Čo vidieť v Toronte: Moje pocity, tipy a na čo som si dal pozor

109,007FansLike
191,343FollowersFollow
109,024FollowersFollow

Milan Bez Mapy, travel bloger, ktorý od roku 2013 trhá Slovákov z kancelárskych stoličiek. Autor knihy Influencer a blogu Bez Mapy s takmer dvoma miliónmi prečítaniami ročne. Dvojnásobný víťaz Social Awards a v roku 2023 druhý najvplyvnejší influencer podľa Forbes Slovensko.

Milan Bez Mapy

bloger & spisovateľ

Čo vidieť v Toronte? Bol som sa presvedčiť sám. V Kanade som nikdy nebol a Toronto bola moja prvá zastávka v krajine javorového sirupu. Lol, dnes mám dáke básnické črevo. V tomto článku ti poviem čo vidieť v Toronte, ako sa pohybovať po meste, na čo si dať pozor a pár mojich zážitkov z Toronta. Prečítaj si hlavne o vdžajne, lol.

TIP: Pozri si zoznam aktuálnych akciových leteniek. Akcie sa menia každý deň a možno je medzi nimi práve aj Kanada.

Čo vidieť v Toronte a praktické tipy

Ak chceš mať z Toronta čo najviac, zváž kúpenie Toronto City Pass z ich oficiálnej stránky. Oplatí sa to viac, ako keby si si mal kupovať lístky na všetky zaujímavé atrakcie samostatne. O tom, či sa oplatí City Pass, som napísal celý článok na konkrétnom príklade z New Yorku.

čo vidieť v toronte
Toronto ako na dlani.

  • Doprava z letiska v Torone je veľmi jednoduchá. Pravidelne z letiska odchádza vlak, expres, ktorý ťa zavezie až na Union station, čo je v centre mesta.
  • Doprava po Toronte je najlepšia s metrom. Kúpiš si prehistorické žetóny, ako na kolotoče, a môžeš sa voziť. Dá sa aj Uberom, ale ten je drahý. Predsa len, si v Kanade.

Očekuj Toronto Islands a holých ľudí

Ide o ostrovy na jazere, ktoré miestni obyvatelia milujú. Lode odchádzajú pravidelne z Jack Layton Ferry Terminal, kde si kúpiš aj spiatočný lístok. Ten stojí okolo 6 € a na ostrovoch môžeš stráviť celý deň. Sú tu ihriská, pláže, super výhľad na mesto a tiež nudapláž.

čo vidieť v toronte
Koľko mám rokov?

Ja som si Toronto Islands užil plnými dúškami. Keďže som do Kanady priletel z New Yorku, čo je mega mrte rušné mesto, v Toronte som sa cítil trochu ako na dedine. Popravde, trochu mi chýbal ten newyorský ruch – ale po čase som sa naladil na pokorný vibe Kanady. Všetci mi hovorili, akí sú Kanaďana mrte slušní a nápomocní. V Toronte som ten pocit vôbec nemal. Nemôžem ale podľa jedného mesta súdiť celú Kanadu.

TIP: Prečítaj si, či treba Slovákovi víza do Kanady.

čo vidieť v toronte
Toto som len pózoval pre fotku.

CN Tower so sklenenou podlahou, len sa nepo… skoro, ako ja

Trochu drahšie vstupné, ale oplatí sa. Lístok hore stojí okolo 25 € a najväčšou atrakciou je jednoznačne sklenená podlaha. Ja sa bojím výšok a tu sa mi poriadne roztriasli kolená. Pamätám si malé bábätko, ktoré po skle lozilo, akoby pozeralo televízor pod ním a nie na 342 hlbokú jamu. Vraj udrží až 35 sobov. No neviem, ja sa niekedy cítim ako veľryba.

TIP: Lístky do CN Tower si môžeš kúpiť online. Ja som tak nespravil, čo bola chyba. Stál som v mrte dlhej rade.

čo vidieť v toronte
Myslí si, že kuká telku?

Moment, keď som si sadol na sklo a nevedel sa hýbať, bol desivý. Myslel som si, že strach z výšok som prekonal na ferratách v Rakúsku, no tu prišiel naspať. Nevedel som sa pohnúť a točila sa mi hlava. No a vedľa mňa sa motalo to krpaté decko, ktoré si myslelo, že sa mu nič nemôže stať. OMG ááááááá.

Čínska štvrť skoro ako v Ázii

Ja nie som fanúšikom Čínskych štvrtí a zvyčajne ich počas ciest nenavštevujem. Jednak chcem vidieť kultúru daného mesta a nie Čínsku a po druhé, ničomu tu nerozumiem. Výnimka potvrdzuje pravidlo a Čínska štvrť v Toronte sa celkom zaujala. Hlavne pre geniálny čaj s bobuľkami, ktorý som si tu dal. Pripomenulo mi to časy, keď som cestoval po Thajsku.

čo vidieť v toronte
TBT alá moje Ázijské časy

Prešiel som sa štvrťou, cuckal si svoj čajis a rozmýšľal nad tým, akí sú Číňania invazívny, no zároveň nekonfliktný národ. Ako to robia? Najväčšia Čínska štvrť mimo Číny sa nachádza v San Franciscu, no tu je to tiež dosť mega.

Čo vidieť v Toronte

Kensington Market alias kanadské feťákovo a týpek, čo sa zamiloval do stĺpu

Zachcelo sa mi trochu hipsterčiny, tak som očekoval aj Kensington Market, ktorý je kúsok peši od Čínskej štvrti. Úprimne, v Toronte som sa cítil nadmieru bezpečne, no tu by som sa nechcel prechádzať v noci. Toľko sfajčených ľudí som na jednom mieste videl asi naposledy v Bratislave, haha. Pamätám si týpka, ktorý stál oproti stĺpu a proste naňho pozeral – oči mal ako dva vesmíry. Haha.

čo vidieť v toronte
Prečo nie.

Kensington market má aj veľa trhov s ovocím, mrte veľa sexi kaviarničiek a vegetariánsko-vegánsko-omgneviemčo reštaurácií. Neľutujem, že som sa tu zastavil.


Na čo si dať v Toronte pozor? Na zvieratká, zápchy a vdžajnu.

  • Zápchy – okolie mesta nimi trpí, keďže to je najľudnatejšie mesto Kanady.
  • Názvy zastávok a ulíc sa čítajú zložito. Napríklad zastávka metra „Spadina“ sa číta „špdajna“ – som sa sial, žeto je ako vdžajna.
  • V Toronte žijú v uliciach medvedíky čistotné. Ak pôjdeš večer domov, nezľakni sa tak, ako ja.
medvedík čistotný
On sa bojí viac mňa, ako ja jeho.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Najnovšie články

Dnes najčítanejšie

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.