Islam na Slovensku: Toto som našiel v Bratislave!

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Túto „krásnu“ nálepku s preškrtnutou mešitou som nedávno našiel v uliciach Bratislavy. Čo si o tom myslím? V prvom rade som ostal šokovaný, prečo si dal niekto tú námahu aby za svoje vlastné peniaze dal vytlačiť niečo takéto. Na druhej strane som však začal rozmýšľať. Islam na Slovensku? Hm…Čo ak aj ja budem musieť o pár rokov chodiť do mešity? 

Islam na Slovensku je prezentovaný takto:

Islam na Slovensku
Islam na Slovensku

Neviem, čo si mám myslieť, no bol by naozaj taký problém sa jednoducho dohodnúť? Samozrejme, že nechcem, aby Slovensko stratilo svoj ráz a aby bola jeho kultúra prekrytá inou. Avšak, žijeme v 21.storočí a je úplne normálne, že sa ľudia presúvajú po svete za prácou, za rodinou, za teplom a podobne. Kde je však hranica? Čisto z hľadiska moslima v Bratislave (poznám niekoľkých) by som sa necítil bezpečne po zazrení niečoho podobného.


Čitateľ magazínu Bez Mapy, Tony Dúbravec sa na Facebookovej stránke vyjadril takto:

„Islam na miestach, kde je prirodzený a stovkami rokov zaužívaný je určite neškodný. Ale v našich končinách by viedol iba k násiliu a to som presvedčený. Myslím, že nanútené miešanie kultúr nie je ničím obohacujúce pre žiadnu zo strán 🙂 “ 


V jednom s Tonym súhlasím, miešanie kultúr nieje ničím obohacujúce a z čisto evolučného hľadiska to je v podstate nereálne. Tak, ako sa nikdy nestretne bengálsky tiger s polárnym medveďom, tak by sa nikdy nemal stretnúť aziat a černoch. Avšak, ako som spomínal, máme 21.storočie a ľudstvo (by malo) byť už dostatočne vyspelé na to, aby vedelo multikultúru zvládať a regulovať. Kto sú však potom tí, ktorí to nevedia? Myslím, že na túto otázku neexistuje žiadna odpoveď a ani nikdy nebude. Každopádne, Islam na Slovensku zatiaľ nie je tak rozšírený, ako v iných častiach Európy. Prečo? Slováci sú veľmi konzervatívny národ, čo je z jednej strany aj výhoda. Z tej druhej je to však to, čo nás stále drží v pomyslení ostatných ako štát z Východnej Európy.

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.