Čo vidieť v Toronte: Moje pocity, tipy a na čo som si dal pozor

Trápi vás stratený kufor na letisku? Tipy ako predísť strate batožiny

Stratený kufor na letisku dokáže pokaziť celú dovolenku, hoci letecká spoločnosť za to nemôže. Neveríte? Čítajte ďalej. V dnešnom článku mám pre vás tipy...

Kam idú výkaly z toalety v lietadle, keď spláchnem? Milan búra mýty

Toalety v lietadle sú jedna veľká záhada. Viete, kam ide obsah toalety v lietadle, keď spláchnem? Nie, nepadajú ľuďom na hlavy a do bazénov,...

Sú piloti v Ryanair neskúsení a nevedia lietať? Milan búra mýty

Sú piloti v Ryanair neskúsení? Ľudia tvrdia, že nebudú lietať s Ryanairom, že to je najhoršia letecká spoločnosť v Európe. Toto je nový diel...

Ako na cestovanie počas Ramadánu a rady ktoré sa zídu

Cestovanie počas Ramadánu má svoje výhody aj nevýhody. Spomeniem ich nižšie, no veľa z nás má z cestovania počas Ramadánu zbytočný strach. Ja som...

Zlé meno na letenke (obvykle) nebýva problém, ako ho opraviť?

Zlé meno na letenke nebýva až taký problém. Ja už som prestal počítať, koľkokrát som si kúpil letenku so zlým menom alebo preklepom. Keď...

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free a ako vzniklo? Milan búra mýty

Oplatí sa nakupovanie v Duty Free? Úspory, ktoré získate z bezcolných nákupov, závisia vo veľkej miere od toho, čo kupujete a kde to kupujete....
66,358FansLike
134,387FollowersFollow
81,644FollowersFollow

Čo vidieť v Toronte? Bol som sa presvedčiť sám. V Kanade som nikdy nebol a Toronto bola moja prvá zastávka v krajine javorového sirupu. Lol, dnes mám dáke básnické črevo. V tomto článku ti poviem čo vidieť v Toronte, ako sa pohybovať po meste, na čo si dať pozor a pár mojich zážitkov z Toronta. Prečítaj si hlavne o vdžajne, lol.

TIP: Pozri si zoznam aktuálnych akciových leteniek. Akcie sa menia každý deň a možno je medzi nimi práve aj Kanada.

Čo vidieť v Toronte a praktické tipy

Ak chceš mať z Toronta čo najviac, zváž kúpenie Toronto City Pass z ich oficiálnej stránky. Oplatí sa to viac, ako keby si si mal kupovať lístky na všetky zaujímavé atrakcie samostatne. O tom, či sa oplatí City Pass, som napísal celý článok na konkrétnom príklade z New Yorku.

čo vidieť v toronte
Toronto ako na dlani.

  • Doprava z letiska v Torone je veľmi jednoduchá. Pravidelne z letiska odchádza vlak, expres, ktorý ťa zavezie až na Union station, čo je v centre mesta.
  • Doprava po Toronte je najlepšia s metrom. Kúpiš si prehistorické žetóny, ako na kolotoče, a môžeš sa voziť. Dá sa aj Uberom, ale ten je drahý. Predsa len, si v Kanade.

Očekuj Toronto Islands a holých ľudí

Ide o ostrovy na jazere, ktoré miestni obyvatelia milujú. Lode odchádzajú pravidelne z Jack Layton Ferry Terminal, kde si kúpiš aj spiatočný lístok. Ten stojí okolo 6 € a na ostrovoch môžeš stráviť celý deň. Sú tu ihriská, pláže, super výhľad na mesto a tiež nudapláž.

čo vidieť v toronte
Koľko mám rokov?

Ja som si Toronto Islands užil plnými dúškami. Keďže som do Kanady priletel z New Yorku, čo je mega mrte rušné mesto, v Toronte som sa cítil trochu ako na dedine. Popravde, trochu mi chýbal ten newyorský ruch – ale po čase som sa naladil na pokorný vibe Kanady. Všetci mi hovorili, akí sú Kanaďana mrte slušní a nápomocní. V Toronte som ten pocit vôbec nemal. Nemôžem ale podľa jedného mesta súdiť celú Kanadu.

