Home Cestovné poistenie 3 tipy, ako si vybrať cestovné poistenie v roku 2023 podľa Milana

3 tipy, ako si vybrať cestovné poistenie v roku 2023 podľa Milana

0
3 tipy, ako si vybrať cestovné poistenie v roku 2023 podľa Milana
3 tipy, ako si vybrať cestovné poistenie v roku 2023 podľa Milana

Ako si vybrať cestovné poistenie v roku 2023? Existuje jedna a presne tá istá vec, ktorú si beriem na každú cestu, či behám po Európe alebo objavujem ďaleké krajiny. Bez tejto veci mi ani nenapadne odísť z bytu. Viete, čo to je?

Nie je to mobil, notebook, nabíjačka dokonca ani lieky (lebo tie základné si viem kúpiť kdekoľvek). Pardon, nie je to vec, je to služba. Praktická služba, na ktorú sa môžem obrátiť v každom kúte sveta. Cestovné poistenie. Pravý priateľ, ktorý mi vždy spoľahlivo kryje chrbát, keď to potrebujem a v akejkoľvek nečakanej situácii. Mať ho uzatvorené pre mňa znamená cestovať bez obáv a mal by ho mať každý zodpovedný turista či dovolenkár. V tomto článku vám preto dám tri tipy, ako si vybrať cestovné poistenie v roku 2023.

TIP: V rámci spolupráce používam cestovné poistenie do ČSOB, pozrite si jeho detaily na tomto odkaze.

3 tipy, ako si vybrať cestovné poistenie v roku 2023 podľa Milana
3 tipy, ako si vybrať cestovné poistenie v roku 2023 podľa Milana

3 tipy, ako si vybrať cestovné poistenie v roku 2023

Výber cestovného poistenia závisí od krajiny a kontinentu na ktorý cestujete

Ktorá destinácia je cieľová? Pri uzatváraní cestovného poistenia si vždy vyberáte, či budete cestovať po Európe, kam patrí napríklad aj Egypt, Izrael či Maroko, alebo sa chystáte navštíviť krajiny mimo Európy, teda svet. Každý poskytovateľ cestovného poistenia to má inak a treba si to vopred naštudovať. Ja som napríklad celý február strávil v Južnej Amerike, konkrétne v Chile.

Určite ste už počuli o EHIC – európsky preukaz zdravotného poistenia, ktorý máme na kartičke poistenca. Ten vám ale nestačí, pretože s ním máte právo len na nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť v štátnych zariadeniach EÚ (aj na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku alebo Švajčiarsku) – niekde zadarmo, inde za cenu ako miestni, lenže v krajine môžete byť len dočasne (teda na dovolenke). Ak si zlomíte ruku, dajú vám ju do sadry, no ak budete potrebovať prevoz helikoptérou, ten vám už nepreplatia. Preto treba mať uzatvorené komerčné cestovné poistenie aj v prípade, že cestujete ,,len” po Európe.

Ako si vybrať cestovné poistenie? Podľa dĺžky pobytu v zahraničí

Krátkodobé alebo dlhodobé cestovné poistenie? Cestujete mimo Slovenska viackrát za rok na dlhšiu dobu a nevadí vám zaplatiť naraz viac? Berte dlhodobé cestovné poistenie. Hľadáte poistenie na dovolenku, predĺžený víkend, lyžovačku či nákupy v zahraničí? Krátkodobé cestovné poistenie vás zas bude chrániť pri jednorazovej ceste do zahraničia. Cestovné poistenie od ČSOB vám zabezpečí potrebné krytie v nečakanej situácii až na 365 dní, čo je maximálna doba krytia.

Výhodou je, že krátkodobé cestovné poistenie je platné už tri hodiny od zaplatenia, pričom cena začína už od 1,55 € za deň. Na jednu zmluvu si môžete poistiť až 50 osôb a deti do 15 rokov majú dokonca zvýhodnené cenu. Základnou súčasťou tohto typu poistenia od ČSOB poisťovne je poistenie liečebných nákladov až do výšky 150 000 € – 300 000 € (podľa zvoleného rozsahu poistenia), ktoré pokrýva náklady vzniknuté v zahraničí v súvislosti s akútnym ochorením, úrazom alebo smrťou poisteného.

Na výber máte tri varianty krátkodobého cestovného poistenia podľa rozsahu poistnej ochrany:

  • Základný – toto je základné poistenie pre nenáročných cestovateľov.
  • Optimálny – oproti Základnému má tento balík vyšší limit liečebných nákladov a pripoistenie zodpovednosti za škodu.
  • Prémiový – oproti Optimálnemu má tento balík navyše tiež pripoistenie batožiny.

Cestujete do zahraničia na dovolenku alebo idete robiť rizikové športy?

Aký je účel cesty do zahraničia? Budete na dovolenke len ležať na pláži alebo sa chystáte vykonávať aj rizikové činnosti alebo rizikové športy? Bežné športy na rekreačnej úrovni, ako je beh, cyklistika, plávanie, rekreačné lyžovanie a snowboarding či turistika získavate v cene cestovného poistenia bez príplatku, rovnako tak si môžete nakombinovať rôzne pripoistenia podľa vlastného výberu.

Plusom je, že s cestovným poistením od ČSOB poisťovne sú asistenčné služby zahrnuté v cene poistenia a máte ich k dispozícii nonstop.

Kamkoľvek sa teda chystáte, predpokladám, že vždy si chcete priniesť len pozitívne spomienky. Tak nech sa vám s online uzatvoreným cestovným poistením od ČSOB cestuje rovnako ľahko ako mne! Na webe nájdete aj kalkulačku ceny vášho ideálneho cestovného poistenia. Pretože vždy je lepšie radšej tých pár eur investovať, teda mať ho a nevyužiť ako ho potrebovať, no nemať.

Pridať komentár:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

error: Obsah podlieha autorskému zákonu a bez súhlasu autora ho nieje možné kopírovať.