Môj vzorový email farmám pre dobrovoľníctvo na farme a prácu za jedlo

110,307FansLike
192,643FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Dobrovoľníctvo na farme: Ak si hľadáš dobrovoľnícku prácu na farme, si na správnom mieste. Pripravil som pre teba vzorový email, ktorý môžeš poslať farmám po celom svete, ak u nich chceš pracovať za jedlo a ubytovanie. Ja mám ku dňu, kedy píšem tento článok skúsenosť s dvoma farmami. Prvá bola na organickej bio farme na Havaji a druhá na rodinnej farme v Austrálii. Na obidvoch farmách som pracoval zadarmo výmenou za jedlo a ubytovanie. Obidvom farmám som však pred tým, než som prišiel poslal tento email, na základe ktorého sa rozhodli, že ma chcú. Kľudne si ho skopíruj, napísal som ho pre teba po Slovensky aj po Anglicky, no uprav si tam svoje údaje, lebo tento je pre farmu v Austrálii. Dobrovoľníctvo na farme je proste super vec.

Dobrovoľníctvo na farme vo svete

Dobrovoľníctvo na farme
Takéto výhľady mám každé ráno z farmy v Austrálii. Ročné obdobie? Január.

Slovenská verzia: Ahojte! Volám sa Milan a som zo Slovenska. Som sólo cestovateľ a momentálne sa nachádzam v Sydney. Čoskoro odletím na tri týždne na Fiji a pôvodne som mal z Fidži ísť do Majalzie. Avšak, do Austrálie som sa úplne zamiloval a preto hľadám spôsob, ako tu ostať ešte dlhšie. Prišiel som na to, že dobrovoľníctvo na farme je tá správna cesta, ktorá sa mi bude páčiť. Našiel som váš profil a preto sa pýtam, či budete potrebovať moju pomoc na prelome decembra a januára? Ak áno, budem môcť ostať na moje turistické víza v Austrálii až do konca konca januára. Dajte mi, prosím, vedieť. Môžem prísť na celý mesiac. Všetko dobré, Milan.

Anglická verzia: Hello there! My name is Milan and I’m solo traveller from Slovakia. Currently I am in Sydney and soon off for Fiji. My travel plans were to go to Malaysia after Fiji (I have even booked my flight, already) however, I fell in love with Australia. Therefore, I started to searching for some ways, how can I enjoy it more and found out, farming is the way I will definitely love! And here I go. I found your profile and now I am asking you, if you need my help during December/January? 🙂 If I manage to find something, I will be able to stay in Australia on my tourist visa till mid of January, so let me please know. I can stay for whole month. All the best from Sydney, Milan

PS: Ja som si dobrovoľníctvo na stránke hľadal cez stránku workawayers.info ale môžeš skúsiť aj wwoof.net. Z mojej skúsenosti viem, že farmy sú tam väčšinou registrované tie isté.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, svet k tebe domov už od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou alebo sa daj na dobrovoľníctvo na farme 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

8 COMMENTS

  1. Ahoj,
    chcem sa spýtať, kam možem zverejniť ponuku na dobrovoľnícku prácu na farme pri Modre?
    Ďakujem
    Pekný deň:)
    Zuzana

  2. Ešte by som doplnila niečo z vlastnej skúsenosti , my sme sa zaregistrovali na WWOOF a našli si miesto v Gruzínsku. Keď sme ale šli do Austrálie zistili sme,že oni majú vlastný wwoof a treba zaplatit zase za novú registráciu platnu len pre AU..to isté pre Novy Zéland. Takže ak plánujete vystriedať viac krajín tak odporúčam Workaway, kde zaplatíte raz na registráciu a máte pokrytý celý svet.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.