Ako sa zbaliť do malej príručnej batožiny bez pokuty? Takto to robím ja

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....

Biele pruhy za lietadlom, Chemtrails, (ne)slúžia na otrávenie ľudí

Biele pruhy za lietadlom. Večná téma konšpirátorov, ktorí veria, že slúžia na vraždenie ľudí, roznášanie chorôb či škodcov alebo vírusov, ktoré zmenia ľudí na...
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Ako sa zbaliť do malej príručnej batožiny? O balení do príručnej batožiny sa na internete toho popísalo skoro toľko, čo o Černobyle. Ale čo s malou príručnou batožinou? Jej rozmery sú ešte menšie, no stále sa dá do nej celkom obstojne zbaliť.


Nemáte čas čítať? Článok si vypočujte ako podcast:


Ako sa zbaliť do malej príručnej batožiny, aké sú rozmery a váhový limit v Ryanair a Wizz Air

Pred tým, než sa začnete baliť do malej príručnej batožiny, prečítajte si aj zoznam toho, čo nemôže byť v príručnej batožine. V tomto článku si prejdeme to, ako sa zbaliť do malej príručnej batožiny bez toho, aby sme museli platiť pokutu na letisku alebo platiť za väčšiu batožinu do lietadla.


ANKETA: Súhlasíte so zavedením malej príričnej batožiny?

Ukázať výsledky

Loading ... Loading ...

Aký je rozdiel medzi príručnou batožinou a malou príručnou batožinou?

Vo veľkosti, váhe, v rozmeroch. To by ste nečakali, že? Malá príručná batožina je pomerne novinka medzi cestovateľmi a kým v minulosti bolo úplne bežné, že ste si mohli na palubu Ryanairu alebo WizzAiru zobrať normálnu príručnú batožinu v klasických rozmeroch, dnes to je jedine za poplatok. Ak nechcete platiť pokutu za nadváhu alebo rozmery a ak si nezaplatíte normálnu príručnú batožinu, budete sa musieť zbaliť do malej príručnej batožiny. Ako?

Do malej príručnej batožiny môže ísť úplne všetko to isté, ako do klasickej. Tekutiny do jedného litra rozdelené do fľaštičiek po 100 mililitrov, oblečenie, kozmetika, dáke jedlo a podobne. Otázne je, či sa to všetko do malej príručnej batožiny zmestí? Ako čo. Ako sa teda zbaliť?

Rozmery malej príručnej batožiny vo WizzAir a v Ryanair

Letecká spoločnosť Rozmery malej príručnej batožiny Váha malej príručnej batožiny
Ryanair 40 x 20 x 20 centimetrov bez váhového limitu, no musí sa zmestiť pod sedadlo pred vami
Wizz Air 40 x 30 x 20 centimetrov do 10 kilogramov, opäť ale pôjde pod sedadlo pred vami

TIP: Nebojte sa, oni to na letiskách nemerajú pravítkom. Ak máte plus, mínus tri centimetre hore-dole, nevadí to. Tie zatlačíte, haha. Často majú na letiskách tie klietkové merače, do ktorých svoju malú príručnú batožinu vložíte a tam sa uvidí, či máte správne rozmery. Odporúčam do lietadla nastupovať ako posledný, vtedy sa im kráti čas a lietadlo musí ísť preč, tak pri posledných to až tak neriešia, aby nezdržovali lietadlo. Ak máte ale očividne veľkú príručnú batožinu a prekročené rozmery, zastavia vás tak či tak.

Postup na zbalenie sa do malej príručnej batožiny

Postup na zbalenie sa do malej príručnej batožiny je veľmi jednoduchý. Mne sa to podarilo a na Kanárskych ostrovoch som bol jeden celý týždeň iba s vecami z malej príručnej batožiny. Je oveľa ľahšie sa zbaliť v prípade, že idete do destinácie, kde je leto a nie zima. Ja som do malej príručnej batožiny zmestil toto všetko. Môj ruksak je úplne základný ruksak, ktorý som si kúpil v Pull n Bear za 19 €.

 • tri slušné košele,
 • dve letné tričká,
 • jedlo tielko,
 • dvojo rôznych kraťasovýh plaviek,
 • dve kraťasy,
 • pyžamo,
 • jeden opasok,
 • tuhý deodorant,
 • jednu zubnú kefku a jednu pastu,
 • voňavku Mont Blanc, do 100 ml,
 • žiletku a holiaci strojček od Phillips,
 • čisté ponožky a spodné prádlo na každý deň,
 • žabky na pláž,
 • fotoaparát, ktorý cestoval zavesený na krku,
 • zápisník formátu A5,
 • masku na oči do lietadla
 • laptop MacBook Air,
 • nabíjačky a káble,
 • a jesennú bundu, ktorú som mal v ruke.

