam aj garden bar, ale stačí pozrieť vyššie a je nad ním aj výborná reštaurácia. Bola som tam, treba vyskúšať ;) A v rámci Londýna určite navštíviť aj Sticks’n’Sushi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.