Home Milan búra mýty Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

0
Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty
Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti najdôležitejších, je rozhodne bezpečnostná letisková kontrola. Počas tej si musíme z príručnej batožiny vybrať laptop, tablet, foťák aj tekutiny. No a tie tekutiny bývajú problém. Prečo?

Čítajte ďalej a navštívte kategóriu Milan búra mýty, kde rozoberám cestovateľské mýty, okolo ktorých panuje veľa nejasností.

Tekutiny na letisku musíme rozdeliť do 100 ml, je to kvôli teroristom

@milan_bezmapy

Viete prečo môžeme zobrať do lietadla iba 100 ml tekutín? 💦 Odporúčam zbaliť cestovné 30ml balenie zubnej pasty od @biela.perla ideálne na víkendové výlety lietadlom. Ja tu mám white fresh and moringa s aloe pre svieži dych. #milanbezmapy #milanburamyty #bielaperla #lovecperal #fyp #foryourpage #letisko #airport #wehackthesystem #bielaperla #zubnapasta #cestovanie #cestovanielietadlom

♬ original sound – Milan Bez Mapy

Kto nevie, aktuálne môžeme letecky cestovať maximálne s jedným litrom tekutín, rozdelených do fľaštičiek s maximálnym objemom do 100 ml. Ak má vaša zubná pasta viac, do lietadla vás s ňou nepustia bez ohľadu na to, koľko stála a aké zdravotné benefity prináša vašim zubom. V tomto sú nekompromisní.

Pravidlo jedného litra rozdeleného do 100 mililitrov bolo zavedené v roku 2006 po tom, čo britská tajná služba odhalila plánovaný teroristický útok na lietadlá smerujúce do USA. Teroristi mali so sebou výbušniny maskované v podobe tekutín, ako boli Coca Cola či Sprite a takto ich chceli prepašovať do lietadla a odpáliť. Našťastie boli ich zlé úmysly odhalené včas a na svoje lety do Spojených štátov Amerických sa nedostali.

Po tomto incidente sa stalo cestovanie lietadlom pohodlné o niečo menej a my sa musíme rozmýšľať pred dovolenkou nad tým čo a ak si zbaliť, aby ste prešli kontrolou spolu s príručnou batožinou a jej obsahom. Nariadenie malo byť dočasné, no takmer o dvadsať rokov neskôr ho tu stále máme. Mám ale pre vás a vaše tekutiny dobré správy =) Z mojej skúsenosti, väčšina letísk toto nariadenie dodržiava.

Kedy zrušia pravidlo 100 ml tekutín na letisku? v roku 2024

Jediné porušovanie som si všimol na takmer všetkých vnútroštátnych letoch po Chile, Kolumbii a Argentíne a po Austrálii. Neviem, možno majú vyspelejšie letiskové skenery. Každopádne, toto pravidlo sa má v roku 2024 konečne rušiť. Kým sa tak stane, kupujte si cestovné balenia zubných pást, deodorantov, gélov na vlasy a kozmetiky. Sú široko dostupné na trhu.

Treba však poznamenať jednu dôležitú vec, nariadenie sa týka tekutín v príručnej batožine. Vo veľkom kufri, ktorý ide dole do podpalubia, môžete mať aj desať litrov slivovice, ak splníte váhové limity. To už je ale iný príbeh. Cestujte!

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty
Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.