Pláž vo Varadere: Hm, bohužiaľ, táto pláž bola pre mňa veľkým sklamaním. Viem, že so mnou mnohí nebudete súhlasiť, ale videl som viacero pláží po celom svete a táto kubánska mi teda v žiadnom prípade neutkvela v pamäti.

Pláž vo Varadere sa mi vôbec nepáčila

Celkovo dovolenka vo Varadere bola úplným fiaskom a ľutujem čas, ktorý som tu v rámci cestovania po Kube strávil. Nabudúce viac prehodnotím svoj itinerár a nepôjdem niekam len pre to, lebo sa o tom hovorí. A už vôbec nie pre to, lebo sú na gúgli pekné fotky.

Pláž vo Varadere naozaj pekná nie je. Tu je hneď zoznam dôvodov, prečo sa mi nepáčila. Nemôžem povedať, že to je najhoršia pláž, ktorú som navštívil, no keď si dáte do Google obrázky výraz „pláž vo Varadere“, to čo uvidíte sa ani náhodou nezhoduje s realitou. Pekne vyfotené pláže, vo fotošope vybielený piesok a žiadni ľudia. To Varadero nie je ani náhodou. Opäť som sa raz nechal oklamať internetom.

Zoznam dôvodov, prečo sa mi pláž vo Varadere nepáčila

 • nemal som tam žiaden pocit súkromia
 • bolo to len lehátko na lehátku
 • piesok nebol biely, ako sa často zvykne hovoriť
 • najbližšie palmy boli zhruba 20 metrov od vody čiže, ak si chcete poležať v tieni pod palmou, smola
 • bolo tu veľa ľudí a to som tam bol mimo sezóny
 • pláž je pod dohľadom SBS z hotelov aby miestni nevstupovali do rezortov, ktorých je tu hlava na hlave
 • z toho dôvodu tu prirodzenú a pravú Kubu nezažijete ani keby ste sa o zem hodili
 • voda bola špinavá a plávali v nej smeti
 • toto nie je Kuba ani zďaleka

TIP: Prečítajte si, čo treba vedieť o Kube pred cestou


Pláž vo Varadere
Pláž vo Varadere až tak luxusne nevyzerá, na to, že je v Karibiku
plaž vo Varadere
Nepáči sa mi, že zeleň je tak ďaleko od vody
plaž vo Varadere
Toto je karibik?!

[socialpoll id=“2383809″]

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

"Klíma v kancli nebola pre mňa. V roku 2016 som dal výpoveď a začal podnikať. Cestovateľský blog Bez Mapy sa stal mojim zamestnaním na plný úväzok. Lacné cestovanie ma neberie. Moja parketa je destinačný marketing. Píšem o zážitkoch a dobrodružstve. - Milan Bardún (26)

16 KOMENTÁRE

 1. Varadero ale obmýva Atlantik, nie Karibik, ak sa nemýlim :) Inak súhlasím s vačšinou, čo si napísal. Veľké vlny, špina, veľa ľudí a ani náhodou Varadero neodzrkadľuje to, aká je Kuba. Stretla som tam ale skvelých Kubáncov a čas na Kube si veľmi užila, no určite by som Kubu rada navštívila znova, pozrela viac miest než len Havanu a Kubu, a pozrela sa aj na Karibskú stranu Kuby.

 2. Varadero nie je Kuba, no mal si asi smolu na rezort.. bol som na Kube 13 krát, „rezortové“ Varadero nemusím, no ako celku sa ho musím zastať, lebo mu krivdíš… jednoducho bol si na nesprávnom mieste aké nájdeš v Dubaji, či Cancún….

 3. clovek tu hlada tipy, cize chce vediet co je lepsie a co horsie, cize ziaden hejt, ale skusenost, nech si veci moc neidealizujeme a hladame to naj :) skratka robis spravne

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.