Dovolenka vo Varadere bol môj najhoršie strávený čas na Kube

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Dovolenka vo Varadere? Ďakujem, skúsil som  viem, že už nikdy viac. Ani vlastne neviem, prečo som sa na to nechal nahovoriť. Vidina karibskej pláže ma zrejme presvedčila, no tu Karibik nepoznáte. Pláže nič moc a nuda. Áno, ja viem, Maledivy mi čo sa pláží týka nasadili latku príliš vysoko, ale aj tak. Čo všetci na tom Varadere vidíte?

plaze-varadero
Varadero s morom v pozadí. Slnečník na slnečníku a žiadne súkromie

Dovolenka vo Varadere a moje skúsenosti

Prečo som sa rozhodol ísť do Varadera?

Varadero vďaka marketingovým stratégiám mnohých slovenských cestovných kancelárií poznám veľmi dobre. Celoročne mi oči vypaľujú tyrkysovo modré plagáty s veľkým nápisom Varadero letná akcia. Photoshop dobre ovládam aj ja popravde, tieto plagáty ma nalákali. Kubánska exotika pod palmami, biely piesok a tyrkysové more musia byť predsa vstup do raja. Keď už som bol teda na tej Kube, rozhodol som sa stráviť dva dni vo Varadere. Avšak, čo to bude mi mohlo byť jasné už pri pohľade na hotely. Väčšina z ich ponúka iba all inclusive. Je to neklamnym znakom toho, že tu stretnem prevažne dôchodcov s pupkami na lehátku. Mýlil som sa? Nie. Cestovateľský blog Bez Mapy vám odhalí, prečo sa Varaderu vyhnúť veľkým oblúkom.

Dôvody, prečo ľutujem čas strávený vo Varadere

  • Špinavá pláž

Pláž vo Varadere ani z ďaleka nie je taká, ako na obrázkoch. Je pravda, že som sa v mori okúpal a aj si zabehal po pláži, ale počas cestovania som videl oveľa viac krajších pláží. Aká je farba piesku na Kube vo Varadere? Ak si odmyslíme ten bordel, riasy a konáre, piesok je špinavo biely. Pláže sú tu však veľmi tuctové, sto lehátok vedľa seba a ideš. Ak máte dať 1 500 € za dovolenku vo Varadere, to radšej choďte na Maledivy, Sejšely či Bahamy. Budete z toho mať väčší zážitok.

piesok-vo-varadere
Aj keď je to čiastočne spôsobené škaredým počasím, táto pláž nepatrí medzi naj, čo som navštívil
  • Necítil som sa ako na Kube

Varadero nie je Kuba. Podobne ako Cancún nie je Mexiko, Denpassar Bali či Bibione Taliansko. Ak idete do turistického rezortu, nečakajte toho veľa. Samozrejme, že si môžete robiť denné výlety do okolia (napríklad do Havany) ale nie je lepšie tam ostať full time? Nie Jr lepšie si dať večernú prechádzku Havanou ako jeden celodenný výlet? Každopádne, koľko ľudí, toľko chutí. Vo Varadere som stretol rodinu Slovákov, ktorí tam prišli na 3 týždne. Asi by som sa obesil, ale keď im to tak vyhovuje, prečo nie. Mali okolo 55 rokov a mojej otázke, či už boli v Havane odpovedali „Áno, predvčerom nás tam zobral delegát“. Dobre.

alkohol-na-kube
Kurz je takmer rovnaký s Eurami. Fľaša Havana Club rumu za zhruba 4 EUR? Aj to je Kuba
varadero
Radová výsadba paliem
dovolenka-varadero
Okolie rezortu
  • Jediných Kubáncov, ktorých som stretol boli zamestnanci hotela

Tým, že ste takto odrezaní od sveta s Kubou ani veľmi do kontaktu neprídete. Samozrejme, že aj Varadero má svoje centrum, no kúpite si tam maximálne magnetku s pekným, tyrkysovým morom. Ak tam samozrejme pôjdete a nedostanete 3 týždne v bezpečí all inclusive hotela. Pre mňa bolo Varadero jedno veľké sklamanie. Vďaka pekným fotkám cestovných kancelárií som mal vysoké očakávania nespútanej exotiky, no tu som ju nenašiel. Varadero nie je Kuba, no svoj exotický sen som si splnil inde o pár dní neskôr.

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.