Výhľad na Londýn, ktorý vezme dych. Tieto miesta mám overené

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Výhľad na Londýn, ktorý vezme dych? Kam za ním ísť? V Londýne som navštívil dokopy až šesť miest, z ktorých bol výhľad úplne úchvatný. Rozhodol som sa spísať všetky, ktoré ma zaujali a aj to, koľko som za tento výhľad zaplatil. Londýn je gigantické mesto, prečo sa naň nepozrieť pekne z hora? Keď sa povie výhľad na Londýn, napadne mi hneď niekoľko miest, kam by som ťa poslal. Pozri si zoznam všetkých, ktoré som navštívil ja a vyber si. 

Výhľad na Londýn? Tieto miesta mi zobrali dych

čo vidieť v londýne
Najlepšie Londýnske výhľady sú zadarmo.

V tomto článku sa dočítaš:

  • Poviem ti, ktorý výhľady na Londýn som absolvoval,
  • dozvieš sa, koľko jednotlivé výhľady stáli
  • zoradil som ich od najnižšieho po najvyšší
  • dám ti tip navyše, ktorý zažiješ len ak budeš mať šťastie.

POZOR: Všetky výhľady, ktoré som absolvoval som zoradil od najnižšieho po najvyšší a pridal extra tip, ktorý je viac o šťastí než o plánovaní. Čekuj tieto výhľady na Londýn.


TIP: Prenajmi si v Londýne bicykel a obehaj si tieto vyhliadky na kolesách. Londýn myslí na cyklistov a taktiež aj na tých najmenších. Detské bicykle nikomu v uliciach nezavadzali.


60 metrov: výhľad na Londýn z Tate Modern galérie
Vstupné: ZADARMO

Ide o najnižší výhľad na Londýn, ktorý som v rámci mesta absolvoval. Ak teda nerátam výhľady z rôznych mostov a podobne. Galéria Tate Modern sa nachádza v centre a má vlastnú vyhliadkovú plošinu. Popravde, tento výhľad ma oslovil najmenej, nakoľko som z neho videl len The Shard (ihlan v pravo). Avšak, dal mi predstavu o tom, ako je Londýn veľký. Vstupné je tu zadarmo, stačí prísť a odviezť sa výťahom na najvyššie poschodie.

výhľad na Londýn tate modern
Výhľad z Tate modern gallery.

80 metrov: Výhľad na Londýn z reštaurácie Madison

Do reštaurácie Madison v Londýne som sa chcel ísť najesť, no bohužiaľ, na terase s týmto výhľadom sa stôl nedá rezervovať. Vp vnútri som nechcel sedieť. Avšak, aspoň som si užil výhľad, ktorý ponúkajú. Páči sa mi najmä pohľad na Katedrálu sv. Pavla. Ide sa sem cez nákupné centrum, opäť výťahom na najvyššie poschodie. Prísť sem môžeš aj vtedy, keď sa neplánuješ najesť v reštaurácii.

výhľad na Londýn madison
Pohľad na Katedrálu sv. Pavla
výhľad na Londýn madison
Londýn z reštaurácie Madison.

111 metrov: Výhľad na Londýn zo Saint Paul’s katedrály

Vstupné: +16 libier

Tento výhľad spoj s prehliadkou katedrály. Sem si lístok budeš musieť kúpiť. Lacnejší je cez internet ako na mieste. Stavba pochádza zo sedemnásteho storočia a hore trošku fúka :) Výhľad na katedrálu je chránený zákonom, čo znamená, že žiadna budova v blízkom okolí nesmie prevýšiť kupolu katedrály. Stavba katedrály stála 120 miliónov libier.

výhľad Londýn
Pohľad z výšky 111 metrov.
135 metrov: Výhľad na Londýn z London Eye
Vstupné: +23 libier

Ide zrejme o najpopulárnejší výhľad na Londýn, no pre mňa už trošku out. Keď som bol v Londýne po prvý krát, myslím, že to bol rok 2009. V tom čase bolo London Eye pekne populárne a preplnené. Dnes je oň stále veľký záujem a to najmä počas západu slnka. Vstup na London Eye stojí od 23 libier a vyššie a dostaneš sa do výšky 135 metrov.

výhľad z london eye
Výhľad z London Eye na Westministerské opátstvo.
155 metrov: Výhľad na Londýn zo Sky Garden
Vstupné: ZADARMO

Toto je najmega top výhľad na Londýn a môj najobľúbenejší. Má však jednu nevýhodu – treba sa tu objednať dopredu. Ja som sa však neobjednal a slušne sa vypýtal hore. Hneď ma  pustili. Výhľad na Londýn zo 155 metrov je už celkom slušný a dokonca si tu nemusíš ani nič objednať. Ja som však neodolal lahodnému kapučínu a pohľade na uhorku.

Celý priestor je dookola presklenný a vidno každú časť mesta. Miesto si rezervuj tu.

výhľad na Londýn skygarden
Dáke ženy čilujú a kukajú na mesto.

306 metrov: Výhľad na Londýn z The Shard
Vstupné: +30 libier

The Shard je v Lodnýne aktuálne veľmi populárny. Ide o najvyššiu vyhliadkovú plošinu v Londýne. Aj keď je vstupné vyššie, stojí za to. Mne sa veľmi páčilo. Odporúčam návštevu pred západom slnka. Môžeš sa tu zdržať ako dlho chceš, no zatvárajú o 22:00. V balíčku, ktorý si musíš kúpiť si môžeš doobjednať aj šampanské a osláviť narodeniny (ako ja) alebo požiadať niekoho o roku (nie ako ja). Lístky do The Shard si môžeš kúpiť tu.

výhľad na Londýn shard
Najvyšší bod Londýna a pohľad na Tower Bridge.
výhľad na Londýn shard
Všetko najlepšie k narodeninám.

PLUS: Výhľad na Londýn z lietadla z výšky zhruba 5 kilometrov

Takýto pekný výhľad na Londýn priamo z lietadla zažiješ ak budeš pristávať na letisku Heathrow. Popravde, záleží skôr na tvojom šťastí. Keď som letel na trase Budapešť – Londýn – New York, let z Budapešti do Londýna pristával takto pekne priamo nad mestom. No čo povieš, nie je ten Londýn gigantický?

londýn z lietadla
Kto vidí Tower Bridge?

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.