Luxusné hotely na Slovensku, v ktorých som zložil hlavu

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Luxusné hotely na Slovensku? Prečo nie. Máme ich tu hneď niekoľko a ja ich postupne skúšam. No a zisťujem, že aj na Slovensku sa dá zažiť luxusná dovolenka. Keď som sa v marci vrátil z polročnej cesty po svete, povedal som si, že budem viac cestovať po Slovensku. V novembri opäť odchádzam na niekoľko mesiacov k rovníku a rozhodol som sa teda zosumarizovať moje letné cestovanie po Slovensku. S ktorými z týchto hotelov máš skúsenosť ty?

Luxusné hotely na Slovensku

Hotel Montfort v Tatranskej Javorine s tajnými miestnosťami

Montfort patrí medzi moje zlatíčka. Tá pokojná atmosféra, ktorá vládne v Tatranskej Javorine a v okolí hotela na mňa pôsobila neuveriteľne upokojujúco. Konečne viem, ako znie skutočné ticho. Stačilo, keď som sa ráno postavil na svoj balkón v hoteli a zapozeral sa do rannej hmly nad Belianskymi Tatrami. Je vysoko pravdepodobné, že tu stretneš srnky, ako behajú po lúke a naháňajú vtáky.

TIP: Ak sa chceš ubytovať v niektorom z týchto hotelov, zľava na ubytovanie bude to, čo hľadáš.

Hotel Montfort, kedysi známy ako Kolowrat a Poľana, ma zaujal aj pre svoju históriu – spočiatku slúžil výlučne pre našu vládnu špičku a sú tu miestnosti so zvukotesnými stenami. Určite patrí medzi luxusné hotely na Slovensku.

Celú recenziu na hotel Monrfort si prečítaj tu.

The Grand Vígľaš, kde som bol panovníkom na stredovekom hrade

K hotelom, ktoré sú v historických kaštieľoch, som mal vždy zvláštny rešpekt. Veď v podstate bývam u niekoho doma. Ten niekto ale už nežije, lol. O The Grand Víhľaš som sa dozvedel z internetu a povedal si, že sem musím ísť. Nádvorie s kaviarňou, luxusné izby a chodby hotela vyzdobené rytierskymi brneniami vo mne vyvolali pocit, že som panovník na stredovekom hrade.

The Grand Vígľaš si pamätám ako skutočné stredoveké sídlo, kde aj moja posteľv izbe vyzerala, ako keby v nej spal sám panovník hradu.

Recenziu hotela The Grand Vígľaš si prečítaj tu.

Art Hotel Kaštieľ v Tomášove má v mojom živote špeci miesto

K Art Hotelu Kaštieľ v Tomášove mám zvláštny vzťah. Pamätám si časy, keď som sa sem chodil bicyklovať okolo starej, schátranej budovy, ktorá vyzerala, že každú chvíľu padne. Kedysi ústav pre problémovú mládež, dnes luxusný hotel pri Bratislave. Od roku 2008 však prešiel kompletnou rekonštrukciou a ubytovať sa tu je naozaj radosť. Vedia to aj mnohé slovenské celebrity.

Vonkajšia šachovnica, bazén a taktiež wellness s vírivkou a saunami sú presne to, čo potrebujem, keď si chcem oddýchnuť. Tu sa mi to podarilo na výbornú a svoju hlavu som sklonil v izbe Afrodita, keďže každá izba tú má svoje vlastné meno.

Prečítaj si recenziu na ArtHotel kaštieľ v Tomašove. 

Luxusné hotely na Slovensku

Grand Hotel Kempinski High Tatras je skúsenosť sama o sebe

Kto by nepoznal luxusný Grand Hotel Kempinski vo Vysokých Tatrách. Keď som sem mal namierené, nevedel som, či sa viac teším na super wellness, raňajky alebo samotnú izbu. O tomto hoteli som už počul veľa a vždy, keď som sa bol prejsť okolo Štrbského Plesa, očkom som hodil cez sklo a videl bazén a ľudí na lehátkach, ktorí relaxovali pri pohľade na Lomnický štít.

Neskôr sa museli posunúť, lebo som si medzi nich ľahol aj ja. Grand Hotel Kempinski High Tatras je naozaj unikátna skúsenosť, ktorú odporúčam každému Slovákovi.

Prečítaj si moju recenziu na Grand Hotel Kempinski.

Wellness hotel Kontakt pri Tatrnaskej Lomnici

Wellness hotel Kontakt je prvým wellness hotelom v Tatrách a ich Vitálny svet ma úplne dostal. Niekoľko sáun, vírivky, bazén a posilňovňa zabezpečili, že som sa tu motkal celý deň. Hotel sa nachádza iba kúsok od Tatranskej Lomnice v tichom prostredí. Úplne si viem predstaviť vrátiť sa sem počas zimného víkendu a zo sauny odpísť len na večeru. Najlepšie je, že ak chceš byť ubytovaný priamo v hoteli, majú k dispozícii aj súkromné chaty.

Ja som si objednal Piňa coladu a vychutnal si ju vo Vitálnom svete priamo z vírivky. Keď mi bolo teplo, prebehol som sa po vonku popri jazierku a opäť naspäť do sauny.

Celú recenziu na Wellness hotel Kontat nájdeš tu.


Na záver malá anketa, ktorý zo spomenutých hotelov by si chcel očekovať?

[socialpoll id=“2459502″]


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

2 comments

  1. Byval som v tomto hoteli na pracovnej ceste. Suhlasim, ze ranajky boli fantasticke. Tiez spolocne priestory – recepcia a restauracia vyzerali luxusne. Na druhej strane izba ufulana, cistota kupelne by mohla byt lepsia a mal som dokonca dojem, ze v izbe bolo nafajcene (mozno len nedisciplinovany predchadzajuci host). Ale na hotel 3* a cca 50 Eur/noc celkovo fajn.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.