Čo vidieť v Aténach a 10 tipov podľa Milana Bez Mapy

107,392FansLike
190,436FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo vidieť v Aténach? Hlavné mesto Grécka, Atény, som navštívil niekoľkokrát, no nikdy nenapísal poriadny článok s tipmi čo v Aténach navštíviť, kam ísť a kde sa najesť. Prečo? Dozviete sa v texte.

Pri príležitosti otvorenia novej leteckej linky medzi letiskom Bratislava a Aténami s Aegean airlines som sa rozhodol urobiť si šikovný výlet a zmapovať Atény aj na svoj blog bez mapy 🙂 V tomto článku nájdete tipy čo navštíviť v Aténach, aké pamiatky sa oplatí pozrieť, kam sa ísť najesť a čo v Aténach robiť počas dovolenky.

 • TIP: Do 5.11 sa môžete zapojiť do súťaže o dve letenky z letiska Bratislava do Atén a Aegean airlines. Stačí, keď vyplníte tento formulár na stránke letiska Bratislavy.

Návšteva Atén podľa Milana Bez Mapy

@milan_bezmapy 🇬🇷🏛️ Čo vidieť v Aténach? Z letiska Bratislava začal každý pondelok a štvrtok lietať Aegean airlines do hlavného mesta Grécka. Pozrite si moje tipy a choďte na výlet. ✈️ Do 5.11 sa môžete zapojiť do súťaže o dve letenky do Atén, vyplňte formulár na www.bts.aero/ateny a napíšte mi do komentára s kým by ste išli. Držím palce 😇👌 #milanbezmapy #letiskobratislava #ateny #grecko #recko #dovolenkavgrecku #cestovanie #sutaz #letenky ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Priama letecká linka z Bratislavy do Atén s Aegean airlines

Každý pondelok a štvrtok môžete letieť z Bratislavy do Atén s leteckou spoločnosťou Aegean airlines, čo je národný Grécky dopravca. Páči sa mi, že pondelkový let letí pekne večer, nemám teda rozbitý celý deň. 

Let do Atén trvá do dvoch hodín, čo je veľmi príjemný čas. Letenky odporúčam kúpiť priamo na stránke leteckej spoločnosti Aegean alebo cez predajcov tu.

Aegean airlines na letisku v Bratislave
Aegean airlines na letisku v Bratislave
Aegean airlines na trase z Bratislavy do Atén v Airbuse A320
Aegean airlines na trase z Bratislavy do Atén v Airbuse A320

Letiskový salónik na letisku v Bratislave

Keď budete čakať na letisku Bratislava na odlet, vyskúšajte letiskový salónik Mastercard Caproni lounge. S niektorými kartami, či s Priority Pass, máte do salónika vstup zadarmo. Vo vnútri nájdete alkohol, občerstvenie, kávu, ticho a pracovné stoly. Ja si už ani neviem predstaviť čakať na lietadlo v Bratislave na letisku a neísť do letiskového salónika. 

Recenzia Aegean airlines a skúsenosti

Priznám sa, nikdy predtým som neletel s Aegean airlines a toto je moja premiéra. Aj tieto riadky píšem na ich palube a musím povedať, že som milo prekvapený. Nerád hodnotím letecké spoločnosti, minimálne tie Európske sú všetky v priemere na tej istej úrovni a kvalite. Aegean lieta medzi Bratislavou a Aténami Airbusom A320, čo je bežné lietadlo na tieto krátke lety do dvoch hodín po Európe.

Čo sa ale milo prekvapilo je, že som dostal na palube kompletné jedlo. Normálne že nápoj zdarma a zemiakový či cestovinový šalát s čokoládou k tomu. V dobe, kedy už ani KLM, či Austrian, nedávajú jedlo na lety po Európe, maximálne keksík, prichádza Aegean s celu večerou. Klobúk dolu.

Je známe, že letecké spoločnosti si môžu kúpené lietadlá prispôsobiť podľa seba. Pridať sedadlá, schodíky alebo toaletu navyše. Čo urobil Aegean je, že pridal monitory na ktorých možno sledovať trasu letu. Mám rád tieto mapky a vždy viem, kde sa lietadlo nachádza.