Zrejme som prekročil váhový limit na malú príručnú batožinu

Toto všetko sa mi podarilo zbaliť do malej príručnej batožiny, no uznávam, bolo to do posledného milimetra a miestami som sa bál, že mi strelí zips na mojom ruksaku, ktorý mal správne rozmery. V letných destináciách máte tú výhodu, že ak máte pekné kraťasové plavky, môžete ich nosiť aj ako kraťasy a striedať tričká. Je ale dosť možné, že som prekročil váhový limit, 10 kilogramov.

Avšak, v Ryanair podmienkach prepravy som nenašiel žiadnu informáciu o tom, že by obmedzovali váhu malej príručnej batožiny, takže som ju nikde nevážil. Vo Wizz Air by to bol problém.

Foto postup balenia sa do malej príručnej batožiny

Ako sa zbaliť do malej príručnej batožiny bez pokuty? Takto to robím ja
Najskôr treba všetko veľmi precízne poukladať.

Na obrázku vľavo vidíte všetky moje veci, ktoré sa mi zmestili do malej príručnej batožiny. V zásade je tam všetko, čo by som si zbalil aj do normálneho kufra. Všetko je potrebné veľmi precízne poskladať a zrolovať. Na fotke vľavo to vyzerá priam nemožne, aby sa to všetko zmestilo do malej príručnej batožiny, no zmestilo.

Na fotke nižšie už vidíme, že akonáhle som všetky veci precízne poskladal, zrazu sa zdali oveľa ľahšie na zabalenie do malej príručnej batožiny. Najskôr som dal do ruksaku môj laptop, na ktorý tam mám vzadu vyhradenú špeciálnu priehradku. Je to veľmi dobré z toho dôvodu, že na kontrole na letisku treba notebook vyberať a skenovať zvlášť. Takto sa dá vytiahnuť bez toho, aby som musel otvárať celý ruksak.

Celý trik spočíva v tom položiť ruksak na dno, a všetko doňho dávať zboku, ako keď pcháte moriaka jablkom. Pekne zo strany ruksaku, keď leží na chrbáte. Ak by som všetko ukladal zvrchu, nič by sa tam nezmestilo. Predstavte si lasagne, tak to funguje aj pri balení, haha. Vrstvenie. Keď je všetko oblečenie pekne na seba poukladané, na vrch ide kozmetika a voňavky, ktoré tiež treba pri letiskovej kontrole vyberať zvlášť. Ak by som ich musel hľadať na spodku tašky na letisku, asi by ma porazilo.

Ako sa zbaliť do malej príručnej batožiny bez pokuty? Takto to robím ja
Potom postupne ukladať na seba ako lasagne. Na vrch dať kozmetiku.

Ako sa zbaliť do malej príručnej batožiny a návod

 1. Najskôr si všetko, čo potrebujete zbaliť do malej príručnej batožiny, položte na jedno miesto, aby ste videli, koľko toho máte a chcete si vziať. Polovicu vyhoďte.
 2. Všetko pekne poukladajte a preložte na polovicu. Zložené veci sa skladujú veľmi dobre a jednoducho.
 3. Položte ruksak na dno a všetky veci začnite doňho dávať zboku, nie zvrchu. Tak sa na seba pekne uložia všetky.
 4. Kozmetiku nechajte nakoniec a položte na vrchu batožiny, lebo ju spolu s notebookom budete musieť vyberať na letiskovej kontrole.
 5. Šťastný let.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

5 comments

 1. Tiez som doma nemala batoh 40x20x25 nakolko je to dost specificky rozmer a ani moj batoh na trening nie je taky maly ale nechcela som roiskovat zeby mi ho nepustili do lietadla a tak som si kupila na tieto predlzene vikendy taky palubny skrupinkovy kufor cez najkufre a pohodka – nemam strach ze ma nepustia do lietadla s vecami a vklude na 4 dni veci tam naperem

 2. Supis napad s tym batohom … mna to nenapadlo vobec a tak jazdim so skrupinkovym kufrom zn. najkufre lebo musi zvladat letiskooo :D ale aspon pri dazdi nezmokne a ani moje veci v nom :D fakt brutal blog … super sa to tu cita … dikes

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.