8 miest čo vidieť na Fuerteventura podľa Milana Bez Mapy

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Čo vidieť na Fuerteventura? Posledný z „hlavných“ Kanárskych ostrovov, ktorý som zatiaľ nenavštívil, som sa rozhodol spoznať len nedávno. Ostrov, na ktorý som počul najviac odlišných názorov zo všetkých. Ľudia mi vraveli, že sa im páčil najmenej, lebo je suchý, iní, že najviac.

Musel som si teda urobiť vlastný názor, nie? V tomto článku mám pre vás tipy na čo vidieť na Fuerteventura počas týždňovej dovolenky a nejaké moje postrehy.

Čo vidieť na Fuerteventura počas dovolenky podľa Milana Bez Mapy

Prečítajte si moje ostatné blogy o Kanárskych ostrovoch, kde rozoberám tipy kde ísť a čo vidieť.

 1. Čo vidieť na Tenerife
 2. Čo vidieť na Gran Canarii
 3. Čo vidieť na Lanzarote

Najskôr si ale prejdime tie dôležité a praktické veci, a to ako a kde kúpiť lacné letenky na Fuerteventura, ako hľadať ubytovanie, ako sa pohybovať po ostrove a či je potrebné si prenajať auto, ako vždy so všetkými užitočnými odkazmi pre vás. Pome na to.

Kde kúpiť letenky na Fuerteventura

Ako aj na všetky ostatné Kanárske ostrovy, aj na Fuerteventura, do Puerto Del Rosario, lieta z Viedne Ryanair. Mne sa podarilo kúpiť si spiatočnú letenku za 80 EUR bez batožiny, v pohode sa viem zbaliť do príručnej. Tu si prečítajte môj návod ako sa zbaliť do malej príručnej batožiny.

Tu dávam odkazy na letenky z Viedne na Fuerteventura

Ako nájsť ubytovanie na Fuerteventura a kde sa ubytovať

Ubytovanie na Fuerteventura nie je problém. Mimo sezóny, v októbri, som našiel veľa, aj all inclusive ponúk za super ceny priamo na pláži. V podstate máme na výber z troch hlavných oblastí. Na juhu v okolí Morro Jable, v strede ostrova pri letisku v časti Caleta de Fuste alebo úplne na severe v časti Corralejo. Ak sa chcete odrezať od sveta, vyskúšajte El Cotillo. Osobne sa mi práve v Corralejo páčilo najviac, no má jednu nevýhodu – ak budete mať prenajaté auto a chcieť si robiť výlety po ostrove, odtiaľto sa ušoférujete k smrti. Fuerteventura je druhý najväčší zo všetkých Kanárskych ostrovov a treba s tým rátať, lebo je pozdĺžne natiahnutý. Prvý je Tenerife.

Možným riešením by bolo si zobrať ubytko vo viacerých častiach ostrova a postupne sa presúvať po ostorve a všade stráviť tak dve noci. Ja som to urobil presne tak. Dole v Morro Jable som sa ubytoval v hoteli SBH Maxorata resort, priamo na pláži. V Corralejo som zvolil Riu Oliva Beach resort, ten nie je priamo v meste, ale pri pláži a blízko k dunám. Do Corralejo je to hodinu pešo alebo pár minút autobusom.

Ako nájsť ubytovanie na Fuerteventura
Ako nájsť ubytovanie na Fuerteventura

Ako sa pohybovať po Fuerteventura a či je potrebné požičať auto

PRENAJAŤ AUTO. Píšem to veľkým, lebo Fuerteventura je jediný ostrov zo všetkých, kde som mal výrazný problém s dopravou. Autobusy tu meškajú viac ako pol hodinu, chodia v extrémne malých frekvenciách a ak sú plné, už vás nevezmú a ďalší ide o hodinu. Zohľadnite, že ide o veľký ostrov so zlou verejnou dopravou a prenajmite si auto.

Ak ale auto predsa len nechcete, stiahnite si appku Moovit, ktorá funguje aj na ostatných ostrovoch. Vyhľadá vám spojenia a autobusy a funguje spoľahlivo. V niektorých mestách sú aj kolobežky, na ktoré som sem tam vyskočil.

8 miest čo vidieť na Fuerteventura podľa Milana Bez Mapy
Kolobežky sú na Fuerteventura obľúbené

Pláže na Fuerteventura a nudisti

Nižšie máte tipy na pláže na Fuerteventura, no ako sa hovorí, že má tento ostrov najkrajšie, môžem potvrdiť. Zlaté pieskové pláže s nízkymi vlnami a rovným vstupom do mora. Majte na pamäti, že nudizmus je tu veľmi tolerovaný a preto nájdete nudistov doslova všade, aj mimo nudapláže.