Kde sa ubytovať v Aténach a na ako dlho ísť

Dobré ubytovanie je také, ktoré je blízko Akropoly. A, samozrejme, najdrahšie. Odporúčam vám štvrť Gazi, je to tá čistejšia štvrť s celkom fajn vybavenosťou a s väčšinou miest v pešej dostupnosti. Sám som sa v Gazi ubytoval v Gazi Urban Residence a bol spokojný  s výberom. 

Niektoré časti mesta sú, povedzme si na rovinu, zanedbané a môžu vás prekvapiť. Zvážte aj nádhernú časť Plaka alebo Anafiotika. No tam, predpokladám, budú astronomické ceny za ubytovanie.

Dobré štvrte kde sa ubytovať v Aténach

 • Gazi
 • Plaka
 • Anafiotika

Štvrte v Aténach, ktorým sa pre bezpečnosť vyhnite

 • Omonia, Patissia, a Exarchia

Sám som pri prvej návšteve Atén ostal zarazený, aký veľký kontrast medzi chudobou a bohatstvom ukazujú niektoré štvrte. No ak sa budete pohybovať v tých turistických zónach, ktoré vám odporúčam v tomto článku, s Aténami budete vo všeobecnosti spokojní.

Oplatí sa návšteva Atén a na ako dlho ísť?

Minimálne dva dni, no odporúčam aspoň tri, aby ste mali čas aj na nejakú pláž, ostrov alebo celodenný výlet.

Ako sa pohybovať po Aténach a cesta z letiska

V Aténach nie je Uber ani Bolt. Za mňa mínus. Ide o rušné mesto, kde najlepšie funguje asi len metro, haha. Autobusy stoja v zápchach, čiže vždy sa odporúčam presúvať hlavne pešo po centre, alebo metrom. To ide aj priamo z letiska a spája centrum, kde cesta trvá hodinku. Dosť, že?

V automate si kúpiť lístok podľa potreby, mne sa osvedčil 24 hodinový neobmedzený, ktorý platí na metro, električky a autobusy. Jedna cesta stojí 1,20 Eur. Samozrejme, dá sa platiť kartou.

Čo vidieť v Aténach, ktoré pamiatky navštíviť, kam ísť a kde sa najesť

Toto je zoznam najkrajších miest, ktoré navštíviť v Aténach. Sú napísané chronologicky tak, ako som ich navštívil ja. Kľudne teda môžete ísť postupne od jednotky až po devinu 🙂

 • Návšteva Akropoly a Partenónu
 • Rímska agora
 • Hrobka Hephaestus
 • Monastiraki námestie a trhy s magnetkami
 • Ulička Adrianoy s reštauráciami
 • Athens National Garden
 • Chrám Olympian Zeus
 • Štvrť Plaka a Anafiotika
 • Západ slnka z Areopagus hill
 • Lycabettus Hill a lanovka

Návšteva Akropoly

Samozrejme, návšteva Partenónu a Akropoly nesiem chýbať. Sklamem vás, turistom sa tu nevyhnete. Jedine, že by ste sem išli na východ slnka, haha. Nie je to ale tak tragické, celý Partenón je veľký a nejako sa tu vždy tí ľudia rozptýlili.

Akropola je považovaná za majstrovské dielo architektúry a symbol gréckej kultúry a civilizácie. V súčasnosti je jednou z najdôležitejších turistických miest v Grécku a je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO ako súčasť historického územia Atén. Navštíviť Akropolu v Aténach stojí za to nielen kvôli Partenónu, ale aj kvôli ďalším starovekým ruinam a pamiatkam, ktoré sú na tomto historickom kopci zachované. Odporúčam vám si potom všímať, že celý tento komplex vidno pomaly z každej časti mesta. 

TIP: Lístky netreba kupovať dopredu online, je tu stánok. Jedine, že by ste chceli preskočiť rad, čo môže byť v sezóne plus.

Návšteva Akropoly podľa Milana Bez Mapy
Návšteva Akropoly podľa Milana Bez Mapy
Návšteva Akropoly a Partenónu
Návšteva Akropoly a Partenónu

Rímska agora

Rímska agora v Aténach bola staroveké obchodné a verejné centrum postavené v dobe rímskej nadvlády nad mestom Atény. Táto časť mesta slúžila na trhy, verejné zhromaždenia a obchodné aktivity. Bola postavená na základoch pôvodnej antické agora (starovekej tržnice) a susedila s Bibliou (staroveký parlamentný dom), kde rímski guvernéri prijímali a vydávali svoje rozkazy. 

