Ako na letisko Schwechat z Hlavnej železničnej stanice so Slovak Lines

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Na letisko Schwechat z Hlavnej železničnej stanice? S letom prichádzajú aj super správy od autobusového dopravcu Slovak Lines. Tí totiž spustili pohodlnejšiu a rýchlejšiu linku komfortným autobusom Setra na medzinárodné viedenské letisko Schwechat úplne novou trasou – priamo z bratislavskej Hlavnej železničnej stanice.

Ako na letisko Viedeň z Hlavnej železničnej stanice so Slovak Lines

Vďaka tomu tiež pribudla nová nástupná zastávka na Einsteinovej ulici na zastávke MHD pri výstavisku Incheba. To je super správa aj pre tých, ktorí prichádzajú z iných kútov Slovenska vlakom. Odteraz si nemusíte brať taxíky k autobuske Nivy alebo pod Most SNP, pretože autobusy Slovak Lines vás budú čakať okrem týchto dvoch miest aj pred budovou železničnej stanice. Cesta do Rakúska na letisko už nemôže byť viac jednoduchá.

Ako na letisko Schwechat z Hlavnej železničnej stanice so Slovak Lines
Ako na letisko Schwechat z Hlavnej železničnej stanice so Slovak Lines

Slovak Lines longue na autobusovej stanici

Popravde mne sa na Nivách aj páči, lebo hneď pri nástupisku sa nachádza pohodlná čakáreň, Lounge, kde si môžem ešte pred cestou aj niečo zobnúť. S cestovným lístkom Slovak Lines dokonca zadarmo. Neraz ma zachránilo aj to, že tu predávajú rôzne praktické cestovateľské drobnosti. Ak si doma zabudnete slúchadlá, nabíjačku alebo redukciu, tak problem solved.

Časy odchodov autobusu Slovak Lines na letisko Swechat z Hlavnej stanice

Nový spoj teda odštartuje svoju púť v nedeľu 27. júna 2022. Bude odchádzať z Hlavnej železničnej stanice z nástupišťa „G“ až šesťkrát denne, a to o 8:45, 10:45, 12:20, 14:45, 16:45 a 22:45 hod. Lístky si môžete zakúpiť už teraz. Tieto časy sú starostlivo zvolené tak, aby ideálne nadväzovali na najviac vyťažené príchody IC vlakov a rýchlikov z celého Slovenska. To je naozaj mega správa a lepšie to už byť ani nemohlo. Toto mi na Slovensku tak trochu aj chýbalo.

Keďže ja túto pravidelnú linku na letisko so Slovak Lines často využívam, pri hľadaní spojov v ich praktickej mobilnej aplikácii som si všimol, že dopravca tiež zvýšil frekvenciu pravidelných spojov na letisko. Najjednoduchšie a vždy najlacnejšie si lístok viete zakúpiť online na webe Slovak Lines alebo v aplikácii. Tá sa mi teda viac osvedčila, pretože keď som lístok potreboval na poslednú chvíľu, 15 minút pred plánovaným odchodom, stornovať, rýchlo a jednoducho som si to tam vyklikal.

Tiež tam mám nastavené upozornenia na novinky, nech o nich viem prvý a môžem vám ich ochotne posunúť ďalej rovnako ako tento článok. Aj keď s tým som si dal trochu načas, lebo tento mesiac lietam z jednej krajiny do druhej.

Travel Pass od Slovak Lines

Na cestovanie mám aj neprenosný digitálny Travel Pass, ktorý mi umožňuje neobmedzene cestovať a kupovať si lístky na konkrétne spoje za 0€ na určité časové obdobie. Dá sa zakúpiť len na webe Slovak Lines, nie u vodiča ani v pokladni. Ja mám verziu z Bratislavy do Viedne, no je aj možnosť využiť Travel Pass na partnerské linky z Bratislavy do rôznych miest po Slovensku – Košice, Nitra, Prešov, Zvolen, Banská Bystrica a Poprad. Ak toto čítajú nejakí študenti, nemáte za čo. Cestujte hocikedy a hocikde.

So Slovak Lines cestujem rád aj preto, lebo napriek tomu, že majú za sebou takmer 70-ročnú históriu, dbajú na súčasné trendy v autobusovej doprave teoreticky a hlavne to pretavujú do praxe. Spoločnosť vznikla v roku 1949 ako súčasť ČSAD a po rozdelení Československa pôsobila až do roku 2007 pod názvom Slovenská autobusová doprava. Páči sa mi, že ich vozový park je moderný a autobusy sú vybavené toaletou, polohovateľnými sedadlami s opierkou na rameno a na nohy, sklopným stolíkom a bezpečnostnými pásmi.

TIP: Pred tým ako sa vydáte na letisko, prečítajte si ako na cestovanie lietadlom s CBD a aké lieky si môžete zobrať do príručnej batožiny.

Ako na letisko Schwechat z Hlavnej železničnej stanice so Slovak Lines
Ako na letisko Schwechat z Hlavnej železničnej stanice so Slovak Lines

Najviac však oceňujem klimatizáciu, wifi a nabíjanie cez USB, ktoré využijem takmer pri každej jazde. Normálne by som s nimi pocestoval aj na dlhšiu trasu. Vy sa s ich partnermi môžete komfortne odviezť tiež, pokojne na krátky výlet, za nákupmi alebo na pracovnú cestu napríklad do Prahy.

Pre mňa sú Slovak Lines top autobusový dopravca na Slovensku a nemenil by som ich za nič. Škoda, že nie sú aj letecká spoločnosť, svet by bol hneď krajším miestom. Článok vznikol v spolupráci so Slovak Lines.

S láskou, Milan

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.