My Slováci sme tento rok stavili na netradičné dovolenkové destinácie

103,217FansLike
187,229FollowersFollow
108,106FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer na Slovensku podľa Forbes.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Netradičné dovolenkové destinácie? Čítal som zaujímavý článok o tom, kam tento rok chodili Slováci na dovolenku. Aj keď vo veľkom viedli rôzne Talianská, Chorvátska a Grécka, vďaka novým leteckým linkám z Bratislavy sme navštívili aj menej tradičné dovolenkové destinácie. Patrí medzi ne Srbsko, Bosna a Hercegovina alebo Macedónsko. Sám som si niektoré vyskúšal. Čo teda túto letnú sezónu fičalo najviac a čo bude fičať túto zimu?

Netradičné dovolenkové destinácie lákajú stále viac

netradičné dovolenkové destinácie
Aj Miami beach znie ako dobrý nápad.

Naše letisko v Bratislave sa pomaly ale isto prebúdza k životu. Aj keď len vďaka nízko-nákladovým leteckým spoločnostiam, no práve tie si nájdu u nás svoju klientelu. Ja patrím medzi ňu tiež. Avšak, ak patríš k tým, ktorí radšej vysedávajú v kasínach, klikni sem. Ak nie, určite čítaj tento článok ďalej.

V roku 2017 som vyskúšal srbský Niš dvakrát a spojil to aj s výletom do Sofie v Bulharsku. Ideálne je odletieť z Bratislavy do Sofie s Wizzair a vrátiť sa z Niš do Bratislavy s Ryanairom. Autobus medzi Sofiou a Nišom trvá štyri hodiny a stojí 12 €. Ak ťa zaujíma, čo vidieť v Niš alebo čo vidieť v Sofii, určite si prečítaj oba články. Z Bratislavy môžeš najnovšie letieť s Wizzairom aj do Varšavy, Tuzly, Skopje, spomínanej Sofie či do rumunského Cluj. Samotné Rumunsko veľmi odporúčam. Páči sa mi, že sa takto otvárajú Slovákom dvere do netradičných dovolenkových destinácií.

Netradičné dovolenkové destinácie budú aj počas zimy

netradičné dovolenkové destinácie
Malajzia vo februári?

Avšak, načo sa trepať v lete na dovolenku, keď je teplo aj u nás? Aj moja mama prišla na to, že ísť v lete na dovolenku je blbosť. Radšej je lepšie peniaze ušetriť a ísť v zime k rovníku. Stále vedie a viedlo Thajsko. Aj keď nejde až tak o netradičnú dovolenkovú destináciu, pre našinca je stále netradičné cestovať niekam počas Vianoc. Sám som v Thajsku strávil celý február a polku marca a musím povedať, že je to také malé Slovensko. Osobne uprednostňujem Bali pred Thajskom, no je o niečo drahšie.

Kto nerád sedí v lietadle, nemusí. Kanárske ostrovy sú fajn aj v januári, no treba sa pripraviť na to, že tam bude „iba“ dvadsať stupňov. Avšak, aj to je teplo, keď si uvedomím, že doma máme vtedy mínus päť.


Milan „Bez Mapy“ Bardún, cestovateľský blog, ktorý trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek od roku 2013

Uložiť Uložiť Uložiť

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.