Pozrite si ju po ceste dole z Akropoly, a dokonca, ani nemusíte platiť vstupné, keďže celú agoru vidno pekne cez plot. Jedine, že by ste si chceli pozrieť múzeum zblízka po ceste smerom k ďalšej zastávke, ktorá nie je až tak ďaleko.

Hrobka Hephaestus

Chrám Hephaistosa (tiež známy ako Hefaisteion) je antický chrám, ktorý bol postavený na kopci Agora v 5. storočí pred našim letopočtom. Je to jedna z najviac zachovaných antických gréckych stavieb a predstavuje príklad dórickej architektúry.

Tento chrám bol vybudovaný na počesť boha Hephaista (Hefaista), čo je grécky boh kováčstva, ohňa a remesiel. Miesto, kde bol chrám postavený, bolo považované za miesto, kde bohovia Hephaestus a bohyňa Aténa pracovali spolu ako kováči. Má 6×13 stĺpov na a portikus na prednom priečelí. 

V interiéri boli sochy bohov a obrazy, ale tie boli neskôr odstránené. V neskorších obdobiach bol chrám Hefaisteion využívaný aj ako kostol a potom ako skladisko pre zásoby. Vďaka týmto zmenám bol chrám lepšie zachovaný ako niektoré iné antické pamiatky. 

Monastiraki námestie a trhy s magnetkami

Námestie Monastiraki je obklopené historickými budovami a pamiatkami, vrátane mešity Tzistarakis, ktorá je osemuholníkovou stavbou, ktorú sa nedá prehliadnuť pozostatky starovekých rímskych kúpeľov. 

Toto námestie je aj miestom trhu, kde môžete nájsť rôzne druhy tovaru, ako sú starožitnosti, šperky, textílie, suveníry a mnoho ďalších. Stačí zabočiť do bočných uličiek – ak hľadáte magnetky a iné veci, ktoré nikto nepotrebuje, nájdete to na tomto trhu. 

Ulička Adrianoy s reštauráciami

V prípade, že hľadáte reštauráciu s výhľadom na Akropolu, práve na uličke Adrianoy ich nájdete veľké množstvo. Jedol som tu vo viacerých podnikoch, všetky ponúkajú grécku klasiku, no že by som z nejakej konkrétnej reštaurácie padol na zadok, nemôžem povedať. Vyberte si podľa seba, no v nižšej časti článku mám tipy na konkrétne reštaurácie a kaviarne, kde sa mi páčilo. Žiaľ, alebo našťastie, sú mimo tejto uličky.

čo vidieť v aténach
Ulička Adrianoy s reštauráciami

Athens National Garden

Aténska národná záhrada (Athens National Garden) je verejný park nachádzajúci sa v centre Atén, hlavného mesta Grécka. Táto záhrada, známa aj ako Kráľovská záhrada (Royal Garden), je rozsiahla a krásne upravená. Ja som vyštudoval krajinnú architektúru a preto vždy v mestách, ktoré navštevujem, nevynechám ani nejaký park či botanickú záhradu

V Aténskej národnej záhrade nájdete rôzne typy stromov, kvetov, fontány, a tiež rôzne druhy vtákov a iných živočíchov. Táto záhrada bola pôvodne navrhnutá v 19. storočí kráľom Otthonom a jeho manželkou Amáliou, ktorá sem vysadila palmy pri jej vstupe. 

Amália bola bavorská princezná, ktorá sa neskôr stala kráľovnou Grécka a bol po nej pomenovaný aj bulvár hneď vedľa záhrady. Táto záhrada má aj smutnú príhodu z histórie. Jedného z kráľovu tu kusla opica na čo o dva týždne zomrel. Našťastie dnes tu už opice nie sú.

Chrám Olympian zeus

Chrám Dia Olympského, ktorý sa nachádza  len kúsok od záhrad, tiež známy ako Chrám Olympie, je staroveký grécky chrám nachádzajúci sa v meste Olympia v Grécku. Tento chrám bol zasvätený bohu Zeusovi, ktorý je v gréckej mytológii považovaný za kráľa bohov.

