Tip na cestovné poistenie do hôr či na bežné športy a lyžovanie

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Prečo ale?

Mapa sveta je nesprávna a kontinenty ukazuje zle. Viete prečo? Lebo zem je guľatá. Tento článok je súčasťou článkov zo série "Milan búra mýty",...

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Cestovné poistenie do hôr? Je potrebné aj to. Na to, aby som návštevu akejkoľvek krajiny na svete po každej stránke zvládol na jednotku a užil si ju plnými dúškami, si v prvom rade musím zabezpečiť dobré cestovné poistenie. Predsa len, často cestujem do krajín, ktoré nie sú považované za bežnú dovolenkovú destináciu a neraz ležia aj na opačnej strane zemegule.

Cestovné poistenie do hôr či bežné športy

Mať pred príchodom do hocijakého štátu uzatvorené cestovné poistenie je pre mňa alfa omega. Cestovné poistenie, ktoré na cestách kryje mňa, som si uzatvoril cez ČSOB. Má veľa výhod, no najviac oceňujem, že bežné športy na rekreačnej úrovni sú zahrnuté už aj v Základnom balíku. Je to toto konkrétne poistenie.

Netreba si ich navyše pripoistiť navyše. Patrí sem napríklad lyžovanie a snowboarding na vyznačených tratiach, šnorchlovanie, plávanie, bežkovanie či turistika. Každý si tak nájde to, čo momentálne na dovolenku potrebuje.

TIP: Prečítajte si o týchto troch situáciách, v ktorých budete radi, že máte cestovné poistenie

V Grónsku som si na ľade mohol vyvrtnúť členok pri ceste do obchodu či na rannú kávu. A to ešte pred samotnou turistikou. Nezávisle na tom, či som mal obutú kvalitnú obuv. To v krajine, kde celé dni objavujete prírodné divy, naozaj nechcete. Na druhej strane, keď som v lete v chorvátskom Dubrovniku plával vo vodách Jadranského mora, bol som rád, že som nemusel myslieť ešte aj na pripoistenie tohto rekreačného športu.

Pravdepodobne by som na to aj tak zabudol. Všeobecne skôr využijem poistenie pri plávaní a šnorchlovaní ako lyžovaní a snowboarde. Vy to zas môžete mať naopak. Každý svoju dovolenku využíva inak. Niekto pasívne, niekto aktívne.

Prečo je potrebné cestovné poistenie na hory

Práve v Grónsku mi padlo cestovné poistenie na hory a turistiku nadmieru vhod. Popravde, neviem si predstaviť, že by som dni v grónskej divočine trávil bez neho. Po objavení faktu, že poistenie na hory a turistiku je vždy zahrnuté už v základnom poistení od ČSOB, pre mňa horské túry kdekoľvek prestali byť strašiakom.

Ako uzatvoriť cestovné poistenie na hory čo najrýchlejšie

Cestovné poistenie som si uzatvoril rýchlo a jednoducho priamo cez formulár na webovej stránke ČSOB. Zadal som si dátumy cesty, vypočítalo mi to sumu, ktorú som následne online uhradil a dokumenty mi v priebehu piatich minút prišli na mail. Celé to trvalo maximálne 10 minút, no do tohto času rátam aj vyzdvihnutie balíka od kuriéra.

Cestovné poistenie od ČSOB na poslednú chvíľu

Ak si uzatvárate cestovné poistenie na poslednú chvíľu, napríklad v deň odchodu na dovolenku, myslite na to, že zvyčajne je platné po niekoľkých hodinách. V ČSOB je cestovné poistenie platné po troch hodinách od uzatvorenia. Rodiny tiež ocenia, že deti do 15 rokov dostanú zvýhodnenú cenu. Asistenčná služba je vám k dispozícii nonstop.
Pripoistenia, ktoré sa vám na dovolenke zídu. Prečítajte si ako si vybrať cestovné poistenie.

Pripoistenie batožiny či meškajúceho letu v rámci cestovného poistenia dô hor

Ak si na aktívnu dovolenku beriete drahšie športové náradie, možno sa vám zíde pripoistenie batožiny. Vtedy je pre Vás vhodný Prémiový balík krátkodobého cestovného poistenia od ČSOB. Zahŕňa totiž aj poistenie batožiny a netreba si ho doplácať. Prémiový balík sa od Základného líši vyšším limitom liečebných nákladov v zahraničí, t.j. až do 300 000€.

Ak letíte do ďalekých krajín s viacerými prestupmi, ktoré po sebe nasledujú v krátkom čase, pouvažujte o pripoistení meškajúceho odletu. Ak vám let bude meškať viac ako 12 hodín, ČSOB poisťovňa vám pokryje náklady, ktoré miniete na kúpu nevyhnutných potrieb. Pokiaľ nemusíte, naozaj neriskujte.

Tip na úrazové cestovné poistenie

Z pripoistení by som sa v destináciách, kde budete skôr na túrach a lyžiach ako v hotelovom bazéne, zameral aj na úrazové pripoistenie pre prípadné trvalé následky po úraze. Každý balík krátkodobého cestovného poistenia od ČSOB ponúka poistnú sumu v hodnote 20 000€ pre prípad trvalých následkov.

Akokoľvek si vyberiete, cestovné poistenie je na dovolenkách must have. V Grónsku, Chorvátsku aj na Kube. Rovnako ako platné cestovné doklady. Vždy si to pred cestou dobre skontrolujte. Ja bez týchto dvoch vecí na letisko v žiadnom prípade neodchádzam. Článok vznikol v spolupráci s ČSOB Poisťovňou.

Tip na cestovné poistenie do hôr či na bežné športy a lyžovanie
Tip na cestovné poistenie do hôr či na bežné športy a lyžovanie

Cestujte, Milan.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.