Couchsurfing na Kube nie je legálny. Ak ťa susedia bonznú, bude problém

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

Couchsurfing na Kube: Keď sa mi podarilo kúpiť lacné letenky na Kubu za 175 EUR, potešil som sa, že dám tento exotický ostrov v Karibiku naozaj za malé peniaze. Predstava ubytovania zadarmo s kombináciou lacnej letenky ma ozaj tešili. Potom som však narazil na problém, keď som si hľadal ubytovanie a nechápal som, prečo mi všetci na Couchsurfingu z Kuby píšu, že ich mám kontaktovať na email. V každej správe bola aj zmienka o tom, koľko by som im mal zaplatiť. Počkať, počkať! Veď to je predsa proti pravidlám kaučsurfingu, nie? Vitajte na Kube.

Couchsurfing na Kube nie je legálny

Couchsurfing na Kube
Panoramatický pohľad na Havanu z hotelovej izby, ktorá má licenciu

Prečo je na Kube Couchsurfing zakázaný? Ťažko povedať. Kubánska republika chce takto kontrolovať príval turistov, ktorých má v krajine a snaží sa zarobiť čo najviac na turistickom ruchu. Súvisí to so „záchranou“ miestnej ekonomiky. Aj keď to je proti pravidlám Couchsurfingu, je to taktiež proti zákonom na Kube. Aj keď nájdete na tejto stránke mnoho Kubáncov, ktorí ponúkajú ubytovanie, pripravte sa na to, že to nebude zadarmo. Ak ste Kubánec a chcete nechať u seba prespávať turistov, musíte si zakúpiť licenciu, ktorá nie je lacná. Našiel som na internete informáciu, že táto licencia stojí až 1000 CUC (885 EUR). Neviem, či to je pravda alebo nie, no každopádne to je mega veľa. Ak budete spať v dome, ktorý nemá licenciu, dostanete pokutu vy a aj majiteľ domu.

Tu je pár správ, ktoré som si vymenil s miestnymi na Kube, keď som si tam hľadal ubytovanie. Zo správ som vyvodil dve veci: na Kube je problém s internetom a ubytovanie zadarmo tu jednoducho nenájdem. Pomaly v každej správe mi dali mailový kontakt, aby som ich kontaktoval cez mail a nie cez Couchsurfing stránku. Prečo? Internet na Kube je veľmi pomalý a oveľa rýchlejšie načíta email ako celú webstránku.

[socialpoll id=“2383830″]

Toto mi odpísali z Kuby na moju žiadosť o ubytovanie zadarmo:

ubytkovanie-na-kube


kuba-cs


kuba-couchsurfing


Couchsurfing na Kube


Couchsurfing-na-Kube

Milan Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013

Vitajte na blogu Milana Bez Mapy, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013. Otázky k článku píšte dole do komentára, sledujte ma na Instagrame, a hlavne, cestujte :)

2 KOMENTÁRE

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.