Athens National Garden
Athens National Garden
Štvrť Anafiotika
Štvrť Anafiotika

Štvrť Plaka a Anafiotika

Anafiotika je malá, a krásna, historická štvrť mesta. Nachádza sa v samom srdci hlavného mesta, pekne pod Akropolou. Je známa svojimi malými bielymi domčekmi, ktoré pripomínajú tradičnú grécku architektúru z ostrova Anafi. Mne aj trošku Mykonos. Anafiotika bola postavená počas 19. storočia a na začiatku 20. storočia ju obývali hlavne prisťahovalci z ostrova Anafi.

Táto štvrť je veľmi príjemná a ponúka krásny výhľad na Akropolu. Je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí chcú preskúmať historické centrum Atén a zároveň zažiť atmosféru tradičného gréckeho života. Prechádzka uličkami Anafiotiky vás prenesie do minulosti a poskytne pohľad na starovekú a modernú Atény zároveň. Len sa tu, prosím, chovajte slušne. V tých domčekoch žijú ľudia a mne by vadilo, keby mi pod oknami chodili turisti.

Západ slnka z Areopagus hill

Odkiaľ sledovať západ slnka? Areopagus Hill je jeden zo siedmich kopcov v Aténach. Areopagus bol miestom, kde sa konali zasadnutia Areopagu, starovekého aténskeho zákonodarného zboru. 

Toto miesto bolo známe v antickej gréckej filozofii, najmä vďaka tomu, že tu svoje názory tu prezentoval aj filozof Sokrates. Ďalšia významná udalosť, ktorá sa odohrala na Areopágu, súvisela tiež so Sokratom. Miestny súd mu vymeral trest smrti, keďže neuctieval bohov a svojimi rečami ovplyvňoval mládež. Našťastie rozhodnutie nikdy neprišlo k poprave – Sokrates bol otrávený.

Dnes je Areopagus Hill obľúbeným miestom pre turistov, pretože je z neho úctyhodný výhľad na Akropolu, centrum Atén a západ slnka. 

čo vidieť v aténach
Cesta na Areopagus hill zo štvrti Anafiotika

Lycabettus Hill a lanovka

Kopec Lycabettus ponúka ďalší originálny výhľad na Atény a okolité ich oblasti. Lycabettus Hill je obľúbeným miestom turistov, ktorí sem chodia, aby si pozreli panoramatický výhľad na Akropolu a celé mesto. Na vrchole sa nachádza kaplnka svätého Juraja (Agios Georgios) a reštaurácia, ktorú som ale neskúšal.

 • TIP: Na Lycabettus Hill nemusíte ísť pešo. Hore chodí lanovka, no nečakajte z nej nejaké brutálne výhľady. Celý čas ide v tuneli, dosť fail 😀 Dá sa na ňu ale kúpiť jednosmerný lístok tak, že hore pôjdete lanovkou a dole pešo.
Pohľad z Lycabettus hill
Pohľad z Lycabettus hill

Kde sa najesť v Aténach a tip na lokálne reštaurácie a kaviarne

Nemôžem povedať, ktorá reštaurácia a ktorý podnik v Aténach je najlepší, no môžem vám dať moje odporúčania. V kaviarni Ubuntu som mal dobrú kávu a pomarančový fresh, kým v Taverne Klimataria som sa nenormálne dobre najedol. Ak by ste mali ísť v Aténach iba do jednej jedinej reštaurácie, mala by to byť Klimataria. 

Ide o rodinný podnik s dlhou históriou. Má takmer sto rokov a robia tu tradičnú grécku kuchyňu. Ak sa sem plánujete ísť najesť okolo ôsmej večer a neskôr, určite si urobte rezerváciu cez telefón.

Na dezert odporúčam zbehnúť do Klepsidra Café, čo je trochu turistická kaviareň, no stojí za to. Nachádza sa v štvrti Plaka rovno pod Akropolou, a ide o veľmi instagramovateľné mesto so super atmosférou. Sadnite si na lavičku v uličke, dajte kávu a sledujte život okolo. Ja som tu sedel asi hodinu.