TIP: Prečítaj si, či treba Slovákovi víza do Kanady.

čo vidieť v toronte
Toto som len pózoval pre fotku.

CN Tower so sklenenou podlahou, len sa nepo… skoro, ako ja

Trochu drahšie vstupné, ale oplatí sa. Lístok hore stojí okolo 25 € a najväčšou atrakciou je jednoznačne sklenená podlaha. Ja sa bojím výšok a tu sa mi poriadne roztriasli kolená. Pamätám si malé bábätko, ktoré po skle lozilo, akoby pozeralo televízor pod ním a nie na 342 hlbokú jamu. Vraj udrží až 35 sobov. No neviem, ja sa niekedy cítim ako veľryba.

TIP: Lístky do CN Tower si môžeš kúpiť online. Ja som tak nespravil, čo bola chyba. Stál som v mrte dlhej rade.

čo vidieť v toronte
Myslí si, že kuká telku?

Moment, keď som si sadol na sklo a nevedel sa hýbať, bol desivý. Myslel som si, že strach z výšok som prekonal na ferratách v Rakúsku, no tu prišiel naspať. Nevedel som sa pohnúť a točila sa mi hlava. No a vedľa mňa sa motalo to krpaté decko, ktoré si myslelo, že sa mu nič nemôže stať. OMG ááááááá.

Čínska štvrť skoro ako v Ázii

Ja nie som fanúšikom Čínskych štvrtí a zvyčajne ich počas ciest nenavštevujem. Jednak chcem vidieť kultúru daného mesta a nie Čínsku a po druhé, ničomu tu nerozumiem. Výnimka potvrdzuje pravidlo a Čínska štvrť v Toronte sa celkom zaujala. Hlavne pre geniálny čaj s bobuľkami, ktorý som si tu dal. Pripomenulo mi to časy, keď som cestoval po Thajsku.

čo vidieť v toronte
TBT alá moje Ázijské časy

Prešiel som sa štvrťou, cuckal si svoj čajis a rozmýšľal nad tým, akí sú Číňania invazívny, no zároveň nekonfliktný národ. Ako to robia? Najväčšia Čínska štvrť mimo Číny sa nachádza v San Franciscu, no tu je to tiež dosť mega.

Čo vidieť v Toronte

Kensington Market alias kanadské feťákovo a týpek, čo sa zamiloval do stĺpu

Zachcelo sa mi trochu hipsterčiny, tak som očekoval aj Kensington Market, ktorý je kúsok peši od Čínskej štvrti. Úprimne, v Toronte som sa cítil nadmieru bezpečne, no tu by som sa nechcel prechádzať v noci. Toľko sfajčených ľudí som na jednom mieste videl asi naposledy v Bratislave, haha. Pamätám si týpka, ktorý stál oproti stĺpu a proste naňho pozeral – oči mal ako dva vesmíry. Haha.

čo vidieť v toronte
Prečo nie.

Kensington market má aj veľa trhov s ovocím, mrte veľa sexi kaviarničiek a vegetariánsko-vegánsko-omgneviemčo reštaurácií. Neľutujem, že som sa tu zastavil.


Na čo si dať v Toronte pozor? Na zvieratká, zápchy a vdžajnu.

  • Zápchy – okolie mesta nimi trpí, keďže to je najľudnatejšie mesto Kanady.
  • Názvy zastávok a ulíc sa čítajú zložito. Napríklad zastávka metra „Spadina“ sa číta „špdajna“ – som sa sial, žeto je ako vdžajna.
  • V Toronte žijú v uliciach medvedíky čistotné. Ak pôjdeš večer domov, nezľakni sa tak, ako ja.
medvedík čistotný
On sa bojí viac mňa, ako ja jeho.

Najnovšie blogy

dnes najčítanejšie

DISKUSIA

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.