Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Tekutiny na letisku, nekonečná téma. Viete čo nemám rád na cestovaní? Pár vecí by sa našlo. Jedno z tých najotravnejších, no z hľadiska bezpečnosti najdôležitejších, je rozhodne bezpečnostná letisková kontrola. Počas tej si musíme z príručnej batožiny vybrať laptop, tablet, foťák aj tekutiny. No a tie tekutiny bývajú problém. Prečo?

Čítajte ďalej a navštívte kategóriu Milan búra mýty, kde rozoberám cestovateľské mýty, okolo ktorých panuje veľa nejasností.

Tekutiny na letisku musíme rozdeliť do 100 ml, je to kvôli teroristom

https://www.tiktok.com/@milan_bezmapy/video/7203062456854252805?lang=en

Kto nevie, aktuálne môžeme letecky cestovať maximálne s jedným litrom tekutín, rozdelených do fľaštičiek s maximálnym objemom do 100 ml. Ak má vaša zubná pasta viac, do lietadla vás s ňou nepustia bez ohľadu na to, koľko stála a aké zdravotné benefity prináša vašim zubom. V tomto sú nekompromisní.

Pravidlo jedného litra rozdeleného do 100 mililitrov bolo zavedené v roku 2006 po tom, čo britská tajná služba odhalila plánovaný teroristický útok na lietadlá smerujúce do USA. Teroristi mali so sebou výbušniny maskované v podobe tekutín, ako boli Coca Cola či Sprite a takto ich chceli prepašovať do lietadla a odpáliť. Našťastie boli ich zlé úmysly odhalené včas a na svoje lety do Spojených štátov Amerických sa nedostali.

Po tomto incidente sa stalo cestovanie lietadlom pohodlné o niečo menej a my sa musíme rozmýšľať pred dovolenkou nad tým čo a ak si zbaliť, aby ste prešli kontrolou spolu s príručnou batožinou a jej obsahom. Nariadenie malo byť dočasné, no takmer o dvadsať rokov neskôr ho tu stále máme. Mám ale pre vás a vaše tekutiny dobré správy =) Z mojej skúsenosti, väčšina letísk toto nariadenie dodržiava.

Kedy zrušia pravidlo 100 ml tekutín na letisku? v roku 2024

Jediné porušovanie som si všimol na takmer všetkých vnútroštátnych letoch po Chile, Kolumbii a Argentíne a po Austrálii. Neviem, možno majú vyspelejšie letiskové skenery. Každopádne, toto pravidlo sa má v roku 2024 konečne rušiť. Kým sa tak stane, kupujte si cestovné balenia zubných pást, deodorantov, gélov na vlasy a kozmetiky. Sú široko dostupné na trhu.

Treba však poznamenať jednu dôležitú vec, nariadenie sa týka tekutín v príručnej batožine. Vo veľkom kufri, ktorý ide dole do podpalubia, môžete mať aj desať litrov slivovice, ak splníte váhové limity. To už je ale iný príbeh. Cestujte!

Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty
Prečo musím tekutiny na letisku rozdeliť do 100ml? Milan búra mýty

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.