Grand Hotel Kempinski v Tatrách skrýva tajnú lienku. Ja som ju našiel.

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
130,087FollowersFollow
79,244FollowersFollow

Grand Hotel Kempinski High Tatras: Keď sa povie luxusné ubytovanie v Tatrách, každému bezpochyby napadne Grand Hotel Kempinski. Bol som tu ubytovaný počas dvoch nocí a vysoký nadštandard som si naozaj užíval. Počnúc fenomenálnymi raňajkami, výbornou večerou, bazénom s výhľadom priamo na panorámu Vysokých Tatier až po malé detaily, ktoré mi neunikli. Pamätám si, ako vždy, keď som bol pri Štrbskom plese a šiel okolo tohoto hotela, všímal som si ležiacich ľudí na lehátkach za sklom hotela. Užívali si výhľad na prírodu priamo z wellnessu. Nedávno sa však museli mierne posunúť, nakoľko som si ľahol vedľa nich. Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry je teda päť hviezdičkový zážitok!

Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry

Toto sa mi na hoteli páčilo najviac:

 • Možnosť ubytovať aj psa, nebol s tým žiaden problém a Dorota dostala na recepcii extra mlsku a vodu,
 • čerstvé ovocie priamo na izbe,
 • bohaté raňajky s rôznymi druhmi syra, ktoré milujem,
 • špeciálny čaj o piatej,
 • kreatívny obraz na schodisku pri recepcii, ktorý skrýva lienku,
 • ranný výhľad na Štrbské pleso je na nezaplatenie,
 • ZION SPA LUXURY s výhľadom na panorámu Vysokých Tatier,
 • uteráky vyrobené zo 100% bavlny,
 • v kúpeľni vyhrievaná mramorová podlaha,
 • upratovanie izby dvakrát denne,
 • fitness club, ktorý je otvorený až do 22:00.

Zaujímavosť: V hoteli sa na schodisku nachádza veľký, farebný obraz. Ide o rozkvitnutú horskú lúku, ktorú namaľovala Júlia Haluzová ešte počas rekonštrukcie hotela. Vznikol z toho obraz s rozmermi 4×5 metra, ktorý si z recepcie určite všimneš. Má však háčik, dokážeš na ňom nájsť skrytú lienku v životnej veľkosti? Mne to chvíľu trvalo. Názov obrazu je Sedem žltých tulipánov.

Prečo ale práve rozkvitnutá lúka? Keď sa známy slovenský finančník vrátil z cesty po severnom póle, pred očami mal samý sneh. Potreboval po dlhej dobe vidieť niečo farebné a obraz si u mladej umelkyne nechal namaľovať. 

júlia haluzová Sedem žltých tulipánov
Vidíš lienku? Naozaj tam je.

Moja izba Deluxe s výhľadom na jazero v Grand Hoteli Kempinski High Tatras

Hotel má až 98 izieb vrátane apartmánov. Vyhrievaná mramorová podlaha v kúpeľni a rýchly internet, je to, čo potrebujem k svojej práci travel blogera. Za veľké plus považujem aj izbu pre telesne postihnutých.

V rámci prehliadky hotela som sa pozrel aj na novomanželský a prezidentský apartmán. Ten novomanželský má vlastnú vírivku v jednej z vežičiek hotela. Vedel si, že prezidentský apartmán je rozdelený na pánsku a dámsku časť? Všimni si posledné tri fotografie v galérii a nájdi rozdiely.

Novomanželský a prezidentský apartmán v Grand Hoteli Kempinski High Tatras

prezidentský novomanželský apartmán kempinski tatry
Vírivka v novomanželskom apartmáne.
ZION SPA LUXURY wellness v Grand Hoteli Kempinski pri Štrbskom plese

Jednoznačným lákadlom hotela je mega premakaný wellness s názvom ZION SPA LUXURY. Zaujímavosťou je, že sa zameriava na tri živly a to oheň, vodu a zem. Vírivka, plavecký bazén, sauny, VIP spa, bylinkové parné komory a Kneippová cesta je presne to, čo by mi po lyžovačke na Štrbskom plese padlo celkom vhod.

V spa som vyskúšal takmer všetko, okrem masáží. Našiel som tu taktiež Vitamínový bar, odkiaľ som si nechal priniesť víno priamo do vírivky. Veď aj to je vitamín, nie?

Pozri si moju galériu zo ZION SPA LUXURY:

Hotelové raňajky, čaj o piatej a reštaurácia Grand Restaurant v Grand Hoteli Kempinski High Tatras

S hotelmi si najčastejšie okrem výborného spa taktiež spájam aj jedlo. Kempinski pri Štrbskom plese prekonal moje očakávania. Od bohatej večere, cez sýte raňajky s čerstvými džúsmi až po čaj o piatej. Reštaurácia Grand Restaurant ponúka jedlá počas celého dňa s dôrazom na tie najlepšie ryby, mäso a morské plody. Súčasťou reštaurácie je aj obývacia izba, kde som si mohol odpočinúť pred krbom.

Raňajky podávajú až do 11:00, čiže som si mohol kľudne pospať dlhšie. Do Tatier som ale neprišiel spať a raňajky mi dali dostatok energie na celodennú túru na Chatu pod Soliskom a na Predné Solisko.

Rezervuj si ubytovanie v Grand Hotel Kempinski High Tatras na oficiálnej stránke hotela. Mne sa pobyt veľmi páčil a naplno som si ho užil. Grand Hotel Kempinski High Tatras pokladám za veľmi príjemnú voľbu pre romantické a zamilované páriky ako aj pre lyžiarov, ktorí si chcú svoju zimnú lyžovačku alebo letnú turistiku užiť naozaj vo veľmi vysokom štýle.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.