Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády & tipy na najľahšiu cestu

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády som plánoval už dávno. Vždy som ale riešil problém, ako sa dostať z New Yorku na Niagarské vodopády a spraviť si celodenný výlet. Predsa len, nie je to tak blízko, aby to stihol otočiť človek za jeden deň. Spísal som tvoje najlepšie možnosti a tipy, ako zvládnuť výlet z New Yorku na Niagarské vodopády čo najrýchlejšie.

Ako na výlet z New Yorku na Niagarské vodopády

Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády
Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády.

Niagarské vodopády tvoria časť hranice medzi Kanadou a USA. Máš teda dve možnosti, odkiaľ sa ísť pozrieť na Niagarské vodopády a vybrať si stranu, z ktorej si spravíš tie najlepšie fotky. Môžeš teda:

  1. Ísť na kanadskú stranu,
  2. alebo ostať na americkej strane.

Keďže je známe, že Niagarské vodopády sú krajšie z kanadskej strany, pre túto návštevu som sa rozhodol aj ja a spravil si z New Yorku výlet do Kanady. Ako som spomínal vyššie, je to celkom ďaleko a preto sa musíš rozhodnúť, kde prespíš. Ja som strávil tri dni v Toronte, no to je iba jedna z tvojich možností.

K Niagarským vodopádom sa môžeš z New Yorku dostať nasledujúcimi spôsobmi:

  1. Autom to z Manhattanu do Niagara trvá približne 7 hodín, čo nie je až tak zlé. Takto by sa to relatívne dalo spraviť aj na otočku, no bol by to zabijak. Neviem však, či môžeš ísť s prenajatým autom do Kanady.
  2. Autobusom to trvá ešte dlhšie, pozri si stránky autobusovej spoločnosti GreyHound. S prestupom to trvá približne desať hodín a lístok sa pohybuje od 50 USD na jednu cestu. Spiatočne ťa to vyjde približne stovku a stráviš 20 hodín v autobuse. Preto sa viac z časového hľadiska oplatí možnosť číslo tri.
  3. Lietadlom odleť buď do Toronta (drahšia možnosť) alebo do mesta Buffallo, ktoré je približne hodinu od Niagarských vodopádov. Do Toronta lieta všetko možné, do Buffalla často najlacnejšie vychádza JetBlue. Letenky do Buffalla sú vždy lacnejšie, lebo z New Yorku je to ako domestic flight, čiže je v letenke zahrnutých menej poplatkov. Skontroluj si letenky tu.

Ja som zvolil možnosť číslo tri a odletel jednosmerne z New Yorku AirCanadou do Toronta a naspäť som do New Yorku priletel z Buffalla. Prečítaj si čo vidieť v Toronte. Prišlo mi to ako najlepšia možnosť, ako spojiť návštevu Niagarských vodopádov aj s návštevou kanadského Toronta. No a keď si už v Toronte, je to veľmi jednoduché a môžeš ho aplikovať aj v prípade, že priletíš do Buffalla. Autobusy GreyHound z letiska v Buffalle chodia priamo do Niagara falls.

Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády
Niagarské vodopády.
Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády
Adrenalín.

Tu je tvoj postup:

  1. Otvor si stránku www.greyhound.ca, čo je kanadská verzia amerického GreyHoundu.
  2. Zvoľ odchod z Toronto, ON a príchod Niagara Falls, ON (ak ideš z Buffalla, zvoľ Buffallo letisko alebo Buffallo mesto).
  3. Vyber si vhodnú linku a zaplať kartou.

Autobusy z centra Toronta odchádzajú pravidelne a cesta trvá hodinu a pol. Z Buffalla letiska tiež podobne. Lístky sa dajú kúpiť už od 15 CAD, čo je približne desať eur jednosmerne. Dá sa ísť aj vlakom z Toronta, je to však drahšie a trvá to dlhšie. Priamy autobus z Toronta či Buffala je najlepšia možnosť, akú som objavil. Ideálne si kúp spiatočnú letenku do Buffalla z New Yorku a hneď na to autobus priamo do Niagara falls, ktorý ide rovno z letiska.

Autobusová zastávka je však úplne mimo centra a priamo k vodopádom je to ešte asi 40 minút pešia prechádza cez mesto Niagara. Mne to nevadilo, no keď sa ponáhľaš, chodia odtiaľ autobusy. Vždy som bol zvedavý, ako vyzerá také kanadské mini mestečko, akým je Niagara.

Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády
Niagarské vodopády.
Mesto Niagara v Kanade
Mesto Niagara v Kanade.
Mesto Niagara v Kanade
Mesto Niagara v Kanade.

Na YouTube som inak našiel toto video, ktoré ukazuje, ako vyzerajú Niagarské vodopády z dronu. Celkom parádička, nie? Aha:


Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády môže byť problém. Či už ideš autom, autobusom alebo lietadlom, spísal som, aké sú tvoje možnosti a najlepšia trasa.
Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády môže byť problém. Či už ideš autom, autobusom alebo lietadlom, spísal som, aké sú tvoje možnosti a najlepšia trasa.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.