Tip ako sa dopraviť na letisko Schwechat v noci z Bratislavy

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Prečo ale?

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Viete prečo? Lebo zem je guľatá. Tento článok je súčasťou článkov zo série "Milan búra mýty",...

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Doprava na letisko Schwechat v noci bola pre mňa posledné roky trošku utrpením. Hlavne keď som mal odlet o 6 ráno alebo prílet o polnoci. Avšak, konečne si môžem kupovať letenky s nočným príletom do Viedne. Slovak Lines totiž k svojim 24 linkám z a na viedenské letisko pridali nočný spoj.

Tip ako sa dopraviť na letisko Schwechat v noci z Bratislavy

Stalo sa tak prvého apríla a našťastie to nie je žiadny žart. Zo Schwechatu tak budeme môcť do Bratislavy odchádzať už aj o 01:00 v noci. Po minuloročnom pridaní zastávky autobusov na Hlavnej železničnej stanici (ak neviete, tak je to z nástupišťa G), je toto rovnako perfektná správa aj pre všetkých, ktorí na viedenské letisko cestujú z iných kútov Slovenska. Tieto spoje parádne nadväzujú na najviac vyťažené IC vlaky aj rýchliky z celého Slovenska.

@milan_bezmapy 🚌 Slovak Lines pridal nočné autobusy na letisko Schwechat, vďaka ktorým stihnete skoré ranné lety. Tento tip si uložte. #milanbezmapy #dnescestujem #dovolenka #milujemcestovanie #dnesletim #letiskobratislava #letiskovieden #schwechat #slovaklines *spolupráca @Slovak Lines ♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Nočný spoj na letisko Schwechat

Keď lietam z Viedne, vždy na cestu na Schwechat a následne z letiska využívam spoje Slovak Lines. Počas dňa je zabezpečené dostatočné množstvo odchodov, aby cestujúcim ladili s odletom aj príletom lietadla. Lístky si zvyčajne, ak práve nemám zakúpený Travel Pass, kupujem vopred cez aplikáciu – ušetrím tak nielen peniaze, ale aj čas, ktorý môžem ešte pred odchodom využiť napríklad v Lounge na stanici Nivy.

Po prílete sa zase nemusím zdržiavať kúpou lístka u vodiča (čo je najdrahšia možnosť) ani sa obávať, že mi miesto na poslednú chvíľu neostane. Nie, že by som nejako extra dlho musel čakať na ďalší spoj, veď tie idú často. Je ale fajn mať vopred vybrané sedadlo.

Doprava na letisko vo Viedni v noci

Lístky na autobus sa dajú kúpiť na webe Slovak Lines aj v ich prehľadnej aplikácii, v ktorej budete mať záruku najlacnejšieho lístka. Tá je dostupná pre Android, Huawei a Apple. Stačí pár klikov a lístok vám do pár minút od zaplatenia pristane v emailovej schránke alebo si ho viete nájsť v aplikácii. Nemusíte si ho tak tlačiť ani mať stres, že by vám uletel z vrecka a niekde by ste ho stratili. Stačí sa pri nástupe preukázať QR kódom rovno z mobilu.

Nočný spoj na letisko Schwechat
Nočný spoj na letisko Schwechat

Ako stornovať Slovak Lines lístok na autobus

Taktiež, ak by ste sa na poslednú chvíľu rozhodli lístok zadarmo stornovať, viete tak spraviť prostredníctvom tejto aplikácie a webu, najneskôr 15 minút pred odchodom autobusu.

Nebudem vám klamať, keďže cestujem často, túto aplikáciu používam pravidelne. S novým nočným spojom o 01:00 zo Schwechatu do Bratislavy má potenciál stať sa tou najčastejšie používanou appkou v mojom mobile.

Ak cestujete veľmi často, zvoľte Travel Pass od Slovak Lines

Pokiaľ viem, že budem cestovať častejšie ako je u mňa bežné, rovno si zabezpečím Travel Pass s 10 jednosmernými jazdami z Bratislavy na Schwechat a späť. Nemusím si tak zakaždým kupovať lístky. Výhodou je, že je prenosný a viete sa o autobusové jazdy podeliť s inými členmi rodiny alebo kamošmi či blízkymi.

Slovak Lines majú ponuke aj mesačný Travel Pass, ktorý má na trase Bratislava – Viedeň (alebo Schwechat) platnosť 30 dní a zahŕňa 60 jednosmerných jázd. Je však viazaný na jednu osobu. Oplatí sa vám, ak každý deň dochádzate na letisko alebo priamo do centra Viedne. Stojí pred Hauptbahnhof. Takéto spoje vás tam odvezú 15-krát denne.

Ak z Bratislavy pravidelne cestujete do iných miest na Slovensku, pozrite si bohatú ponuku slovenských Travel Passov. Premávajú linky do Košíc, Nitry, Prešova, Zvolena, Banskej Bystrice, Popradu, Bardejova aj Rimavskej Soboty. S Travel Passom si môžete kúpiť lístky vopred online alebo aj v autobuse u vodiča. A inak, nezabudnite si svoj Travel Pass však vždy vopred aktivovať.

Tip ako sa dopraviť na letisko Schwechat v noci z Bratislavy
Tip ako sa dopraviť na letisko Schwechat v noci z Bratislavy

V Slovak Lines majú pre cestujúcich stále nejaké novinky (napríklad Travel Passy pravidelne prispôsobujú sezóne a potrebám pasažierov), a tak vám odporúčam sledovať ich webovú stránku alebo stiahnuť si aplikáciu, kde sa o nich dozviete medzi prvými. Nech môžete vždy cestovať čo najvýhodnejšie.

Tradičnú otázku, kam sa chystáte najbližšie, teraz vynechám. Spýtam sa radšej – odkiaľ najbližšie priletíte po polnoci a využijete tak nový nočný spoj od Slovak Lines? Článok vznikol v spolupráci so Slovak Lines.

Milan

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.