Milá Bratislava, rozchádzam sa s tebou

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

V živote každého človeka prichádzajú momenty, kedy sa musí pohnúť ďalej a zmeniť vo svojom živote niečo zásadné. V mojom živote tento moment nastal, respektíve nastane a úzko súvisí s cestovaním. Toto je posledný článok, ktorý píšem z bytu na Hodžovom námestí a pomaly si balím kufor. Zároveň do USA, kam sa chystám zajtra na mini výlet a zároveň PREČ. Skoro úplne. 

Bratislava, budeš mi chýbať

Túžba cestovať ďalej a dlhšie udala v mojom živote nový smer a fúkla mi čerstvý vietor do plachiet. Z toho dôvodu som si nepredĺžil nájomnú zmluvu o ďalší rok. Bratislava, je koniec. Pochop to a už ma tu nedrž.

V Bratislave som sa narodil a žil som tu dlhú časť svojho života. Avšak, nikdy som veľmi nechcel. Mestský život je fajn, no Bratislava je malé mesto. Tu sa človek nestratí. Aj keď ju považujem za svoj domov, nechcem tu zapustiť korene. Aspoň nie teraz. V v rannej šou rádia FM som minulý rok spomenul, že by som chcel zimu stráviť v Thajsku. Z viacerých dôvodov mi to nevyšlo, avšak tento krát som si povedal, že stačilo. Kto chce hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody. Kúpil som si jednosmernú letenku na Filipíny, kam odletím v polovici októbra. Samozrejme, že sa vrátim, no konečne budem viesť život, aký som vždy chcel.

Chcem sa živiť prácou cez internet a stať sa digitálnym nomádom na plný úväzok. Pre to je pre mňa trvalé bývanie v Bratislave prekážkou. Minulý rok som na to išiel zo zlého konca – myslel som si, že najskôr musím zarábať cez internet a potom budem môcť odísť. Opak je však pravdou. Tento krát sa do toho hodím hlavou a budem nútený začať zarábať blogom a cez internet oveľa viac ako doteraz, inak sa budem musieť vrátiť domov. Pre to som si založil v apríli živnosť a poslal do sveta prvé faktúry. Ak to takto pôjde ďalej, môj plán sa naplní. Hoďte ho do vody a naučí sa plávať.

5 dôvodov, prečo mením Bratislavu za Filipíny

  • lebo stála letenka 200 eur 🙂
  • chcem si otestovať na vlastnej koži, či sa dokážem uživiť iba prácou cez internet
  • nemám rád mokré zimy v mestách lebo chcem – konečne som začal v živote robiť veci pre to, lebo chcem a nie pre to aby som vyhovel ostatným
  • kedy, keď nie teraz?

Kde budem bývať do októbra?

Aj keď som s tým mal zo začiatku trochu problém, idem sa nasťahovať k mame (aj keď stále v rámci Bratislavy, no nie v centre). S rodičmi prakticky nebývam od doby, keď som začal chodiť na vysokú školu (čo je už 7 rokov, WTF). Avšak, myslím, že tri a pol mesiaca vydržím, hahaha. Srandujem. Aj keď už nebudem bývať v centre, celkom sa z toho teším. Budem mať kam chodiť behať a podarí sa mi optimalizovať svoje životné náklady (predsa len, ak máte Subway dvadsať krokov od bytu, variť proste nebudete).

Teraz si už len vychutnať cestu do Miami a New Yorku a po návrate začať staro-nový život v Bratislave, no konečne mimo centra. Avšak, Manila nepočká a moja neposednosť tiež nie. Bratislavu mám rád a vždy sa sem rád vrátim, no nechcem, aby ma tu ona držala. O tom kde som a ako dlho už rozhodujem len a len ja!

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

27 COMMENTS

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.