Tavern Klimataria
Tavern Klimataria
Klepsidra Café kaviareň pod Akropolou
Klepsidra Café kaviareň pod Akropolou

Čo si objednať v reštaurácii v Grécku a aké jedlo ochutnať

Čo si dať ako predjedlo v Grécku

 • Tzatziki je osviežujúca omáčka vyrobená z jogurtu, uhorky, cesnaku, kôpru a byliniek. Je to skvelý doplnok k mnohým gréckym pokrmom, ja ich rád jem ako predjedlo. Mama zvykla robiť tzatziki doma na osvieženie, keď bolo horúce leto.
 • Feta je známy grécky syr vyrobený z kozieho alebo ovčieho mlieka. Pozná ho každý. Môžete ho ochutnať v šalátoch, na pizziach alebo ako samostatný pokrm v rámci predjedla.

Čo si dať ako hlavné jedlo v Grécku

 • Moussaka je typické grécke jedlo, ktoré sa podobá lasagni. Ide o vrstvený pokrm s plátkami zemiakov, baklažánom, mletým mäsom (často hovädzím alebo jahňacím), paradajkami a bešamelovou omáčkou. Je však veľmi sýte. Ja keď si dám moussaku, nikdy mi už neostane miesto na dezert, haha.
 • Ochutnajte aj souvlaki, čo je je pokrm z grilovaného mäsa, ktorý je servírovaný s pita chlebom, zeleninou a tzatzikovou omáčkou.
 • Dolmades. Jedná sa o ryžové alebo mäsové guličky obalené v hroznových listoch. Sú často podávané s citrónovou omáčkou. Hodia sa aj ako predjedlo aj ako hlavné jedlo a ja ich milujem. MŇAM!

Aký dezert ochutnať v Grécku

Baklava je sladký zákusok vyrobený z vrstiev tenkého cesta, orechov a medu. Bez baklavy nemôžete odísť z Grécka 🙂 Ouzo je tradičný grécky alkoholický nápoj, ktorý sa podáva ako aperitív. Má anízovú príchuť a často sa podáva s vodou a ľadom.

Tip na celodenný výlet z Atén do Délf

O Delfy ste už museli počuť. Minimálne z hodín dejepisu v škole. Delfy je známe archeologické nálezisko ležiace v horách, 180 kilometrov severne od Atén. Delfy bolo politické centrum postavené na počesť boha Apolóna, no chodieval sem aj Alexander Veľký. Blízko Delfy sa, dokonca, nachádzala aj Olympijská dedina, kde trénovali športovci. Prečo práve tu? Kvôli vysokej nadmorskej výške. Delfy sa hovorí aj grécke Machu Picchu.

Tip na celodenný výlet z Atén do Délf
Tip na celodenný výlet z Atén do Délf

Do Delfy existovalo deväť vstupov, lebo mali deväť múz. V neďalekom múzeu si všimnite aj zbierku gréckych sôch. Prečo sú muži vždy nahí? Ich telo symbolizovali šport a atletickú postavu, kým ženy vyobrazovali vždy zahalené. Delphi je známe aj tým, že sa tu perfektne zachovali niektoré pamiatky, ako napríklad športová aréna, divadlo či nápisy v pôvodnej gréčtine, ktoré vysvetľovali, že kto sa v Delfy narodí, je slobodný človek. 

Nápisy tiež tvrdia, že ak vás do Delfy doniesli ako otroka, v prípade, že svoju robotu dokončíte, budete voľní. Delfy boli v antike považované za stred sveta v gréckej mytológii a boli známe ako miesto konzultácie veštca Pythie v Delfskom chráme Apollóna. Staroveké divadlo v Delfách bolo miestom pre kultúrne a náboženské akcie. Má vynikajúcu akustiku a mohlo usadiť tisíce divákov. Delfy boli v antike jedným z najvýznamnejších náboženských a kultúrnych centier v Grécku.

 • TIP: Ak máte viac času, odporúčam aj výlet do Meteora, čo je ešte o kúsok ďalej ako Delfy.

Ja som najskôr otáľal, či ísť do Delfy, alebo ostať v Aténach, lebo sa mi nechce sedieť dve hodiny v autobuse. Nakoniec som sa ale rozhodol ísť a neľutujem. To ako sa toto miesto zachovalo tisíce rokov, ma fascinuje doteraz.

