Čo vidieť v Toronte: Moje pocity, tipy a na čo som si dal pozor

Potrebujem cestovné poistenie či stačí Európsky zdravotný preukaz?

Európsky zdravotný preukaz alebo cestovné poistenie? “Ja mám preukaz poistenca, ja nepotrebujem cestovné poistenie”. Toto je najčastejší argument, ktorý čítam od čitateľov v komentároch k...

Pedikúra rybičkami je nebezpečná a môže viesť k amputácii prstov

Pedikúra rybičkami je jedna z tých najhorších vecí, ktoré si môžete dopriať na dovolenke. Sám som ju kedysi skúsil, kým som ešte nevedel, aké...

Kde hľadať študentské zľavy na letenky & zľavový kód od Emirates

Študentské zľavy na letenky existujú, no veľmi sa o nich nehovorí. Prečo? Podľa mňa sa neoplatia. Respektíve, majú naozaj veľa rôznych podmienok, ktoré nespĺňa...

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Milan búra mýty.

Mount Everest nie je najvyššia hora sveta. Je to Mauna Kea na Havaji, pokiaľ sa počíta výška od základne k vrcholu. Jej základňa sa...

Ako zarába Ryanair ak má letenky za 9 Eur? Milan búra mýty

Letenky za 9 Eur sa stali legendárnymi a predáva ich najmä Ryanair a iné nízkonákladové letecké spoločnosti. Ryanair je nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá zarába...

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?!

Prečo potrebujem kreditnú kartu pri prenájme auta na dovolenke?! Má to niekoľko dôvodov, ktorými sa chráni spoločnosť, ktorá vám auto prenajíma. A hoci sa...
101,217FansLike
175,421FollowersFollow
105,320FollowersFollow

Čo vidieť v Toronte? Bol som sa presvedčiť sám. V Kanade som nikdy nebol a Toronto bola moja prvá zastávka v krajine javorového sirupu. Lol, dnes mám dáke básnické črevo. V tomto článku ti poviem čo vidieť v Toronte, ako sa pohybovať po meste, na čo si dať pozor a pár mojich zážitkov z Toronta. Prečítaj si hlavne o vdžajne, lol.

TIP: Pozri si zoznam aktuálnych akciových leteniek. Akcie sa menia každý deň a možno je medzi nimi práve aj Kanada.

Čo vidieť v Toronte a praktické tipy

Ak chceš mať z Toronta čo najviac, zváž kúpenie Toronto City Pass z ich oficiálnej stránky. Oplatí sa to viac, ako keby si si mal kupovať lístky na všetky zaujímavé atrakcie samostatne. O tom, či sa oplatí City Pass, som napísal celý článok na konkrétnom príklade z New Yorku.

čo vidieť v toronte
Toronto ako na dlani.

  • Doprava z letiska v Torone je veľmi jednoduchá. Pravidelne z letiska odchádza vlak, expres, ktorý ťa zavezie až na Union station, čo je v centre mesta.
  • Doprava po Toronte je najlepšia s metrom. Kúpiš si prehistorické žetóny, ako na kolotoče, a môžeš sa voziť. Dá sa aj Uberom, ale ten je drahý. Predsa len, si v Kanade.

Očekuj Toronto Islands a holých ľudí

Ide o ostrovy na jazere, ktoré miestni obyvatelia milujú. Lode odchádzajú pravidelne z Jack Layton Ferry Terminal, kde si kúpiš aj spiatočný lístok. Ten stojí okolo 6 € a na ostrovoch môžeš stráviť celý deň. Sú tu ihriská, pláže, super výhľad na mesto a tiež nudapláž.

čo vidieť v toronte
Koľko mám rokov?

Ja som si Toronto Islands užil plnými dúškami. Keďže som do Kanady priletel z New Yorku, čo je mega mrte rušné mesto, v Toronte som sa cítil trochu ako na dedine. Popravde, trochu mi chýbal ten newyorský ruch – ale po čase som sa naladil na pokorný vibe Kanady. Všetci mi hovorili, akí sú Kanaďana mrte slušní a nápomocní. V Toronte som ten pocit vôbec nemal. Nemôžem ale podľa jedného mesta súdiť celú Kanadu.

