Kde sa najesť v Trnave? Ja som skúsil ENAK bistro, ktoré prekvapilo

107,392FansLike
189,956FollowersFollow
108,606FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Keď som bol v Trnave, vŕtalo mi hlavou, kde sa tam najesť. Totižto, ja veľmi rád ochutnávam jedlá v rôznych reštauráciách a čím originálnejšie vyzerá, tým som spokojnejší. Práve pre to mi ENAK bistro v Trnave ulahodilo po všetkých stránkach. Aj vizuálnej, no taktiež som sa tu super najedol. Počas mojej návštevy som napísal taktiež článok čo vidieť v Trnave a spojil kultúru s dobrým jedlom. Prečo ma ale ENAK bistro tak nadchlo? Hneď z viacerých dôvodov. Takže, kde sa najesť v Trnave?

Kde sa najesť v Trnave? Skús ENAK bistro.

Milujem ázijskú kuchyňu, no mám jeden problém. Takmer na 99%, vždy, keď idem jesť ázijské jedlo mimo Ázie, nechutí mi. Ja tomu rozumiem, aj keď som jedol bryndzové halušky v Sydney, nechutili ani ako bryndzové, ani ako halušky. O to viac som sa potešil, keď som si v ENAK bistro objednal thajský Pad Thai. Ide o jedlo, ktoré som počas môjho mesiaca v Thajsku jedol takmer každý deň.

Keď som si ho ale objednával, obával som sa, že opäť narazím na zlú napodobeninu. Nestalo sa! Pad Thai v ENAKu ma dostal svojou naozaj originálnou vôňou a autentickou chuťou. Teraz neklamem, mimo Thajska som takýto Pad Thai ešte nejedol. Thajskú a Indonézsku kuchyňu tu majú naozaj zmáknutú na jednotku. Kde sa najesť v Trnave, ak chceš ázijskú kuchyňu? Ja som stavil na ENAK.


TIP: Čekni menu v ENAK bistro. Okrem Pad Thai ma zaujal aj Nasi Goreng či Thai curry.


kde sa najesť v trnave enak
Thajský Pad Thai v Trnave, ktorý aj chutí ako Pad Thai. (foto Veronika Pribelová)
kde sa najesť v trnave enak
Myslím, že môj výraz hovorí za všetko. (foto Veronika Pribelová)

Raw koláče s kvetinkami a dobrou chuťou

Aby som však neostal len pri Thajskej a Indonézskej kuchyni, moje srdce zaplesalo, keď čašníčka priniesla raw koláče, ktoré vyzerali naozaj skvelo. Až tak, že mi ich bolo ľúto jesť. Aj keď po tom Pad Thai som už veľa miesta nemal, týmto raw koláčom som nemohol povedať nie. Podobne ani thajskej káve, ktorú tu pripravujú.

Ja moc nie som zástanca eko bio raw a podobných vecí. Jednak som bol toho názoru, že tieto veci nemajú chuť a sú zbytočne predražené. Avšak, raw záusky v ENAK bistro mi veľmi chutili. Kde sa najesť v Trnave? Ja už viem.

Čo sa mi páči na ENAK bistro v Trnave

  • bistro sa nachádza priamo v centre Trnavy
  • varia tu z čerstvých surovín
  • majú tu originálne raw koláče, ktoré aj chutia
  • ázijské jedlo tu chutí ako v Ázii
  • príjemná atmosféra
  • dokonalá kúpeľňa 🙂 to choď fakt čeknúť
kde sa najesť v trnave enak
Tento bol najlepší. (foto Veronika Pribelová)
kde sa najesť v trnave enak
Čučoriedky zabili! (foto Veronika Pribelová)
kde sa najesť v trnave enak
Tá farebnosť vyzerá chutne! (foto Veronika Pribelová)

Zastav sa na Halenárskej 10 v Trnave v ENAKu. Ja som návštevu tohoto bistra spojil s prehliadkou Trnavy a domov som išiel naozaj kultúrne aj gastronomicky vyžitý 🙂 Ak si budeš klásť otázku kde sa najesť v Trnave, už vieš.

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013 PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Poďakuj sa mi kávou 🙂
Uložiť

Uložiť

Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.