Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády & tipy na najľahšiu cestu

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády som plánoval už dávno. Vždy som ale riešil problém, ako sa dostať z New Yorku na Niagarské vodopády a spraviť si celodenný výlet. Predsa len, nie je to tak blízko, aby to stihol otočiť človek za jeden deň. Spísal som tvoje najlepšie možnosti a tipy, ako zvládnuť výlet z New Yorku na Niagarské vodopády čo najrýchlejšie.

Ako na výlet z New Yorku na Niagarské vodopády

Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády
Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády.

Niagarské vodopády tvoria časť hranice medzi Kanadou a USA. Máš teda dve možnosti, odkiaľ sa ísť pozrieť na Niagarské vodopády a vybrať si stranu, z ktorej si spravíš tie najlepšie fotky. Môžeš teda:

  1. Ísť na kanadskú stranu,
  2. alebo ostať na americkej strane.

Keďže je známe, že Niagarské vodopády sú krajšie z kanadskej strany, pre túto návštevu som sa rozhodol aj ja a spravil si z New Yorku výlet do Kanady. Ako som spomínal vyššie, je to celkom ďaleko a preto sa musíš rozhodnúť, kde prespíš. Ja som strávil tri dni v Toronte, no to je iba jedna z tvojich možností.

K Niagarským vodopádom sa môžeš z New Yorku dostať nasledujúcimi spôsobmi:

  1. Autom to z Manhattanu do Niagara trvá približne 7 hodín, čo nie je až tak zlé. Takto by sa to relatívne dalo spraviť aj na otočku, no bol by to zabijak. Neviem však, či môžeš ísť s prenajatým autom do Kanady.
  2. Autobusom to trvá ešte dlhšie, pozri si stránky autobusovej spoločnosti GreyHound. S prestupom to trvá približne desať hodín a lístok sa pohybuje od 50 USD na jednu cestu. Spiatočne ťa to vyjde približne stovku a stráviš 20 hodín v autobuse. Preto sa viac z časového hľadiska oplatí možnosť číslo tri.
  3. Lietadlom odleť buď do Toronta (drahšia možnosť) alebo do mesta Buffallo, ktoré je približne hodinu od Niagarských vodopádov. Do Toronta lieta všetko možné, do Buffalla často najlacnejšie vychádza JetBlue. Letenky do Buffalla sú vždy lacnejšie, lebo z New Yorku je to ako domestic flight, čiže je v letenke zahrnutých menej poplatkov. Skontroluj si letenky tu.

Ja som zvolil možnosť číslo tri a odletel jednosmerne z New Yorku AirCanadou do Toronta a naspäť som do New Yorku priletel z Buffalla. Prečítaj si čo vidieť v Toronte. Prišlo mi to ako najlepšia možnosť, ako spojiť návštevu Niagarských vodopádov aj s návštevou kanadského Toronta. No a keď si už v Toronte, je to veľmi jednoduché a môžeš ho aplikovať aj v prípade, že priletíš do Buffalla. Autobusy GreyHound z letiska v Buffalle chodia priamo do Niagara falls.

Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády
Niagarské vodopády.
Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády
Adrenalín.

Tu je tvoj postup:

  1. Otvor si stránku www.greyhound.ca, čo je kanadská verzia amerického GreyHoundu.
  2. Zvoľ odchod z Toronto, ON a príchod Niagara Falls, ON (ak ideš z Buffalla, zvoľ Buffallo letisko alebo Buffallo mesto).
  3. Vyber si vhodnú linku a zaplať kartou.

Autobusy z centra Toronta odchádzajú pravidelne a cesta trvá hodinu a pol. Z Buffalla letiska tiež podobne. Lístky sa dajú kúpiť už od 15 CAD, čo je približne desať eur jednosmerne. Dá sa ísť aj vlakom z Toronta, je to však drahšie a trvá to dlhšie. Priamy autobus z Toronta či Buffala je najlepšia možnosť, akú som objavil. Ideálne si kúp spiatočnú letenku do Buffalla z New Yorku a hneď na to autobus priamo do Niagara falls, ktorý ide rovno z letiska.

Autobusová zastávka je však úplne mimo centra a priamo k vodopádom je to ešte asi 40 minút pešia prechádza cez mesto Niagara. Mne to nevadilo, no keď sa ponáhľaš, chodia odtiaľ autobusy. Vždy som bol zvedavý, ako vyzerá také kanadské mini mestečko, akým je Niagara.

Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády
Niagarské vodopády.
Mesto Niagara v Kanade
Mesto Niagara v Kanade.
Mesto Niagara v Kanade
Mesto Niagara v Kanade.

Na YouTube som inak našiel toto video, ktoré ukazuje, ako vyzerajú Niagarské vodopády z dronu. Celkom parádička, nie? Aha:


Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády môže byť problém. Či už ideš autom, autobusom alebo lietadlom, spísal som, aké sú tvoje možnosti a najlepšia trasa.
Výlet z New Yorku na Niagarské vodopády môže byť problém. Či už ideš autom, autobusom alebo lietadlom, spísal som, aké sú tvoje možnosti a najlepšia trasa.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.