Letné tábory v Amerike: Tieto 3 zážitky by som nezažil nikde inde

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Letné tábory v Amerike sú medzi študentmi veľmi populárne. Sám som sa jedného zúčastnil s Camp Leaders a aj keď som si myslel, že ide o klišé, naozaj to bolo najlepšie leto môjho života. Počas dvoch mesiacoch v letnom tábore Camp Wah-Nee v Connecticute som zažil kopec srandy, videl, ako fungujú Američania a moje pľúca zabudli, čo je to smog. Poď so mnou na malú prehliadku toho, čo som vyvádzal v Amerike a inšpiruj sa na svoje budúce leto.

Letné tábory v Amerike s Camp Leaders

letné tábory v amerike
Toto je motýľ??

Akrobatické kúsky na lane

Keďže lentný tábor, v ktorom som pracoval, bol založený najmä pre športové deti, tie sa tu rozhodne nenudili. Wah-Nee bol super v tom, že tu mali decká naozaj čo robiť každý jeden ďeň. Ja som pracoval ako pomocník v kuchyni a programu som sa mohol účastniť dobrovoľne podľa toho, ako sa mi chcelo. To mi, popravde, celkom vyhovovalo.

Každý rok tu dotiahli aj nejakú americkú celebritu. Keď som bol v tábore ja, prišiel sa deťom ukázať dáky známy basketbalista (ktorého som ja vôbec nepoznal), no rok na to zavolali YouTubera, Taylera Oaklyho. Celkom super nápad, ako oživiť deckám leto v tábore.

Jeden večer som sa však naučil skákať po lane, ako opica. V tábore sme mali dvoch akrobatov z Argentíny a na tretí pokus som vedel to, čo som si myslel, že sa nikdy nenaučím. Aha:

Letné tábory v Amerike s Camp Leaders

Podle kompjútru „NE“

Keďže je camp Wah-Nee dosť ďaleko od civilizácie priamo v štáte Connecticut, internet tu bol všelijaký. Niekedy som mal pocit, že funguje podľa toho, koľko je mrakov na oblohe. Osobne mi to však nevadilo – kto potrebuje uprostred lesa internet? WiFi bolo len v hlavných častiach tábora, no počítače aj tak fungovali spoľahlivejšie. Avšak, tento nápis na monitore ma vždy rozosmial „Vždy povedz NIE, ZRUŠIŤ alebo PRIPOMEŇ MI NESKÔR“. To si tu niekto prepísal svoje životné motto?


TIP: Stráv leto v Amerike s Camp Leaders aj ty. 


Samozrejme, že to platilo len pre príkazy v počítači, no dalo by sa to veľmi ľahko transformovať na niektorých dnešných ľudí, však?

vtipné hlášky v angličitne
Niekto sem napísal svoje životné motto?

Letné tábory v Amerike s Camp Leaders

Výlet na Harvardovu Univerziru bol môj sen

Och, áno. Kto by nepoznal Harvardovu univerzitu? Raz som mal dokonca ambície, že sem pôjdem študovať. Avšak, som veľmi rád, že ma to rýchlo prešlo. Počul som už o Slovákoch, ktorí na Harvarde študujú a nie je to nič ľahké a lacné. Avšak, môj sen sa mi splnil. Len trochu inak, ako som si predstavoval. Stál som pri vchode do univerzity.

Camp Wah-Nee je iba kúsok od štátu Massachusetts s hlavným mestom Boston. A práve Harvard sa nachádza pri Bostone v Cambridge. Jedeň deň sme si viacerí vybavili voľno, požičali od šéfa auto a spravili road trip do Bostonu.

letné tábory v amerike
A dnu pôjde kto?

Extra fotky z tábora Camp Wah-Nee:

Letné tábory v Amerike sú skvelý spôsob, ako stráviť voľné leto počas vysokej školy. Aj keď som sem išiel sám, hneď som si našiel niekoľko kamošov a spolu se zažili perfektné leto v Amerike. Ak by som mohol, zopakoval by som hneď!

Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.