Silikónové prsia v lietadle neprasknú, toto sú 3 dôvody prečo

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Silikónové prsia v lietadle neprasknú, nemusíte sa báť. Sem-tam v mojm inboxe na Instagrame pristane správa, ktorá ma naozaj prekvapí. Minule sa pýtala slečna, či môžu jej silikónové prsia pri ceste lietadlom prasknúť alebo pískať. Nie je tomu tak, v dnešnom dieli Milan búra mýty si povieme prečo.

  • TIP: Tento článok je súčasťou článkov zo série Milan búra mýty, kde pravidelne rozoberám rôzne cestovateľské mýtusy, ktorým Slováci veria. Na linku si prečítajte ostatné diely.
  • TIP 2: Tu nájdete zoznam aktuálnych akciových leteniek do Dubaja či do celého sveta, bez ohľadu na to, či máte alebo nemáte silikónové prsia. Cestovanie s nimi je bezpečné. Odkazy sa priebežne aktualizujú, uložte si ich.

Cestovanie lietadlom so silikónovými prsiami

@milan_bezmapy🍑 Daj si spraviť silikónové prsia, je to úplne v poriadku. Ak ti to má pomôcť so sebavedomím a budeš sa cítiť lepšie, akýkoľvek estetický zákrok je na mieste, keď ho robíš kvôli sebe. A neboj, po ceste na dovolenku ti prsia v lietadle neprasknú a ani nebudú pískať. Je to mýtus. #milanbezmapy #milanburamyty

♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Z čoho je zložený silikón, ktorý sa používa na umelé prsia

Silikónové prsia sú vyrobené zo silikónového gélu, ktorý je umelým materiálom s podobnými vlastnosťami ako ľudský tuk. Zloženie silikónových prs je zvyčajne kombináciou organických polymérov a iných chemických látok, ktoré poskytujú pružnosť, mäkkosť a tvarovateľnosť.

Tieto polyméry sú stabilné a nevylučujú žiadne toxické látky do tela. Silikónové prsia môžu byť buď plné (celosilikónové) alebo majú vnútornú štruktúru sústredenú na dodanie tvaru a zachovanie stability implantátu. Vzhľadom na ich zloženie a konštrukciu sú silikónové prsia považované za bezpečné a spoľahlivé v moderných plastických chirurgiách na zväčšenie prsníkov.

Môžu silikónové prsia v lietadle meniť tvar a posunúť sa?

Silikónové prsia v lietadle neprasknú, toto sú 3 dôvody prečo
Silikónové prsia v lietadle neprasknú, toto sú 3 dôvody prečo

Silikónové prsia majú tendenciu udržiavať svoj tvar pomerne dobre, ale nie sú úplne statické. Mohli by sa mierne posunúť v prsnom tkanive v závislosti od faktorov ako napríklad postavenie tela, pohyb a zmeny váhy.

Pri vložení silikónových implantátov do tela je dôležité, aby chirurg zabezpečil, že implantáty sú umiestnené v stabilnej pozícii a že sú správne vyvážené. To znižuje možnosť posunutia implantátov. Avšak nie je úplne neobvyklé, že sa v priebehu času a s pohybom telo implantáty mierne posúvajú alebo menia svoju polohu. Väčšina žien si však nepovšimne žiadne výrazné zmeny v tvare implantátov, ak sú umiestnené chirurgicky správne a ak sa zachováva zdravá hmotnosť tela.

Tri dôvody prečo je cestovanie so silikónovými prsiami bezpečné

Cestovanie so silikónovými prsiami je prevažne bezpečné, a to z niekoľkých dôvodov:

  1. Moderné silikónové implantáty sú navrhnuté tak, aby boli stabilné a mali minimálne riziko poškodenia alebo úniku. Ich konštrukcia je zvyčajne odolná voči bežným nárazom a tlaku, čo znižuje riziko komplikácií počas cestovania.
  2. Kvalitné silikónové implantáty, ktoré sú schválené a používané v medicínskom priemysle, musia splňovať prísne normy a bezpečnostné predpisy. Výrobcovia podliehajú prísnemu dohľadu a kontrolám, čo zvyšuje dôveru v ich bezpečnosť a spoľahlivosť.
  3. Po zotavení sa po operácii, ktorá zahŕňa vloženie silikónových implantátov, je cestovanie vo väčšine prípadov bezpečné, ak chirurg povolí pacientovi cestovať. Väčšina komplikácií, ktoré by mohli nastať, sa zvyčajne vyskytne počas prvých týždňov po operácii, a tak by mali byť už zvládnuté do času, keď by pacient bol pripravený na cestu. Nerobte prudké pohyby a nesnažte sa postaviť na hlavu, keď sa prsia hoja 🙂

Kedy je bezpečnejšie ostať doma a zvážiť cestovanie so silikónovými prsiami

Krátko po operácii by ste nemali cestovať, najmä keď ešte máte korzet, ktorý prsia tvaruje kým sa hoja. Toto je jediný čas, kedy ste mali zvážiť cesotvanie s umelými prsiami a dovolenku odložiť.

Cestujte, Milan.

 

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.