TIP: Ak ste ešte nevideli čierne pláže, tých je najviac na Tenerife. Avšak, aj Fuerteventura má jednu známu, volá sa Ajuy. Urobte si tam výlet.

Návšteva Fuerteventura a čo vidieť počas dovolenky

 1. Výstup na Pico de la Zarza
 2. Okolie Morro Jable
 3. Pláž Cofete
 4. Laguna de Sotavento
 5. Corralejo a duny
 6. Popcorn beach
 7. Výlet na ostrov Isla de Lobos
 8. Mestá El Cotillo a Betancuria

Výstup na Pico de la Zarza a okolie Morro Jable, pláž Cofete

Hoci je Fuerteventura spájaná predovšetkým so svojimi plážami, sú tu tiež atraktívne horské výšľapy, ktoré sa oplatí vyskúšať. V prírodnom parku Jandía, číta sa Chandía, na území s rozlohou viac ako 14 000 hektárov, ktoré pokrýva veľkú časť juhu ostrova, je Pico de la Zarza. Je to najvyšší bod ostrova. Jeho poloha vo výške viac ako osemsto metrov nad morom ponúka počas jasných dní fakt popiči výhľady. Pláže Cofete a Barlovento, ktoré sú rovno pod vrcholom, určite spoznáte. Všimnite si, že som zvýraznil jasné dní =D

Výstup na Pico de la Zarza vám ukáže, ako veľmi je Fuerteventura vyprahnutá. Krajina bohatá na kontrasty, textúry a farby každým vystúpeným metrom. Všimnite si po ceste kozy, žijú tu vo voľnej prírode. Ja som výstup absolvoval počas zamračených dní a nič nevidel, no je to o ceste, nie cieli, však? Odporúčam vám vyštartovať ráno. Výstup nie je náročný a dáte ho za menej ako dve hodiny jednosmerne. Síce tu nie je turistická trasa vôbec vyznačená, hore trafíte. Tu je odkaz na oficiálne parkovisko, zadarmo. Dole sú moje fotky, výhľad si vygúglite =D

Ja som chcel ísť pôvodne na východ slnka, no tým, že som ešte nepoznal terén, vykašľal som sa na to a išiel po raňajkách. Ako ale hovorím, terén nie je náročný a s čelovkou by som to dal aj pred východom slnka. V tejto časti ostrova tiež odporúčam spomenutú pláž Cofete a maják v Morro Jable.

Výstup na Pico de la Zarza
Výstup na Pico de la Zarza
Výstup na Pico de la Zarza
Výstup na Pico de la Zarza
Maják v Morro Jable
Maják v Morro Jable

Laguna de Sotavento a najkrajšie pláže Kanárskych ostrovov

Na Fuerteventure nájdete viac ako 150 kilometrov pláží. Niektoré sú malé zátoky s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, iné sú obrovské pieskové brehy, ktoré sa vždy objavujú na zoznamoch najlepších pláží v Španielsku. A práve na juhu Fuerteventury, na takzvanom polostrove Jandía, nájdeme dve z najlepších pláží na Fuerteventure.

Jednou z nich je pláž Cofete a druhou je pláž Sotavento. Pláž, ktorá s prílivom a odlivom mení svoj vzhľad a vytvára lagúnu so slanou vodou. Pláže Sotaventa majú zlatý piesok, čisté tyrkysové vody, vysoké piesočné duny a dokonca aj lagúnu, ktorá vzniká pri prílive. Avšak, ostrý vietor bičuje Fuerteventura. Sotavento však vďaka vetru poznajú kitesurferi z celého sveta. Konajú sa tu niektoré z podujatí majstrovstiev sveta vo windsurfingu a kiteboardingu.

Dostanete sa sem jednoducho. Dajte si do Google kaviareň Palmita Pepe y Antonia s výhľadom na oceán, zaparkujte a objednajte si moje obľúbené café bombón – kávu so salkom. Ja som sa tu pomotkal, okúpal, no nie som veľmi plážový typ.

