Tip ako na poistenie na turistiku, lyžovačku a výlet do hôr

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...

3 rady ako dostať odškodné za meškanie lietadla + zľavový kód

Odškodné za meškanie lietadla je niečo o čom mnohí ani len netušia, že môžu dostať a majú nárok. Veľakrát mi píšete na Instagrame, že...
97,246FansLike
163,701FollowersFollow
103,101FollowersFollow

Tip ako na poistenie na turistiku, lyžovačku a výlet do hôr: Odrátavate dni do letnej dovolenky? A poistenie uzatvorené už máte? Leto je tu a s ním prichádzajú aj udalosti a aktivity, ktoré si vyžadujú viac opatrnosti. Aké poistenie zvoliť na dovolenku v horách, pre deti počas letných aktivít či na bežné fungovanie počas dní?

Či ste rekreační športovci, zanietení turisti alebo rodina s deťmi plánujúca spoločnú letnú dovolenku, prípadne umiestnenie svojich ratolestí do detského tábora…Pokojne môžete byť ľudia, ktorí ani necestujú, len radi voľný čas trávia prechádzkami v prírode, behajú maratóny alebo na bicykli denne prejdú 30 km. Ak ste sa v tom našli, zbystrite. Tento článok je pre vás.

Tip ako na poistenie na turistiku, lyžovačku a výlet do hôr

Predstavím vám poistenie, ktoré je ideálne (nielen) na letné aktivity a prečo by ste mali zvážiť jeho vybavenie- či už na dovolenke, no aj doma. Volá sa Úrazové poistenie a poistenie života Spirit od Poisťovne ČSOB.

Turistika na Stolovú horu v Kapskom meste
Turistika na Stolovú horu v Kapskom meste

Poznáte to alebo ste o tom minimálne počuli. Turista mal v Tatrách nešťastný deň a po pár krokoch na ťažko dostupnom mieste bolo nevyhnutné využiť Horskú záchrannú službu a následnú hospitalizáciu. Alebo si syn vašej známej zlomil ruku v dennom tábore a ešte v ten deň ho museli operovať. Ak mali títo ľudia uzatvorené dobré poistenie čo i len na pár dní, všetko prebehlo bez komplikácií. Pravdepodobne sú dnes zdraví a z poisťovne dostali aj vyplatenú poistnú sumu.

TIP: Prečítajte si moje tipy, ako si vybrať cestovné poistenie do hôr.

Hlavným cieľom úrazového poistenia je poskytnúť poisteným pomoc so zdravotnými a finančnými nákladmi, ktoré môžu vzniknúť v prípade vážneho úrazu. Na druhej strane, životné poistenie je dlhodobá forma poistenia, ktorá poskytuje finančnú ochranu vašej rodine v prípade vášho úmrtia. Úrazové poistenie a životné poistenie sú dva druhy poistenia, ktoré vám poskytnú finančnú ochranu v prípade nečakaných udalostí.

Úrazové poistenie a poistenie života Spirit

Úrazové poistenie a poistenie života Spirit od ČSOB poisťovne je dostupné v troch variantoch:

  1. Optimálny balík
  2. Prémiový balík pre dospelých
  3. Detský balík do 18 rokov

Zameriava sa na odškodnenie v prípade trvalých následkov úrazu či smrti následkom úrazu s poistnou sumou 10 000€. Toto poistenie využívajú najmä rekreační športovci na letné aj zimné športy, ale aj turisti, ktorí často navštevujú hory a rovnako tak rodičia s deťmi kvôli rodinným dovolenkám či letným táborom.

TIP: Poistenie Spirit si zriadite cez tento odkaz.

Turistické chodníky v Grónsku sa šmýkajú, vybavte si úrazové poistenie
Turistické chodníky v Grónsku sa šmýkajú, vybavte si úrazové poistenie
Sopka v púšti Atamaca
Sopka v púšti Atamaca

Ak stále zvažujete, či potrebujete cestovné poistenie, prečítajte si môj článok Potrebujem cestovné poistenie? a prípady, kedy budete radi, že ho máte.

Prečo si zvoliť poistenie Spirit od ČSOB

Kryje úrazy pri rekreačných športoch a v prípade Prémiového balíka dostanete denné odškodnenie za úraz vyplatené už počas liečby. Prémiový balík pre dospelých a Detský balík do 18 rokov kryje hospitalizáciu následkom úrazu, rovnako denné odškodnenie, smrť a navyše aj asistenčné služby Medifón. Myslite na poistenie na turistiku.

Poistenie na turistiku a nákladov na Horskú záchrannú službu

Okrem spomenutého poistenie Spirit pokryje tiež náklady na Horskú záchrannú službu a finančne vás aj blízkych a pokryje finančné následky úrazu vás aj vašich blízkych na rodinnej dovolenke pred následkami úrazu  na slovenských horách alebo detí v detskom tábore. Výhodou je, že poistiť sa dá aj krátkodobo, na pár dní či na obdobie prázdnin. Preto je poistenie Spirit perfektné na všetky spomínané aktivity.

Poistenie na turistiku
Púšť Atacama je jedno z najnehostinnejších miest sveta

Výpočet ceny úrazového poistenia Spirit od ČSOB

Cenu si viete vypočítať online a jeho zriadenie trvá len 2 minúty. Toto poistenie sa dá využiť aj ako dlhodobé úrazové poistenie pre deti a dospelých, a to už od 59€ za rok! Cena prémiového balíka je len 1,49€ za deň, pri optimálnom balíku zaplatíte len 0,99€ za deň.

Poistenie Spirit od ČSOB je výhodné vďaka jeho flexibilite, rozsiahlej ochrane a možnosti prispôsobenia aj pre deti. Cestovanie je super, no môže priniesť neočakávané a aj tie nepekné udalosti, preto by cestovné poistenie malo byť súčasťou balenia sa. Ak uvažujete o úrazovom poistení, stojí za to uvedomiť si, čo vám poistenie Spirit od ČSOB poskytne.

Uzatvorené úrazové poistenie zabezpečí vám aj vašim blízkym bezstarostné leto. Zahoďte obavy a užite si ho dosýta! A nezabudnite na poistenie na turistiku.

Milan

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.