Najlepšie cestovateľské blogy, ktoré čítajú samotní blogeri

110,945FansLike
193,649FollowersFollow
109,424FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Najlepšie cestovateľské blogy? Takých zoznamov tu už bolo niekoľko. Lenže, kto sa v nich má vyznať? Pravidelne ma do týchto zoznamov zaraďujú, keďže cestovateľský blog Bez Mapy patrí medzi najčítanejšie blogy o cestovaní na Slovensku. Nepíšem o lacnom cestovaní (veď to robí každý), ale o dobrodružstve a zážitkoch. Medzi mojich partnerov patrí aj Qatar airways, Mini cooper, Coca cola či Európska komisia v Bruseli. No ale, aké blogy čítam ja, keď práve neblogujem? Tú sú moje najobľúbenejšie blogy o cestovaní.

Najlepšie cestovateľské blogy

najlepšie cestovateľské blogy
Keď neblogujem, tak čítam iné blogy.

Adventurous Kate: Dobrodružnú Kačenu, pôvodom z Massachusetts, čítam už niekoľko rokov. Popravde, mám také fázy. Raz ma nudí, inokedy si schuti prečítam jej články, v ktorých dáva do laty všetkých digitálnych nomádov žijúcich v Chiang Mai. O tomto severothajskom meste sa vraví ako o raji podnikateľov, ktorí pracujú cez internet. Ale, Dobdordužná Kačena tvrdí, že úspešní nie sú, keď musia žiť v krajine, kde sú náklady na život minimálne. Jej zarába blog na život na Manhattane v New Yorku, kde stojí mesačný nájom od 1 500 dolárov vyššie. Určite patrí medzi najlepšie blogy o cestovaní.


PS: Chceš spolupracovať? Pozri si moje aktualizované štatistiky návštevnosti, demografické údaje čitateľov a napíš mi.


P.S. I’m on my way: Ach, Trisha. Ide o Filipínku, ktorá mi niekedy príde trochu na drogách. Na jej štýl som si ale zvykol a príde mi veľmi sympatický. Je známe, že vlastniť filipínsky pas je nešťastie, kvôli vízam. No ona sa s tým vysporiadala a začala zarábať cestovateľským blogom. Jej príspevky som sledoval najmä vtedy, keď cestovala po Izraeli, kde sa zasnúbila. Ja som ju typoval na gejku. Určite ju ale zaraďujem medzi najlepšie cestovateľské blogy.

Nomadic Matt: Tento chalan je šaman. Matthew Kepnes mi bol sympatický do momentu, keď začal organizovať poznávacie výlety po Európe, kde si za Prahu a Viedeň vypýtal vyše 2000 dolárov s ubytovaním v hosteli. Asi mu to ale zarába. Jeho články sú zaujímavé, no trochu sa mi na ňom nepáči to, že akonáhle sa stal známym, na svojich čitateľov tak trošku kašle – viac článkov a postov na Facebooku by nebolo odveci, Maťo.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

PS: Páčil sa alebo ti pomohol môj článok? Pozri si nakúp v mojom obchode.

Cestovaniu zdar!

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.