Laguna de Sotavento a najkrajšie pláže Kanárskych ostrovov
Laguna de Sotavento a najkrajšie pláže Kanárskych ostrovov
Laguna de Sotavento a najkrajšie pláže Kanárskych ostrovov
Laguna de Sotavento a najkrajšie pláže Kanárskych ostrovov
Laguna de Sotavento a najkrajšie pláže Kanárskych ostrovov
Laguna de Sotavento a najkrajšie pláže Kanárskych ostrovov

Corralejo, duny, Popcorn beach a výlet na Isla Lobos

Corralejo sa nachádza na severe ostrova Fuerteventura, tesne pred ostrovčekom Lobos, ktorého silueta na obzore tvorí súčasť krajiny tejto turistickej destinácie. Okrem toho ho možno navštíviť už zo samotného prístavu Corralejo, odkiaľ odchádzajú lode aj na Lanzarote. Môžete si dať celodenný výlet. Námorná atmosféra starého mesta je ideálna na pokojnú prechádzku a ochutnávku vína a čerstvých rýb, ktoré ponúkajú reštaurácie v tejto oblasti.

TIP: Na úplnom juhu Calle Iglesia je niekoľko dobrých reštaurácií s čerstvými morskými plodmi. Do jednej som si sadol a dal chobotnicu, no už neviem ako sa volala 🙂

Mesto Corralejo
Mesto Corralejo
Mesto Corralejo
Mesto Corralejo a Calle Iglesia

Zastavte sa pukancovej pláži na Fuerteventure, ktorá je len hodinku pešo z Corralejo, alebo pár minút autom. Keď sa kúsky koralových rias, Rodolity, hojdajú na morskom dne, začnú sa guľatiť a vyzerať ako pukance. Ich vápenatá kostra je vyplavená vlnami rovno na pláž. Niektoré majú veľkosť petangovej gule a je to svetový unikát. Nezabudnite ani na púštne duny za mestom a nudapláže.

Isla Lobos lístky a povolenie na vstup

Na Isla Lobos som sa, žiaľ nedostal, hoci som mal kúpený lístok. Kvôli nejakým osobným záležitostiam som ho nechal prepadnúť a dal si kľudný a relaxačný deň na pláži. Ku kúpe lístkov mám ale jeden tip – kúpte si ich deň vopred, rýchlo sa vypredajú. Plus, na vstup na ostrov je potrebné povolenie, ktoré automaticky generuje počítač. Treba len vyplniť formulár na tomto webe.

Duny v Corralejo
Duny v Corralejo
Pláž Corralejo
Pláž Corralejo

El Cotillo a Betancuria

Hoci sa môže zdať, že Fuerteventura je len pláž a piesok, má tiež dve pekné mestá, ktoré stoja za návštevu. El Cotillo a Betancuria. Jednou z úžasných vecí na návšteve v El Cotillo je pokoj, ticho a lenivé dni na pláži. Najobľúbenejšou aktivitou v El Cotillo je nájsť si pekné miesto na jednej z pláží a relaxovať. Ak ste na z pláží v lagúne, kúpte si šnorchel a masku a vyskúšajte si šnorchlovanie. Je tu veľa rýb a iných morských živočíchov a vďaka útesom, ktoré chránia lagúny, je voda vždy príjemná a pokojná. Na pláži La Concha s jemným pieskom a pokojnou vodou sa vám bude páčiť.

Urobte si prechádzku dedinou k veži Tostón El Cotillo s výhľadom na prístav a pláž surferov. Je to známa budova a jedna z mála na Fuerteventure, postavená začiatkom 18. storočia na obranu doku pred pirátmi. Z vrchu veže sú panoramatické výhľady na okolie. Prejdite sa aj k majáku Faro de Tostón. Betancuria je mesto, ktoré založil na začiatku 15. storočia Francúz Juan de Bethencourt, bola hlavným mestom ostrova Fuerteventura až do roku 1834. Kostol-katedrála Santa María de Betancuria je najdôležitejšou budovou v meste.

Čo vidieť na Fuerteventura počas dovolenky podľa Milana Bez Mapy

Ak máte ďalšie tipy na to čo vidieť na Fuerteventura, napíšte mi ich do komentára. Tento článok si uložte a môžete podľa neho objavovať ostrov. Kanárske ostrovy sú jedna z najzaujímavejších častí Európy, do ktorej sa rád vždy vraciam.

Milan Bez Mapy

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

 1. Pre zdatnych soferov odporucam plaz Jandia s tajomnou Vila Winter,( kde sa skryvali nacisti)a majakom, plaz s ciernym pieskom blizko dedinky Ajuy (da sa urobit kratka tura k piratskym jaskyniam.)A s detmi ale aj bez nich odporucam navstivit uzasnu zoo, jedna z najkrajsich v akej sme boli.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.