Palma na Maafushi je fuč. Stratia Maledivy svoje čaro?

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Palma na Maafushi zmizla! najznámejšia palma na Maledivách len pred pár dňami úplne zmizla a ostal po nej iba holý kmeň. Miesto, kde sa fotili tisícky turistov a miesto, ktoré sa stalo jedným z najvyhľadávanejších na Maledivách takto stratilo svoje čaro. Populárny ostrov Maafushi už možno nebude pre turistov tak lákavý a populárny, veď predsa len, takáto fotografia vyzerá naozaj exoticky. 

Populárna palma na Maafushi

palma na maafushi
Známa palma na Maafushi je terčom tisícok turistov a ich fotoaparátov.

Príbeh tejto palmy na Maledivách je v skutku pozoruhodný. Keď som vyfotil túto fotografiu, už som tušil, že sa s palmou bude niečo diať. Ako si môžete všimnúť na fotografii vyššie, je podoprená drevenými latkami, aby úplne nespadla do vody. Všetci tí hlúpi turisti, vrátane mňa sa na nej fotili, čím jej teda veľmi nepomáhali. Urobil som si trochu prieskum na internete a našiel som dokonca fotografie, kde táto palma ešte podopretá nebola a vyzerala naozaj majestátne. Čo sa s ňou však stalo dnes?

palmy na maledivach

palma na maafushi

Keď mi teda môj kamarát, ktorý pracuje ako steward pre arabskú leteckú spoločnosť napísal, že palma je fuč a že ani on neveril vlastným očiam, celkom som sa potešil, že som si tu stihol spraviť fotografiu aj ja. Predsa len, kto by sa fotil s takýmto drevom? 🙁 Každopádne, nemyslím si, že tento symbol ostrova Maafushi nejakým spôsobom ohrozí jeho návštevnosť. Aj keď tu okrem tejto palmy nie je už asi nič zaujímavé, stále si môžete vychutnať dokonalý podmorský svet.

Milan Bardún, svet k vám domov už od roku 2013

Za fotografie ďakujem oddaným zamestnancom Etihad Airways 🙂

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.