TIP: Prečítaj si, či treba Slovákovi víza do Kanady.

čo vidieť v toronte
Toto som len pózoval pre fotku.

CN Tower so sklenenou podlahou, len sa nepo… skoro, ako ja

Trochu drahšie vstupné, ale oplatí sa. Lístok hore stojí okolo 25 € a najväčšou atrakciou je jednoznačne sklenená podlaha. Ja sa bojím výšok a tu sa mi poriadne roztriasli kolená. Pamätám si malé bábätko, ktoré po skle lozilo, akoby pozeralo televízor pod ním a nie na 342 hlbokú jamu. Vraj udrží až 35 sobov. No neviem, ja sa niekedy cítim ako veľryba.

TIP: Lístky do CN Tower si môžeš kúpiť online. Ja som tak nespravil, čo bola chyba. Stál som v mrte dlhej rade.

čo vidieť v toronte
Myslí si, že kuká telku?

Moment, keď som si sadol na sklo a nevedel sa hýbať, bol desivý. Myslel som si, že strach z výšok som prekonal na ferratách v Rakúsku, no tu prišiel naspať. Nevedel som sa pohnúť a točila sa mi hlava. No a vedľa mňa sa motalo to krpaté decko, ktoré si myslelo, že sa mu nič nemôže stať. OMG ááááááá.

Čínska štvrť skoro ako v Ázii

Ja nie som fanúšikom Čínskych štvrtí a zvyčajne ich počas ciest nenavštevujem. Jednak chcem vidieť kultúru daného mesta a nie Čínsku a po druhé, ničomu tu nerozumiem. Výnimka potvrdzuje pravidlo a Čínska štvrť v Toronte sa celkom zaujala. Hlavne pre geniálny čaj s bobuľkami, ktorý som si tu dal. Pripomenulo mi to časy, keď som cestoval po Thajsku.

čo vidieť v toronte
TBT alá moje Ázijské časy

Prešiel som sa štvrťou, cuckal si svoj čajis a rozmýšľal nad tým, akí sú Číňania invazívny, no zároveň nekonfliktný národ. Ako to robia? Najväčšia Čínska štvrť mimo Číny sa nachádza v San Franciscu, no tu je to tiež dosť mega.

Čo vidieť v Toronte

Kensington Market alias kanadské feťákovo a týpek, čo sa zamiloval do stĺpu

Zachcelo sa mi trochu hipsterčiny, tak som očekoval aj Kensington Market, ktorý je kúsok peši od Čínskej štvrti. Úprimne, v Toronte som sa cítil nadmieru bezpečne, no tu by som sa nechcel prechádzať v noci. Toľko sfajčených ľudí som na jednom mieste videl asi naposledy v Bratislave, haha. Pamätám si týpka, ktorý stál oproti stĺpu a proste naňho pozeral – oči mal ako dva vesmíry. Haha.

čo vidieť v toronte
Prečo nie.

Kensington market má aj veľa trhov s ovocím, mrte veľa sexi kaviarničiek a vegetariánsko-vegánsko-omgneviemčo reštaurácií. Neľutujem, že som sa tu zastavil.


Na čo si dať v Toronte pozor? Na zvieratká, zápchy a vdžajnu.

  • Zápchy – okolie mesta nimi trpí, keďže to je najľudnatejšie mesto Kanady.
  • Názvy zastávok a ulíc sa čítajú zložito. Napríklad zastávka metra „Spadina“ sa číta „špdajna“ – som sa sial, žeto je ako vdžajna.
  • V Toronte žijú v uliciach medvedíky čistotné. Ak pôjdeš večer domov, nezľakni sa tak, ako ja.
medvedík čistotný
On sa bojí viac mňa, ako ja jeho.

Travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Dvojnásobný víťaz Social Awards 2022 & 2023 v kategórii Cestovanie, autor knihy Influencer a 2. najvplyvnejší influencer Slovenska podľa rebríčka Forbes 2023.

Milan Bez Mapy

Bloger, spisovateľ, influencer

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.