čo vidieť v aténach
Delfy sú od Atén vzdialené 180 km

Pláže v Aténach a kam sa ísť kúpať

Ja viem…keď ide niekto do Atén, moc rozmýšľa nad tým, kam sa pôjdeme kúpať. Od toho sú grécke ostrovy ako môj milovaný Mykonos či Korfu. Ak vám ale zvýši deň navyše, tu je pár pláží, ktoré stoja za to. Atény navštívila aj Janka Travelhacker, no viac sa venovala ostrovom v ich okolí. Prečítajte si v jej článku tipy na pekné ostrovy v okolí Atén.

 • Pláž Glyfada hľadajte v oblasti Glyfada, čo je jedna z oblastí v južnej časti Atén. Je populárna medzi miestnymi obyvateľmi, lebo má piesočnú pláž, kaviarne a reštaurácie.
 • Pláž Vouliagmeni sa nachádza v rovnomennej oblasti Vouliagmeni a je známa pre svoje krásne prostredie. Má čistú vodu a piesočnú pláž. V tejto oblasti nájdete aj termálne jazerá a kúpele, ktoré sú obľúbené pre relaxáciu.
 • Pláž Varkiza sa nachádza v oblasti Varkiza, čo je blízko k Vouliagmeni. Je vhodná pre rodiny a ponúka piesočnú pláž, kaviarne a vodné športy.
 • Limanakia je nudistická pláž v Aténach. Je skalnatá, piesok tu nehľadajte.

Som rád, že sa mi nakoniec Atény podarilo rozlúsknuť. Nebol to ľahký oriešok. Ako som už spomínal na začiatku, môj prvý dojem nebol dobrý. Videl som špinavé ulice a veľký ruch. Keď sa ale na toto pripravíte a budete sa pozerať správnym smerom, objavte krásne antické mesto plné skvelého jedla, dobrej nálady, slnka a histórie. Cestujte!

Návšteva Atén podľa Milana Bez Mapy
Návšteva Atén podľa Milana Bez Mapy

Článok vznikol v spolupráci s letiskom Bratislava a Aegean airlines.

 

22 COMMENTS

 1. Určitě v Athénách funguje i Uber, který má přímo na letišti na podlaze několik reklam. Jinak za mě nejhezčí letošní objev Stavros Niarchos Foundation Cultural Center ve kterém je národní knihovna a zároveň národní opera. Před budovou pak zaujme tančící fontána.

 2. V Athénách funguje na jízdu aplikace FREENOW (ale šel nám teda vždy i Uber). Taxikáři poctivě používají taxametr, takže se člověk nemusí bát ani toho. Exarcheria možná vypadá děsivě, ale je to super místo s místními a skvělými restauracemi. ♥️

  Jinak je taky potřeba myslet na to, že z letiště je potřeba speciální lístek na metro za 9 euro.

 3. Ateny su jednym z mojich najoblubenejsich miest – nebola to ale laska na prvy pohlad. Ale cim dlhsie som tam bola, tym sa mi pacili viac. Clovek, ktory je tma na rychlovku, ich „nepochopi“

 4. Ja som v Atenach bola v januari, kedze nerada cestujem v hlavnej sezone a musím povedat ze som si to užila…teplota prijemnych 14 stupnov, žiadne davy turistov, neskutocna historia a pamiatky, krasne útulne kaviarnicky, skvele restauracie, super nocny život a chaos primerany juzanskym krajinam co mi vyhovuje 🙂 Ja Ateny urcite odporucam :))

  • Atény nie sú zaujímavé pre instagramových turistov , ktorí si ich chcú iba odfajknúť, že tam boli ako ty Milan. Ak nemáš čo poriadne napísať nepíš nič urobíš lepšie. Pre ostatných Atény sú fantastické mesto pre milovníkov histórie a rôznych kultúr !!!

 5. V Aténách a ani v Grécku som ešte nebola ale raz učíte musím. Minimálne kvôli tým pamiatkam, Parthenón musím vidieť. A mimo tohto článku musím pochváliť video, ktoré máš hneď v úvode. To kde čítaš správu od fanynky. Krásne. Veľa podobných ti prajem !

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.